7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Miliónová škoda u požáru střechy v Kunžaku

V pondělí v 11:48 hodin přijali hasiči na tísňovou linku 112 informaci o požáru střechy domu v obci Kunžak v ulici Velké Podolí.

hasiči ilustrační
Ilustrační foto

K požáru vyjeli včetně výškové techniky profesionální hasiči ze stanice Jindřichův Hradec, svolány byly dobrovolné jednotky obcí Kunžak, Strmilov a Studená. Průzkum na místě požáru potvrdil původní hlášení – požár zasáhnul střechu rodinného domu, a to v plném rozsahu. Hořet začalo v průjezdu, požár se rychle rozšířil na střechu celého objektu. Uvnitř domu v době příjezdu hasičů již nikdo nebyl, hasiči nemuseli nikoho evakuovat.

Zasahující jednotky okamžitě zahájily hasební práce. Přibližně za 40 minut podal velitel zásahu zprávu, že požár je pod kontrolou a že se podařilo uchránit další v bezprostřední blízkosti stojící objekty. Došlo však k propadnutí střechy do dvou místností, čímž se zkomplikovalo dohašování. Hasiči nyní musí veškeré konstrukce, včetně těch propadlých, rozebrat či vynosit na volné prostranství a řádně dohasit. Zásah v tuto chvíli stále trvá. Vyšetřovatel HZS stanovil výši vzniklé škody předběžně na 1 000 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Vendula Matějů – tisková mluvčí HZS Jihočeského kraje

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L