Aktuálně

Mladší žákyně Házené J. Hradec mají bronz z MČR

Deset let se uskutečňuje mistrovství ČR v házenkářském desetiboji mladších žákyň. Do finále ceněné soutěže se Házená J. Hradec dostala čtyřikrát, z toho dvakrát skončila čtvrtá. Letos to konečně vyšlo. V Plzni družstvo vybojovalo bronz!

Mladší žákyně Házené J. Hradec mají bronz z MČR
HÁZENÁ – mladší žákyně Házené Jindřichův Hradec získaly bronzové medaile na mistrovství České republiky v házenkářském desetiboji, jenž se uskutečnil v Plzni. Zleva stojí trenérka Iva Jonová, Adéla Mazánková, Anna Dobešová, Michaela Vokušová, Barbora Neidrová, Tereza Camrdová, Amálie Dvorská a Barbora Kubínová. Dole zleva jsou Natálie Zabilková, Nikola Kvasničková, Viktorie Picková, Leona Mátlová, Anna Dvořáková, Eliška Dvořáková a Natálie Klímová. Autorkou fotografie je Radka Camrdová.

Desetiboj je ukázkou komplexní připravenosti hráček a týmu. Tvoří ho nejen zápasy, ale také individuální dovednosti a hodnoceno je i vystupování házenkářek. „Holkám se vedlo hlavně v čistě házenkářských disciplínách, atletické dovednosti nebyly zrovna jejich parketou,“ uvedla Iva Jonová, trenérka Házené JH. Žačky z jihu Čech ovládly samostatné nájezdy, v nichž jde o spolupráci brankářky s útočnicí, nejlepší byly ve hře s osobní obranou a druhé skončily v klasické hře 6+1. Ve spodní polovině výsledkové listiny se naopak umístily v pětiskoku a bohužel i v hodu dalekém, na který použily žolíka, jenž dvojnásobil body.

V třídenní soutěži před J. Hradcem skončily jen loni druhá Slavia Praha a třetí DHC Plzeň. Oba týmy vydělaly zrovna na aplikaci žolíka, který jim přinesl plný bodový zisk. Jindřichohradecké dívky se oproti loňsku celkově posunuly o příčku dopředu. Dá se tedy tvrdit, že pořadí bylo stejné jako v roce 2017, ale s tím rozdílem, že chyběly obhájkyně zlata ze Sokolu Poruba.

Mám upřímnou radost ze zisku bronzových medailí, jsem celkově spokojená, že se naše tvrdá práce v trénincích zúročuje. Je to další velký úspěch v této sezóně, holky si ho zaslouží, moc jim to přeji. Jsou super parta, myslím si, že se díky němu ještě více stmelí a házenou budou mít o to raději,“ hodnotila 3. místo Jonová, jež družstvo spolu s kolegyní Radkou Camrdovou dovedly v mistrovském ročníku 2017/2018 i k titulu mistryň Jihočeského kraje.

Mladší žákyně Házené J. Hradec mají bronz z MČR
HÁZENÁ – individuální ocenění na mistrovství České republiky mladších žákyň v házenkářském desetiboji, jenž se uskutečnil v Plzni, obdržely nejlepší pivotmanka (zleva) Eliška Dvořáková, nejlepší levé křídlo Tereza Camrdová a nejlepší pravá spojka a zároveň s 31 góly nejlepší střelkyně šampionátu Adéla Mazánková (všechny Házená J. Hradec). Autorkou fotografie je Radka Camrdová.

Z Plzně si mladší žákyně Házené JH neodvezly jen bronzové kovy, ale také individuální ocenění pro nejlepší střelkyni MČR Adélu Mazánkovou (31 gólů), která se dostala i do All-Stars coby pravá spojka. V sestavě šampionátu se objevily na postu pivotmanky Eliška Dvořáková a na levém křídle Tereza Camrdová. Navíc družstvo získalo Cenu fair-play.

Hra 6+1: Žirovnice 11:5, Olomouc 9:5, Ivančice 10:9, Praha 9:13, Plzeň 16:3. Osobní obrana: Žirovnice 8:6, Olomouc 9:7, Ivančice 9:6, Praha 10:10, Plzeň 9:8. Nájezdy: Žirovnice 12:8, Olomouc 12:12, Ivančice 16:5, Praha 22:18, Plzeň 12:12.

Hod míčem: 4. (žolík). Rychlý běh 2×15 m: 5. Přesná střelba: 3. Pětiskok: 5. Překážková dráha: 3. Aktivita: 2. Osobní obrana: 1. Hra 6+1: 2. Shoot out (nájezdy): 1. Slušnost: 1.

Konečné pořadí: 1. DHC Slavia Praha 44, 2. DHC Plzeň 44, 3. Házená J. Hradec 40, 4. DHK Zora Olomouc 35, 5. HK Ivančice 27, 6. DHK Slavoj Žirovnice 24.

Házená JH: T. Camrdová, Dobešová, Dvorská, A. Dvořáková, E. Dvořáková, Klímová, Kubínová, Kvasničková, Mátlová, Mazánková, B. Neidrová, Picková, Michaela Vokušová, Zabilková.

Roman Pišný – více sportu na ventilator.websnadno.cz