2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Městská policie v akci (23. az 25. 6.)

V pondělí 23.6. ve večerních hodinách v rámci prováděné cyklohlídky  přistihli  strážníci v prostoru autobusové zastávky  na Otíně dva mladíky a jednu slečnu  při konzumaci piva, které společně popíjeli z donesených PET láhví.  Strážníci přítomné

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

poučili o platnosti městské vyhlášky, která zakazuje konzumovat alkohol na veřejném prostranství a u šestnáctileté  slečny provedli dechovou zkoušku, která potvrdila přítomnost alkoholu.  Zjištěné přestupky pak vyřešili blokovými pokutami. Slečna byla navíc poučena, že  o zjištěných skutečnostech budou informovat rodiče a odbor sociálních věcí.

Z poškozování cizí věci se bude zodpovídat čtyřiačtyřicetiletý muž z Jindřichova Hradce, který krátce na to, co se  v úterý 24. června nepohodl se svou přítelkyní, opustil restauraci ve které společně seděli.  Po necelé hodině se však k provozovně vrátil a dožadoval se opětovného vstupu, který odůvodnil potřebou hovořit se svou přítelkyní, jenž se ještě nacházela v restauraci.  Vzhledem k tomu, že provozovna již byla uzamčená, servírka ho dovnitř odmítla vpustit. Muž tedy ve vzteku udeřil pěstí do okenní tabulky, kterou zničil. Po té z místa odešel. Přivolaní strážníci věc šetří jako přestupek proti majetku.

Ve čtvrtek 24.6.  v době, kdy v kulturním domě Střelnice skončilo  divadelní vystoupení a po Masarykově nám. procházelo větší množství lidí,  si strážníci všimli potácejícího se muže, který prošel kolem mléčného baru a cukrárny KAŠTÁNEK a vstoupil do malého podloubí, kde se vymočil. Vzhledem k tomu, že odmítal prokázat svou totožnost, strážníci muže předvedli na policejní služebnu.  Zjištěné přestupky proti veřejnému pořádku vyřešili blokovou pokutou.

Ve středu 25.6. přijali strážníci oznámení o poničené nerezové lavičce umístěné v pěší zóně do které najel řidič tzv. kuka vozu při vyvážení komunálního odpadu. Strážníci zpětně prohlédli pořízený kamerový záznam, ze kterého bylo zřejmé, že k poškození lavičky došlo při couvání vozidla do ulice Panské. Řidič se tak bude zodpovídat z přestupku nenahlášení a ujetí od dopravní nehody. Věc byla předána policistům dopravních nehod.

(hzr)

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L