6.9 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Městská policie: Chlapci byli moc mladí na rachejtle

  • mestska policie
    Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

    Dne 5.12.2014 prováděla hlídka MP kontrolu veřejného pořádku na sídl.Vajgar. Během kontroly přistihla tři mladíky, kteří v prostoru mezi domy odpalovali zábavnou pyrotechniku. Při kontrole bylo zjištěno, že jeden z mladíků má u sebe pyrotechniku kategorie 3, která je prodejná osobám starším 21 let. Šetřením byl zjištěn prodejce, který je podezřelý ze spáchání správního deliktu. Věc byla předána Českému úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.

  • Dne 6.12.2014 prováděla hlídka MP v ranních hodinách kontrolu na sídl.Vajgar. Zde zaregistrovala osobní motorové vozidlo zn.Citroën. Řidiř svou agresivní jízdou vzbudil pozornost hlídky, která jej sledovala až na parkoviště u supermarketu Albert, kde byl zastaven. U řidiče bylo následně zjištěno provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu. Věc si následně na místě převzala Policie ČR pro podezření z tr.činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policie provedla dále test na přítomnost jiné látky než alkohol a i tento byl pozitivní.
  • Dne 12.2014 krátce po 19.00 hod. byl na základě oznámení občana a následnou kontrolou kamerovým systémem zjištěn v ulici Panská muž, který zde zkolaboval a zůstal ležet na zemi. Kolemjdoucí jej následně postavili na nohy a ten popošel několik desítek metrů a opět upadl. Na místo se dostavila hlídka MP, která zjistila, že se jedná o muže v silně podnapilém stavu. Jeho historie prozradila, že se nejedná o první případ a že se do tohoto stavu přivedl již několikrát. Na místo byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej odvezla do nemocnice. Věc je v řešení městské policie, neboť muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku.

Zdroj: Roman Štěch, městská policie

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L