14.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Městská policie: Ztracené dítě, ničení aut a krádeže

mestska policie
Ilustrační snímek – Foto: Adam Hudec

Z přestupku proti majetku se bude zodpovídat padesátiletý muž z Kamenice nad Lipou, který ve čtvrtek 17. července krátce před polednem procházel Otínem. „Ve chvíli, kdy šel po chodníku kolem parkoviště, sebral ze země asi dvanáctikilový betonový odštěpek a  hodil ho na přední sklo zaparkovaného auta. Ten se od čelního skla odrazil a dopadl vedle poškozené Škody Fabia. Majitel vozu, který byl o celé události informován sousedkou z vedlejšího bytu, proto seběhl k vozidlu a po několika stovkách metrů dostihl vandala, kterého neznal, jak jde směrem k sídlišti Vajgar. Vzhledem k tomu, že byl hrubý a nedošlo k dohodě o náhradě škody, vrátil se do místa svého bydliště a věc oznámil prostřednictvím linky 156,“ popisuje vrchní strážník Luboš Müller.

Strážníci okamžitě provedli prohlídku Otína a nejbližšího okolí, přičemž v restauraci Na Hliněnce dohledali muže, který 15 minut před příjezdem strážníků vstoupil do restaurace. Strážníci opilce předvedli na služebnu městské policie, aby vysvětlil důvod svého počínání.  Potom u něho provedli dechovou zkoušku s výsledkem 2.65 promile alkoholu. Předběžně vyčíslená škoda dosáhla výše čtyřech tisíc korun.

Další případ, kterým se strážníci zabývali, se týkal dvaadvacetiletého mladíka z Jindřichova Hradce. Ten se rozhodl ušetřit na inzerci a tak na sloupy veřejného osvětlení vylepil plakáty s informací, že shání pronájem. Strážníci ho ve středu 16. července poučili o existenci městské vyhlášky zakazující výlepování plakátů a dalších reklam a uložili mu výzvu výlepy odstranit. Zjištěný přestupek vyřešili pokutou.

Opakovanou výzvu stojícího strážníka k zastavení ignoroval třiatřicetiletý cyklista z Jindřichova Hradce, který v pondělí 14. července v dopoledních hodinách vjel do jednosměrné Kostelní ulice z opačného směru a  posléze ještě projel dalším zákazem vjezdu. „Muž u bývalé jezuitské koleje šlápnul do pedálů v domnění, že dříve, nežli strážník nasedne na kolo a rozjede se za ním, že se mu ztratí z dohledu. Podcenil však strážníkovu fyzičku, neboť u bývalé střední zemědělské školy byl strážníkem na kole dostižen a poučen o povinnostech cyklisty dodržovat dopravní předpisy (nejezdit na kole po chodnících, přechodech pro chodce či přes světelné křižovatky na červenou). Poté strážník vyřešil přestupek blokovou pokutou,“ popisuje Luboš Müller.

V pondělí 14. července po čtvrté hodině odpoledne přijali strážníci telefonické oznámení o krádeži v jednom z obchodů na Masarykově nám. 0 Na místě od prodavaček zjistili, že do obchodu vstoupila mladá žena, která měla přes rameno zavěšenou prázdnou větší žlutou tašku. „Poté, co byla oslovena prodavačkou, požádala o předvedení vybraných sportovních bot. Když se však prodavačka vrátila ze skladu, spatřila odcházející ženu a za ní vybíhající kolegyni.  Ta ženu dostihla v Klášterské ulici a vyzvali jí, aby vydala zboží ukryté v tašce. Po delším přemlouvání vrátila žena pouze kalhoty. Prodavačka se tedy vrátila do prodejny a telefonicky požádala o pomoc. Strážníci provedli kontrolu města a na základě uvedeného popisu pachatelku krádeže z Jihlavy dohledali v čekárně vlakového nádraží,“ vypráví vrchní strážník. Odcizené zboží (kalhoty v ceně 899 korun a botasky v ceně 2498 korun) byly pachatelce odebrány. Strážníci přestupek postoupí ke správnímu řízení.

Další pondělní oznámení se týkalo toho, že na sídlišti Hvězdárna se pohybuje plačící holčička o kterou se mezitím postarala pětatřicetiletá žena. Strážníci na místě zjistili, že pětiletá holčička si nejdříve hrála na hřišti v místě svého bydliště.  Když si však odběhla domů a přitom nikoho nezastihla, začala rodiče hledat v okolí jejich panelového domu a posléze i u vzdáleného Penny Marketu. Strážníci se tedy vrátili do místa jejich bydliště, kde skutečně nikoho nenašli. Položenými dotazy se dozvěděli, že holčička si dost často hraje sama venku bez dozorů rodičů. Dále jim bylo doporučeno, aby  zkusili zajít do pivnice Budvarka.  Strážníci se s rodiči  nakonec setkali v blízkosti pošty. Ti na vysvětlenou uvedli, že se šli projít kolem sídliště a proto nebyli delší dobu k zastižení.  Strážníci zjištění poznatky formou úředního záznamu odeslali na odbor sociálních věci na městském úřadě.

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L