Aktuálně

Mladší žákyně Házené J. Hradec mají ze Slovinska stříbro

Tři družstva Házené Jindřichův Hradec vyrazila do slovinského Koperu, kde se v létě každoročně uskutečňuje velký mezinárodní turnaj s názvem „Eurofest Handball Cup 2018“. Letos se ho zúčastnilo 232 týmů z 21 zemí Afriky, Asie a Evropy.

  • A1 - HÁZENÁ
  • A3 - HÁZENÁ

(Klub Házená Jindřichův Hradec byl ve Slovinsku oceněn za celkově nejčistší hru trofejí „Fair-play Award“. Na snímku jsou hráčky všech 3 družstev pohromadě. Autorem fotografií je Tomáš Klíma.)

S ORIGINÁLNÍM KOMENTÁŘEM IVY JONOVÉ

„Jely jsme tam již pošesté, je to pro nás taková odměna po skončených mistrovských bojích a zpříjemnění období mezi dvěma sezónami. K Jadranu nejezdíme tak úplně kvůli výsledkům, ale užít si pohodu, kdy se koupeme v moři, navazujeme nová přátelství, sbíráme zkušenosti v zápasech se soupeřkami z ciziny. Pokud se navíc povede udělat úspěch, pak máme radost z pobytu o to větší,“ uvedla Iva Jonová, jedna z trenérek Házené J. Hradec, která v sezóně 2017/2018 dovedla mladší žákyně k bronzu v mistrovství ČR a ženy k prvenství ve II. lize – Západ, tudíž k postupu do I. ligy.

Krásně odměny při závěrečném ceremoniálu se dočkal celý klub, když byla Házená JH pořadateli oceněna za celkově nejčistší hru Cenou fair-play.

MLADŠÍ DOROSTENKY 2001

Kategorie byla obsazena jednadvaceti týmy, které byly rozděleny do čtyř skupin. Naše dorostenky odehrály ve skupině čtyři zápasy. Ve třech zvítězily, bohužel podlehly hráčkám z Koreje, které nakonec celou tuto kategorii vyhrály. Zápas s nimi byl velmi těžký, dokázaly jsme držet krok téměř do poloviny druhého poločasu, pak se ale projevila únava, začaly jsme dělat chyby, přestala fungovat obrana a Korejky nám postupně odskočily až na rozdíl sedmi branek. Naše holky ale hrály ze všech sil, bojovaly a snažily se čelit rychlé hře soupeřek, to nás stálo moc sil, jež nakonec chyběly.

Korejský tým nás posunul na druhé místo ve skupině. Bohužel kvůli předem určeného rozlosování jsme se posunuly do skupiny o páté místo. Ve ní jsme prohrály ještě jednou, s rakouským týmem HIB Graz. Tato prohra nás dost mrzela, soupeřky byly hratelné, ale my jsem si nedokázaly poradit s osobní obranou naší levé spojky, Simony Březinové. Poslední utkání sehrály mladší dorostenky odehrály se Švédkami z HK Varberg, kdy zvítězily a obsadily tak sedmé místo.

Skupina WGC: Herlev/Hjorten Hånbold (Dánsko) 16:14, Balonmano Urduliz Berango (Španělsko) 22:5, Sporting Nelo (Belgie) 18:9, Jižní Korea 15:22. O 5. – 8. místo: HIB Liebenau Handball Akademie Graz (Rakousko) 14:15. O 7. místo: HK Varberg (Švédsko) 13:10.

Konečné pořadí (21): 1. Jižní Korea, 2. ŽRK Izola, 3. ŽURD Koper (oba Slovinsko), 4. DHK Pardubice, 5. HIB Graz, 6. Alingsas HK (Švédsko), 7. Házená JH.

Sestava JH: Kocarová Markéta, Haňková Klára, Březinová Simona, Tržilová Natálie, Jírová Bára, Flórková Klára, Frühaufová Lucie, Rytířová Aneta, Kovářová Tereza, Tomanová Eliška, Loskotová Karolína.

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ 2005

Nejlépe si z naší výpravy vedly mladší žačky, přivezly z Koperu stříbro. V jejich kategorii startovalo celkem šestnáct týmů. Ve skupině odehrály celkem pět zápasů, ve čtyřech jsme zvítězily, jeden, hned úvodní zápas, skončil remízou s francouzským týmem Doubs, se nímž jsme se nakonec utkaly i o první místo. Ve skupině si vedly hráčky výborně, hrály s obrovským nasazením a chutí. Vzhledem k tomu, že nastupovaly pouze se sedmi hráčkami, doplňovaly je dvě žačky o rok mladší, je jejich celkový výkon vynikající.

  • A2 - HÁZENÁ
  • A4 - HÁZENÁ

(Mladší žákyně Házené J. Hradec obsadily 2. místo ve XXVI. ročníku mezinárodního turnaje „Eurofest 2018“ ve slovinském Koperu. Pod vedením trenérského dua Iva Jonová – Radka Camrdová se o stříbrný úspěch zasloužily Anna Dobešová, Eliška Dvořáková, Nikola Kvasničková, Tereza Camrdová, Natálie Klímová, Viktorie Picková, Michaela Vokušová, Anna Dvořáková a Leona Mátlová. Autorkou fotografií je Aneta Rytířová.)

Zápas s Francouzkami, který nás připravil o bod a tudíž posunul na druhé místo ve skupině, byl velmi pěkný a zároveň těžký. Začaly jsme výborně, vedly jsme až čtyři branky, pak se ale projevila únava, protože my jsme hrály téměř bez střídání, zato soupeř měl plnou lavičku. Náš náskok soupeřky do poločasu snížily a až do konce zápasu byl stav stále vyrovnaný. Remíza byla zasloužená. V dalších utkáních jsme postupně vítězily a dostaly jsme se až do bojů o finále. Holky měly obrovskou radost a jako třešnička na dortu byl pak zápas se slovinskou Olimpijí, který doslova vydřely. Výhru si zasloužily, hrály jako o život, dobře bránily, skórovaly z rychlých útoků, byla radost se na to dívat. Po posledním hvizdu byly tak šťastné, že i tekly slzy radosti.

Finálový zápas už bohužel nevyšel tak, jak bychom si přály, ale přesto druhé místo je krásné. Ve finále jsme se utkaly opět s Doubs. Možná proto, že holky věděly s kým budou hrát, uvědomovaly si, že to nebude jednoduchý zápas, nastoupily zaskočené, nedokázaly se rozehrát. Francouzky na nás vysunuly obranu a to byl pro nás, jak se ukázalo, nepřekonatelný problém. Nedokázaly jsme přes jejich obranu prosadit, soupeřky bránily výborně, vracely se do obrany, takže ani rychlé útoky nefungovaly, prostě nám nešlo nic. Vůbec to nebyla ta hra, kterou jsme celý turnaj předváděly. Holky z toho byly smutné, ale nakonec se přeci jen smířily s tím, že stříbrná medaile je krásný úspěch a při předávání už jsme měly opět radost.

Já jsem měla obrovskou radost z toho, jak holky dokáží bojovat a hlavně, že se snažily hrát moderní rychlou házenou, snažily se o rychlé útoky a rychlé přechody do útoku na nepostavenou obranu: Brankářka Natálie Klímová jim to výborně házela, byla radost se dívat. Také se nám dařila souhra spojek s pivotem, z tohoto postu jsme daly nejvíce branek při postupném útoku. To velmi oceňuji, je to taková satisfakce za celoroční práci, když to, co se holky učí v tréninku, přenesou do hry.

Skupina WDA: Doubs Committee (Francie) 17:17, PSP 24 Opole (Polsko) 25:6, Entente Saône Club Mamirolle (Francie) 21:3, Házená Mělník 26:9, ŽRK Izola (Slovinsko) 15:12. Čtvrtfinále: Uodl HB (Francie) 21:13. Semifinále: RK Olimpija (Slovinsko) 14:12. Finále: Doubs Committee 12:18. Konečné pořadí (16): 1. Doubs Committee, 2. Házená JH, 3. TJ Sokol Poruba, 4. RK Olimpija, 5. ŽRK Izola, 6. HC Tatran Stupava (Slovensko).

Sestava a góly JH: Dobešová Anna 47, Camrdová Tereza 22, Mátlová Leona 26, Dvořáková Eliška 19, Vokušová Michaela 16, Dvořáková Anna (2006) 12, Picková Viktorie (2006) 6, Kvasničková Nikola 6, Klímová Natálie.

MINI ŽÁKYNĚ 2006

Odehrály ve skupině celkem čtyři zápasy, v této kategorii startovalo deset týmů. Podařilo se nám vyhrát pouze jeden zápas, přesto si holky pobyt v Koperu určitě užily.Tento tým byl složen ze tří hráček odpovídajícího ročníku narození, ostatní byly mladší o rok a tři ještě mladší, což bylo hodně znát. Nelze jim upřít bojovnost a snahu, hrály s nasazením a snažily se čelit mnohdy o hodně větším a silnějším hráčkám.

Skupina WCB: Entente Saône Club Mamirolle (Francie) 16:6, Doubs Committee B (Francie) 13:18, Dunaujvarosi KKA A (Maďarsko) 6:15, ŽURD Koper (Slovinsko) 10:18. Skupina o 5. – 10. místo: SPR Sosnica Gliwice (Polsko) 13:5, Doubs Committee A (Francie) 15:25, DHK Pardubice 10:16. Konečné pořadí (10): 1. SHK Kunovice, 2. ŽURD Koper, 3. Dunaujvarosi KKA A, 4. Dunaujvarosi KKA B, 5. DHK Pardubice, 8. Házená JH.

Sestava JH: Dvořáková Anna, Neidrová Barbora, Martínková Tereza, Picková Viktorie, Zabilková Natálie, Špačková Barbora, Brožová Amélie, Maxová Tereza.

Roman Pišný – více sportu na ventilator.websnadno.cz