2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

MHD v Jindřichově Hradci projde od nového roku významnou změnou

Navýší se počet linek, spojů i nízkopodlažních autobusů.

Začátkem roku 2016 dojde ke změně systému v městské hromadné dopravě v Jindřichově Hradci. Upraví se trasy linek, které budou nově zajíždět i do dalších místních částí Jindřichova Hradce. Cestující uvítají četnost spojů na linkách, která se oproti původním jízdním řádům výrazně zvýší.

MHD v Jindřichově Hradci projde od nového roku významnou změnouK výrazné změně přispěje také sedm zcela nových nízkopodlažních autobusů Mercedes-Benz Conecto, které slavnostně převzal v úterý 8. prosince 2015 na náměstí Míru starosta města Jindřichův Hradec Stanislav Mrvka od regionálního dopravce ČSAD Jindřichův Hradec a.s., který je členem koncernu ICOM transport. Součástí převzetí vozidel MHD byla i prezentace příměstských linkových autobusů Setra S 415 LE business, které jsou označovány titulem „linkové autobusy nové generace“.

MHD v Jindřichově Hradci projde od nového roku významnou změnouVeřejnost získala podrobné informace o změnách, které přijdou s novým rokem v městské hromadné dopravě v Jindřichově Hradci. „Jízdní řád má zcela novou podobu. Vzniklo devět nových linek, které zohledňují potřeby našich občanů, a přibyla četnost spojů. Nově bude také městská hromadná doprava zajíždět i do místních částí Políkno, Buk a Dolní Skrýchov,“ uvedl změny starosta města Stanislav Mrvka. „Ceník jízdného pro cestující zůstane stejný,“ dodal důležitou informaci starosta Mrvka.

MHD v Jindřichově Hradci projde od nového roku významnou změnouVšechny autobusy, které budou v provozu, budou mít žlutomodré provedení. „Naše společnost bude zajišťovat těmito žlutomodrými vozidly městskou hromadnou dopravu na celém území města. Jsme rádi, že můžeme cestujícím nabídnout nízkopodlažní vozidla, která jsou vybavena vnějším i vnitřním informačním systémem, jsou třídveřová a splňují nejpřísnější emisní normy EURO 6,“ říká Kateřina Kratochvílová a dodává „Mercedes-Benz Conecto je model, který umožní pasažérům komfortní a bezpečné cestování, je vybaven prostorem pro kočárek nebo invalidní vozík, tzn. vozidlo zajistí bezbariérový nástup a výstup. Navíc, nad rámec podmínek města, koncern ICOM transport pořídit do těchto autobusů i klimatizaci u řidiče.“

MHD v Jindřichově Hradci projde od nového roku významnou změnouVe vozovém parku ČSAD Jindřichův Hradec a.s. je od prosince 34 kusů nových autobusů, z toho 22 nízkopodlažních vozidel s označením Setra S 415 LE business, pět standardních linkových autobusů Mercedes-Benz Intouro a sedm autobusů MHD značky Mercedes-Benz Conecto. Regionální dopravce tak provozuje celkem 75 autobusů, které splňují nejpřísnější bezpečností kritéria a mají designové prvky 21. století. Autobusy značky Setra S 415 LE business, které nyní zaujímají 30 % podíl ve vozovém parku ČSAD Jindřichův Hradec a.s., svým moderním provedením, symbolizují evropský styl příměstského cestování. Hlavními prvky, které cestující nejvíce ocení, jsou bezbariérová přeprava, velký prostor pro kočárky či invalidní vozíky nebo také ochrana proti převrácení a dvojité zasklení bočních oken pro lepší tepelnou bilanci.

Soupis nových linek:

Linka 11 Jindřichův Hradec, Radouňka – Jindřichův Hradec, Otín – točna

Linka 12 Jindřichův Hradec, autob. nádraží – Jindřichův Hradec, Jitka Bobelovka

Linka 13 Jindřichův Hradec, Dolní Skrýchov – Jindřichův Hradec, sídl. Vajgarbazén

Linka 21 Jindřichův Hradec, aut. nádraží – Jindřichův Hradec, sídl. Hvězdárna – Jindřichův Hradec, Fruko

Linka 22 Jindřichův Hradec, Jitka Bobelovka – Jindřichův Hradec, sídl. Hvězdárna MŠ

Linka 32 Jindřichův Hradec, Ke Kanclovu – Jindřichův Hradec, sídl. Vajgar-bazén – Jindřichův Hradec, Fruko

Linka 33 Jindřichův Hradec, Ke Kanclovu – Jindřichův Hradec, nám. Masarykovo – Jindřichův Hradec, Fruko

Linka 41 Jindřichův Hradec, aut. nádraží – Jindřichův Hradec, Políkno

Linka 51 Jindřichův Hradec, Radouňka – Jindřichův Hradec, Otín-točna

Nové jízdní řády – zde

Orientační plánek:

MHD v Jindřichově Hradci projde od nového roku významnou změnou


Kontakty:

Ing. Karolína Průšová, Město Jindřichův Hradec, tel.: +420 606 041 024

Mgr. Petra A. Nováková, ICOM transport, a.s., tel.: +420 606 657 770

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L