0.5 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Městská policie: Vajgarský opilec a rvačka v hospodě

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

V pátek 25. července v odpoledních hodinách obdrželi strážníci telefonické oznámení o ležícím muži, který si ustlal na veřejném prostranství poblíž supermarketu Billa. Strážníci  čtyřiapadesátiletého muže, který vzbudil veřejné pohoršení, odeslali k domovu.

V neděli 27. července  krátce po půlnoci přijali strážníci oznámení, že v ulici Panské kdosi hraje na kytaru.  Na místě samém zjistili šestnáctiletého mladíka, který přejížděl prsty po strunách kytary. Při prověřování totožnosti „mladého hudebníka“ ke strážníkům přistoupil náhodný kolemjdoucí (třiadvacetiletý mladík), který i přes opakované výzvy neustále strážníkům zasahoval do probíhajícího řízení a také křikem a dalšími hlasitými projevy se snažil upoutat na sebe pozornost. Vzhledem k tomu, že nereagoval na výzvy (aby nerušil průběh řízení a noční klid), strážníci mu uložili blokovou pokutu.  Poté, co odešel směrem ke spodnímu náměstí, u „morového sloupu“ zvedl telefon a z pozice oznamovatele začal poukazovat na rušení nočního klidu, kterého se mělo dopouštět několik fiktivních osob.   Když byl strážníkem požádán aby upřesnil, kde se skupinka  hlučících osob právě nachází, neboť kamerový systém vidí pouze jeho, omluvil se a hovor rychle ukončil.

V neděli 27. července ve večerních hodinách vyjížděli strážníci k nahlášené rvačce, ke které  došlo v jedné z restaurací v centru města. Strážníci na místě samém zjistili, že spor vyvolal sedmnáctiletý mladík, jenž před svými příbuznými oslovil kolem procházejícího neznámého muže, na kterého zavolal, aby jim koupil pivo. Když obdržel vyjádření ve smyslu „začni chodit do práce a budeš mít na pivo jako já“  přistoupil k muži, přičemž  po krátké slovní výměně došlo k fyzickému střetu do kterého se okamžitě zapojili další dva muži, kteří neváhali podpořit akčního mladíka. Dvaatřicetiletý muž neustál přesilu tři proti jednomu a  inkasoval sérii úderů pěstí do obličeje a horní části těla. Strážníci si v restauraci zajistili totožnosti přítomných aktérů a dalších svědků, aby mohli posoudit míru zavinění jednotlivých účastníků rvačky.

Text: Luboš Müller, vrchní strážník

Nejnovější články

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L