2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Městská policie: Uprchlý pacient a bujné mládí

Městská policie.
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Přelom října a listopadu byl pro jindřichohradecké strážníky poměrně akční. Podívejte se na výpis z jejich událostí:

V pátek 31. října v odpoledních hodinách přijali strážníci informaci o útěku čtyřiašedesátiletého pacienta z nemocnice.  Muže pak na základě uvedeného popisu dohledala obsluha kamerového systému v centru města.  Senior opuštění zdravotnického zařízení vysvětlil tak, že se v nemocnici  již nudil, ale zcela jistě by se prý po provedené procházce vrátil.   Strážníci převezli seniora z Třeboně zpět do nemocnice a tam ho předali do péče ošetřujícímu lékaři.

V pátek 31. října krátce po dvaadvacáté hodině přistihli strážníci mladíka, který se vymočil na zaparkované vozidlo v Janderově ul. Po provedené kontrole zjistili, že s sedmnáctiletým mladíkem již měli co do činění před několika dny,  kdy přijali oznámení, že po Zbuzanech se pohybuje skupinka několika osob, která převracela popelnice a u zaparkovaných vozidel ohýbala zrcátka.  Strážníci ze sedmičlenné party, jenž se před nimi dala na útěk, zadrželi dva mladíky, přičemž  právě tento sedmnáctiletý výtečník  byl jedním z dostižených, který byl následně předán policistům, jenž věc došetřovali.

V pátek 31. října před půlnocí rozpustili strážníci alkoholový dýchánek dvou mladíků, kteří  v rozporu s městskou vyhláškou konzumovali v centru města alkohol. Z provedeného vyšetření bylo zjištěno, že patnáctiletý mladík měl v dechu více jak dvě promile alkoholu. Strážníci oba výtečníky převezli do místa jejich bydliště a předali do rukou blízkých (matky a babičky – neboť matka druhého chlapce  byla toho času v zaměstnání). Vyrozumění zákonní zástupci byli zpraveni, že po provedeném došetření ve kterém se bude zjišťovat, jak k alkoholu přišli a po vyřešení jejich přestupků, bude věc postoupena odboru sociálních věci k provedení dalšího opatření.

V pátek 31. října vyjížděli strážníci na sídl. Vajgar, aby prověřili nahlášené rušení nočního klidu a fyzické napadání tří osob, které bylo navíc doprovázené ženským pláčem. Na místě samém zjistili, že nejdříve  došlo k hlučné výměně názorů na další vzájemné soužití několika osob v pronajatém bytě.  V dohadování a strkanici podnapilí dva muži a jedna žena  pokračovali i ve do společných prostorách a tak nebylo divu, že  jen pár minut před půlnocí   ostatním bydlících došla v domě trpělivost a požádali strážníky o pomoc. Ti na místě situaci uklidnili a vzhledem k tomu, že aktéři se i v dalších dnech nebyli schopni dohodnout, nebudou strážníci zjištěné přestupky řešit v blokově, ale vše postoupí ke správnímu řízení.

V sobotu 1 . listopadu po druhé hodině ranní zachytila obsluha kamerového systému na nám. Míru dva muže, přičemž první z dvojice mužů šel ve zjevně „bojovém“ postavení směrem k dalšímu muži, který jdouc pozpátku před ním ustupoval směrem k ulici Panské.  Na místo vyslaná hlídka přijela na Masarykovo nám. ve chvíli, kdy se do vzájemné potyčky zapojilo několik  dalších osob.  Strážníci je od sebe oddělili,  a aby zamezili dalšímu fyzickému střetu, tři hlavní aktéry si okamžitě předvolali  na služebnu k podání vysvětlení a k provedení vyšetření za účelem zjištění množství alkoholu v jejich dechu.  Jak bylo na místě zjištěno,  znesvářené skupinky se vzájemně slovně  nejdříve provokovali tak dlouho, až slovní ataky přerostly ve fyzické napadení, při kterém došlo i na pěsti a použití tzv. hlavičky, kdy je úder veden čelem proti obličeji druhého. Strážníci přítomné poučili, že po vyhodnocení kamerových záznamů bude věc předána ke správnímu řízení, kde mohou předložit lékařské zprávy a také  uplatnit nárok na náhradu zničených brýlí. Vinicí se tak budou zodpovídat z přestupků proti občanskému soužití.

 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L