-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Městská policie: Gumový míč se odrážel od aut

Městská policie.
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

V pátek 17. října po 21.00 hodině večerní přijal strážník konající stálou službu telefonické oznámení, že ul. 9. května procházeli dva hluční mladíci, kteří házeli gumový míč proti fasádě jednoho z bytových domů. Následně ve chvíli kdy spatřili přijíždějící vozidlo,  jeden z dvojice mladíků na něj hodil míč, který se odrazil od bočních dveří projíždějícího vozidla.  Po té, co se  rozezlený řidič znova rozjel, schovaní mladíci vyšli z boční uličky a pokračovali v chůzi, přičemž mladší z povedené dvojice se míčem trefoval do  kontejnerů a vozidel odstavených v ulici Družstevní.  To se již ale na místo dostavila hlídka, jenž oba výtečníky ztotožnila.  16-ti  letého opilého mladíka z okresu Jindřichův Hradec následně strážníci  převezli do místa bydliště jeho otce, u kterého měl údajně strávit celý víkend. Oba mladíci se budou zodpovídat z přestupků proti veřejnému pořádku, z konzumace alkoholu na místech, kde je to vyhláškou zakázáno a z ohrožení silničního provozu. Bez postihu nezůstane ani prodejce, kterému hrozí pokuta a zákaz činnosti za to, že prodal šestnáctiletému chlapci láhev tvrdého alkoholu.

Na základě obdržené informace o bezprizorně stojícím vozidlo na parkovišti, které začalo „pomalu obrůstat trávou“  kontaktovali  strážníci v červenci jednadvacetiletého mladíka z Jihlavy, aby jim vysvětlil proč vozidlo, které má propadlou technickou prohlídku a  nemá sjednané pojištění o odpovědnosti z provozu vozidla,  ponechal napospas svému osudu na veřejném parkovišti.  Když se mladík pokoušel strážníkům vysvětlit, že vozidlo prodal,  byl požádán aby  své tvrzení doložil kupní smlouvou, případně  aby strážníkům sdělil totožnost nového majitele vozidla. Vzhledem k tomu, že nebyl schopen prokázat, že vozidlo skutečně prodal, byl vyzván, aby ho z parkoviště odstranil. Vzhledem k tomu, že tak neučinil ani v dalším náhradním termínu a navíc přestal úplně komunikovat, došla strážníkům po čtyřech měsících  trpělivost a věc postoupili ke správnímu řízení. V něm mu coby provozovateli vozidla hrozí pokuta od 5 000 do 40 000,-Kč.

Zdroj hluku, který se šířil podél Řečičky jeli prověřit strážnici  v sobotu 18. října asi třicet minut před půlnocí na základě obdrženého oznámení. Až na místě samém  zjistili, že hlasitá hudba  se nešíří z některého ze sousedních panelových domů, ale ze stojícího vozidla, v němž seděl strážníkům dobře známý šestatřicetiletý muž z Jindřichova Hradce.  Obdobný přestupek  řešili přivolaní strážníci také následujícího dne v časných ranních hodinách. To se  na druhý pokus pokoušel sedmačtyřicetiletý muž  marně „přemluvit“ svou choť, aby ho vpustila do domu a bytu.

Zdroj: Luboš Müller, vrchní strážník

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L