Mladí sportovci KLH Vajgar Jindřichův Hradec získali na ODM 2014 – 8 medailí!

Olympiáda dětí a mládeže je jednou z největších sportovních akcí v České republice, kterou pořádá Ministerstvo školství a Český olympijský výbor. ODM se účastní ti nejlepší sportovci z jednotivých krajů ČR, letos jich je přes 1000 a startují v různých sportovních disciplínách. Ozdobou ODM 2014 byli patroni jednotlivých krajů a výrazné sportovní osobnosti – Kateřina Neumanová, Jiří Holík, David Moravec, Jaroslav Špaček, Květa Jeriová, Jarmila Kratochvílová, Otakar Janecký, Jan Tomajko, Martin Hamrlík, Ivan Masařík, David Kostelecký, Zdeněk Pecka a další… V minulosti se z úspěšných mladých sportovců na ODM rekrutovala řada současných českých olympioniků! Klub KLH Vajgar Jindřichův Hradec měl nevětší zastoupení v rychlobruslení a ledním hokeji.

Mladí sportovci KLH Vajgar Jindřichův Hradec získali na ODM 2014 - 8 medailí!Středa – 22.ledna 2014 – Dnešní den nezačal pro rychlobruslaře od Vajgaru reprezentující Jihočeský kraj na ODM 2014 vůbec dobře, favoritka Denisa Pytlíková sice na 111m postoupila do semifinále v nejrychlejším čase, startovala z 1.dráhy, avšak po kolizi se sousední závodnicí upadla, stejně jako Jakub Kopřiva a bylo po nadějích. Do semifinále se probojoval i Jaromír Pytlík, avšak do finále stejně jako Šárka Krejníková nepostoupil. A tak nejlepší umístění dopoledního programu bylo slušné shodné 7. místo sourozenců Pytlíkových.

Po ne úplně vyvedeném dopoledním závodě se chtěli všichni poprat o mety nejvyšší. To co se odehrávalo na Žďárském stadionu v odpoledních hodinách se zapíše do historie našeho klubu. Všichni 4 účastníci ODM 2014 z klubu KLH Vajgar Jindřichův Hradec se probojovali z rozjížděk až do závěrečného finále, kde uspěli!

Všichni 4 účastníci obstáli v celorepublikové rychlobruslařské konkurenci na jedničku a získali pod hlavičkou Jihočeského kraje olympijskou medaili – Denisa Pytlíková zlato na 500m ve starších žákyních, Jakub Kopřiva zlato na 500m ve starších žácích, Šárka Krejníková bronz na 500m ve starších žákyních a Jaromír Pytlík broz na 500m v mladších žácích!

Z tohoto velkého úspěchu byl zaskočen i hlavní trenér Sportovního střediska Jaromír PytlíkKdyž jsem dělal nominaci do krajského kvalifikačního kola, hodně jsem přemýšlel komu dát šanci a tajně jsem doufal, že nominovaní mou důvěru nezklamou. Považoval jsem za velký úspěch, že se kvalifikovali z krajského kola, avšak, že hned všichni 4 získají svou medaili na ODM 2014, by mě ani ve snu nenapadlo. Na technice bruslení vsak pracujeme systematicky u všech kategorií a nese to své ovoce.”

Čtvrtek – 23. ledna – Dnes se Vajgarákům na trati 333 metrů opět dařilo, všichni postoupili do semifinále, avšak Jaromír Pytlík byl na své nejsilnější trati diskvalifikován. Jakub Kopřiva si jel ve finále již pro další olympijskou medaili, ale v souboji o první místo, těsně před cílem po kolizi upadl, přesto skončil čtvrtý. Šárka Krejníková zůstala těsně před finále A a skončila na pěkném 6.místě. Ve finále naopak uspěla Denisa Pytlíkova, která získala druhé zlato na ODM 2014 a připla tak další medaili na Vajgarské konto. Ve štafetě měly holky šanci a bronzová medaile jim unikla o desetinu. Kluci nenechali nic náhodě a ve složení Kopřiva – Pytlík– Beránek – Řepa si dojeli pro jasné zlato! Počet vajgarských medailí získaných na ODM v rychrobruslení se zastavil na čísle SEDM!

Další bronzovou medaili v pořadí osmou, získal pro Vajgar Matyáš Filip s týmem hokejistů Jihočeského kraje v jehož sestavě nastupoval. Hokejový tým Jihočeského kraje sice v semifinále prohrál s krajem Vysočina, ale v souboji o třetí místo přehrál Olomoucký kraj 3:1.

„V předešlých dvou dnech jsem díky Vám zažil opět krásné okamžiky, kvůli kterým svou trenérskou práci dělám. Chtěl bych všem, kteří reprezentovali náš klub na Olympiádě dětí a mládeže poděkovat a všem poblahopřát ke krásným medailím. Jedna věc je chtít, avšak druhá to dokázat… Vy jste to dokázali! Jsem rád, že jsem mohl být přítomen a vidět jak jste se prali o náš společný úspěch. Byť si to možná neuvědomujete, ale všichni jste svými výkony na ODM 2014 potvrdili efektivitu cesty na kterou jsme se společně před několika lety dali… Jsem rád, že po loňském úspěchu, který prezentovali spíše jednotlivci, jste se v letošním roce přidali další a věřím, že jste těmito úspěchy ukázali cestu ještě mladším, kteří budou reprezentovat náš klub na ODM 2016.” Jaromír Pytlík – vedoucí trenér SpS

Medailisté ODM 2014:

Šárka Krejníková – bronzová medaile na 500 metrů ve starších žákyních

Denisa Pytlíková – zlatá medaile na 500 metrů ve starších žákyních, zlatá medaile na 333 metrů ve starších žákyních

Jakub Kopřiva – zlatá medaile na 500 metrů ve starších žácích, zlatá medaile ve štafetě na 16 kol

Matyáš Filip – bronzová medaile v ledním hokeji

Jaromír Pytlík – brozová medaile na 500 metrů v mladších žácích, zlatá medaile ve štafetě na 16 kol

Zdroj: KLH Vajgar