5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Městská policie: Touha po oblečení a spousta krádeží

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Ve čtvrtek 18. září  dopoledne provedli strážníci kontrolu dvou mladíků, kteří na ochozu nákupního střediska Jednoty (Merkur) popíjeli pivo. Strážníci oba poučili o platnosti  městské vyhlášky, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů ve městě. Osmnáctiletý mladík si navíc vyslechl poučení o přestupku podání alkoholického nápoje osobě mladší osmnácti let.

Ve čtvrtek 18. září vyjížděli strážníci ke čtyřem nahlášeným krádežím. V prvním případě se pokusila přenést přes pokladnu  propisovací pero v hodnotě 229,-Kč třináctiletá slečna, které ho vyjmula z obalu a ukryla do kabelky. Ve druhém případě dvaatřicetiletá žena umístila do jedné krabičky dvě balení RAIDLu proto molům v domnění, že ušetří na jednom balení. Dalšího přestupku se dopustil muž, který si  oddělení pekárny zaměnil s ochutnávkovou akcí. Z bedýnky vzal slaninový rohlík, který částečně zkonzumoval, přičemž zbytek odložil do regálu s drogerií. K poslední krádeži vyjížděli kolem 21.00 hodiny, kdy strážníkům dobře známá čtyřiačtyřicetiletá žena strhla z LED svítilny čárový kód a „baterku“ ukryla do kapsy u bundy.

Ve čtvrtek 18. září v nočních hodinách vyjížděli strážníci na sídl. Vajgar k Bille, aby prověřili rozsah poškozeného  kontejneru, který je určen na odkládání šatstva.  Na základě svědeckého vyjádření k němu přistoupila žena a vypáčila spodní dvířka  kontejneru, aby se dostala k oděvním svrškům. V případě, že se strážníkům podaří podle nahlášeného popisu ženu dohledat, bude se zodpovídat z poškozování cizí věci.

Ve středu 17. září krátce před třetí hodinou ranní přijali strážníci oznámení od muže ze sídl. Hvězdárna, který si při venčení svého psíka všiml klíčů od vozidla, které zapomněl roztržitý řidič dodávkového vozidla ve dveřích nákladního prostoru. Po marném pokusu o vyrozumění řidiče (na vyzvánění majitel a řidič v jedné osobě nereagoval) se strážníkům podařilo zkontaktovat jeho bratra, který se dostavil na místo, aby si převzal klíče a přesvědčil se, že se z vozidla nic neztratilo.  Podobnou situaci řešili strážníci na sídl. Vajgar o tři dny dříve. U osobního vozidla zn. Volvo majitel vozu  ponechal otevřené  dveře.  Strážníci vozidlo uzamkli a řidiče, kterého se nepodařilo zkontaktovat vyrozuměli lístkem vloženým za stěrač vozidla.

Poučení o přestupku znečisťování veřejného prostranství si od strážníků v sobotu 13. září  kolem třetí hodiny vyslechl šestadvacetiletý muž ze Studené, který seděl na lavičce na nám. Míru a poté co dopil obsah z láhve, tuto láhev „ladným“ obloukem odhodil na zem.  Muž na výzvu rozbité střepy uklidil.

Zdroj: Luboš Müller, vrchní strážník městské policie v Jindřichově Hradci

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L