2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Městská policie: Spor o psí loužičku odnesly dveře

Městská policie.
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Městská policie se potýká s mnoha různými případy. Podívejte se s námi na výběr z toho, co se v Hradci řešilo v minulých dnech:

Z fyzického napadení se v pátek 28.11. zodpovídal patnáctiletý mladík z Jindřichova Hradce, který ve společnosti dalších dvou osob krátce po 20.00 hodině bezdůvodně na nám. Míru zaútočil na čtrnáctiletého chlapce, kterého atakoval dvěma údery do obličeje a tím mu způsobil drobné krvácení z nosu. Strážníci na základě uvedeného popisu kontaktovali mladistvého agresora i jeho rodiče, které poučili, že o věci bude vyrozuměn též odbor sociálních věcí.  Přestupek proti občanskému soužití vyřešili blokovou pokutou.

V neděli 30.11. vyjížděli strážníci na sídl. Hvězdárna, kde se měl do bytu bývalé přítelkyně dobývat sedmadvacetiletý muž. Když ho dvaadvacetiletá žena odmítla vpustit do bytu, začal tlouci na dveře a vyhrožovat, jí ublížením na zdraví. Ve chvíli, kdy obdržel informaci o příjezdu policie, tak z domu rychle odešel. Strážníci muže dohledali a poučili, že věc s ohledem k závažnosti vyřčených výhrůžek bude postoupena ke správnímu řízení.

V neděli 30.11. v odpoledních hodinách sedmačtyřicetiletý muž,  v návalu vzteku nejdříve udeřil pěstí  a následně i nohou kopl do vchodových dveří, když zjistil, že sousedův pes se zase vymočil na společné chodbě a on do toho  šlápl. Vzhledem k tomu, že  soused  nereagoval na jeho výzvy, aby vyšel z bytu a chodbu uklidil, navíc přes dveře ho posílal kamsi, muž neudržel nervy na uzdě a dveře na dvou místech prorazil.  Zatímco  mladší z mužů se bude zodpovídat z poškozování cizí věci, postihu se nevyhne ani starší muž pro porušení pravidel občanského soužití.  Strážníci nyní šetří míru zavinění obou mužů.

V úterý 2.12. v odpoledních hodinách přijali strážníci několik oznámení o dvou mužích, kteří v centru města vstupovali do obchodů či oslovovali kolemjdoucí a nabízeli jim dvě láhve tvrdého alkoholu  a vysavač.  Strážníkům pak při podání vysvětlení uvedli, že vysavač koupili u náhodně u Kauflandu za 1400,-Kč a  alkohol  jim nabídla neznámá osádka z projíždějícího vozidla za velmi výhodnou cenu (za 400,-Kč) a oni si jen následným prodejem chtěli přivydělat. Strážníci mužům obě láhve whisky odebrali s tím, věc odešlou ke správnímu řízení pro porušení zákona o spotřebních daních. Správní orgán pak rozhodne o výši uložené pokuty a o návrhu na propadnutí věci.

V úterý 2.12. ve večerních hodinách při pochůzkové činnosti spatřili strážníci jim dobře známou osmnáctiletou slečnu o které věděli, že jí policie zařadila  do seznamu osob, po kterých bylo vyhlášeno pátrání.  Strážníci si ověřili aktuálnost pátrání a následně jí eskortovali z Otína  na policejní služebnu.

Poučení o neoprávněně vylepených plakátech si od strážníků v pátek 28.11 vyslechla  osmačtyřicetiletá žena z okresu Jindřichův Hradec, která nepovoleným způsobem propagovala nabídku rychlé půjčky. Krom blokové pokuty obdržela i výzvu k odstranění reklamy ze sloupů veřejného osvětlení.

Zdroj: Luboš Müller, vrchní strážník

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L