17.6 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Městská policie: Bitka v restauraci a hledaný pachatel

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

22. září 2014 v odpoledních hodinách došlo k fyzickému napadení v jedné z místních restaurací. Třiadvacetiletý mladík zde do obličeje pěstí udeřil a následně na zemi zkopal provozovatele restaurace, přičemž došlo i ke škodě na majetku. Mladík se na místě pokusil napadnout i strážníky, proto bylo užito donucovacích prostředků. Strážníci mladíka znehybnili pomocí slzotvorných prostředků, hmatů a chvatů a následně i pout. Uvedený však stále kladl odpor, provozovateli vyhrožoval fyzickou likvidací a strážníky urážel neslušnými výrazy.

Vzhledem k podezření z trestného činu výtržnictví byla na místo přivolána Policie ČR, které byl mladík i celý případ předán.

24. září 2014 po poledni zaregistroval strážník provádějící cyklohlídku v ulici Vídeňská muže odpovídajícího popisu osoby hledané policií. Strážník muže zpovzdálí sledoval, přičemž na místo byla přivolána hlídka Policie ČR. Následně ve spolupráci s policií byl muž omezen na osobní svobodě. Jednalo se o dvaašedesátiletého muže, který nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody.

Zdroj: Petr Brabec, zástupce vrchního strážníka MěPo J. Hradec

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L