-0.8 C
Jindřichův Hradec
28.01. 2023
Články

Minulý víkend hráli hráči GBA v 5 různých městech a třech ligách: KNBL, 1. Liga mužů, U19 extraliga.

1. Liga mužů – GBA Sojky Pelhřimov – BK Levharti Chomutov

KNBL – GBA Fio banka Jindřichův Hradec

V pátek začala 30. sezóna Kooperativa NBL zahajujícím zápasem mezi BK Redstone Olomoucko a GBA Fio banka Jindřichův Hradec. Zápas skončil 100:92 pro domácí Olomouc.

Komentář hlavního trenéra GBA Fio banka Jindřichův Hradec Gilebrta Abrahama:

Myslím, že jsme do toho dnes dali všechno, musíme však být mnohem lepší v obraně. Respekt našemu soupeři. Dle mého názoru rozhodla 3. čtvrtina, kde jsme si nepohlídali doskok. I tak jsme se vrátili do zápasu a utkání jsme dostali do dramatické koncovky. Cením si toho, že jsme ani na vteřinu nepřestali bojovat a věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat po zbytek sezóny.

1. Liga mužů – GBA Sojky Pelhřimov

Náš prvoligový tým GBA Sojky Pelhřimov hrál také v pátek a to na palubovce BK Levharti Chomutov. Pro náš tým to byl první zápas, ve kterém se hráči sešli pohromadě s výjimkou našich pivotů. Chomutov je naproti tomu zkušený tým, který hraje pohromadě několik sezón a jednou z jejich předností je právě výška a síla. Zápas skončil 97:89 ve prospěch Chomutova.

Komentář hlavního trenéra GBA Sojky Pelhřimov Juliana Beťka:

Byl jsem velmi spokojen, jakým způsobem jsme v útoku využili naši rychlost a agresivitu k vytvoření 8 bodového náskoku 2 minuty před koncem zápasu. Myslím si, že zkušenost a proměňování těžkých střel, rozhodlo zápas ve prospěch Chomutova. Celkově šlo o dobrý zápas, máme však před sebou hodně práce, zlepšování a doufám, že z dalších zápasů vyjdeme vítězně.

Kategorie U19 – GBA Sojky Pelhřimov

V sobotu 18.9. začal náš tým GBA Sojky Pelhřimov U19 svou sezónu venkovním zápasem v Prostějově. V první čtvrtině    se nám dařilo měnit naše zisky ve snadné body z protiútoku. Naše střelba byla velmi efektivní, stříleli jsme s 69% úspěšností za 2 body a naše celková střelecká úspěšnost dosáhla 56%, což vyústilo v naše pohodlné vítězství 130-78. Všichni hráči podali dobrý výkon, vedl nás Chimobi Ikegwuruka se svým double-double výkonem 37 bodů a 11 doskoků.

Komentář hlavního trenéra GBA Sojky Pelhřimov U19 Andreje Červenky:

Zápas nám ukázal, že máme hodně prostoru pro zlepšení jak individuálně, tak jako tým. Den za dnem budeme dál tvrdě makat a zlepšovat se jak na hřišti, tak mimo něj.

Kategorie U19 GBA – Lions Jindřichův Hradec

Nakonec náš tým GBA Lions Jindřichův Hradec U19 čelil Sokolu Pražskému na jejich hřišti. „Až dokonce jsme se drželi na dostřel, ke konci nám soupeř odskočil a zápas skončil 94:83. Byl to náš první zápas a hráči se musí adaptovat na tempo této ligy“ říká hlavní trenér GBA Lions Jindřichův Hradec U19 Gonzalo Hermoso. Našimi nejužitečnějšími hráči byli Rudolfs Rudmiezis (19 bodů, 9 doskoků) a Richard Porietis (18 bodů, 5 doskoků).

Ani ne za 24 hodin čelil náš tým GBA Lions JH U19 Lokomotivě Plzeň na jejich palubovce, kde jsme vybojovali vítězství 88-95. Náš tým vedl celý zápas a hrál velmi dobře jak v útoku, tak v obraně. Rudolfs Rudmiezis (23 bodů, 14 doskoků) a Richard Porietis (21 bodů, 7 doskoků) byli opět nejužitečnejšími hráči našeho týmu. Musíme také zmínit dva mladší hráče z kategorie U17, kteří hráli v obou našich zápasech na vysoké úrovni: Viktor Lukic-Gravic a Martin Švabík.

Komentář hlavního trenéra GBA Lions JH U19 Gonzala Hermosa:

S naším výkonem v obou zápasech jsem spokojen. Musíme vyladit pár detailů v obraně a také v útoku. Zkrátka potřebujeme trochu času. Toto byla moje první utkání, která jsem trénoval v zahraničí. Líbí se mi zápal a stmosféra zápasů, která tu v České republice panuje. Také vidím, že úroveň hráčů je zde velmi dobrá.

Zápasy konané tento víkend (25.9 – 26.9.)

Tento víkend začíná sezóna pro GBA Lions Jidnřichův Hradec U17, kdy odehrají dvě domácí utkání. První utkání proti týmu Tygři Praha v sobotu od 14:30. Druhé utkání v 10:00 proti týmu USK Praha. Nakonec náš mužský tým GBA Fio banka Jindřichův Hradec odehraje svůj první KNBL domácí zápas proti týmu Královští Sokoli Hradec Králové od 18:00.

Sintija Mišina 


Ve středu 22.9. v 17:00 odehraje A-TÝM GBA Fio banka Jindřichův Hradec své 2. utkání této KNBL sezóny na palubovce Basket Brno.

Do zápasu nastupujeme opět bez dua Robert Bzonek a Ikounga Ngatse. Ikounga Ngatse podstoupil před začátkem přípravy operaci kolene, měl by být plně zotaven v rámci dvou týdnů. Robert Bzonek si lehce podvrtl koleno v přípravném zápase. Měl by být plně zotaven v rámci dvou týdnů.

Komentář hlavního trenéra Gilberta Abrahama:

Brno je velmi dobře trénovaný klub. Mají skvělé hráče na každé pozici a několik mladíků, kteří by se mohli dostat do národní reprezentace. Jsme velmi nadšení, že s Brnem změříme síly. Šimon Puršl a Richard Bálint jsou dva z mnoha impozantních brněnských hráčů, které je třeba respektovat.
Co se týče zranění, přál bych si, abychom se s nimi ve sportu obecně vůbec nemuseli potýkat, ale i to je součást hry. V našem týmu máme mentalitu „dalšího muže“, pokud se někdo zraní, další hráč musí být okamžitě připraven přispívat. Na zranění se nevymlouváme, naše soupeře nezajímá, jaké překážky nám stojí v cestě. Každý klub má svoje výzvy a zaleží jen na tom, jak se k nim postaví.

Náš další vzájemný zápas s Basket Brno proběhne 13.11. v naší sportovní hale v Jindřichově Hradci.

 

Nejnovější články

Aleš Laštovka – Malování + natírání

Miloslav L

Ohlédnutí za rokem 2022 v Muzeu Jindřichohradecka | fotogalerie

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L