5.2 C
Jindřichův Hradec
30.03. 2023
Články

Muzejní noc se ponese v duchu sklonku monarchie

Muzeum Jindřichohradecka pořádá Muzejní noc v pátek 10. června od 18.00 do 22.00 hodin na tradičním místě – v minoritském klášteře ve Štítného ulici a na jeho přilehlých dvorech. Téma muzejní noci nás přenese do období 19. století. Nebude chybět mapová hra pro děti s plněním úkolů ani doprovodný program, ani řádné občerstvení.

Muzejní noc v Muzeu JindřichohradeckaDěti budou moci vyzkoušet činnosti související se sportem: stanou se kuloborci nebo si v c. k. veslařském klubu pod vedením zkušeného plavčíka vyzkouší párové veslování. Připomeneme hry našich prarodičů – kuličky, čáru, káču a obruč a oprášíme také chůdy. Další úkoly budou zaměřené na vojenství a v rámci nich si nejen kluci mohou vyzkoušet svou mušku při střelbě ze vzduchovky, nebo správné plazení se ve válečných zákopech. Dívky nepřijdou zkrátka – pro ně je připravena výroba papírových květin, jako chudé švadlenky si vyzkouší přišívání knoflíků a vyšívání – možná, že si budou moci vyzkoušet i šlapací stroje na nožní a ruční pohon. Mohou se stát modistkami a ozdobit slaměný klobouk květinami. Nebude chybět košíkářská ani řezbářská dílna. Plánujeme zvláštní vydání Ohlasu od Nežárky.

Rajský dvůr zaplní loutkové divadlo Karromato, které bude dávat 3 kusy ze hry Dřevěný cirkus (bude to v 18.30, 19.30 a ve 20.30 hodin). Konferenční sál se stane sálem tanečním, budou zde v 19.00, 20.00 a 21.00 hodin probíhat ukázky a výuka dobových tanců 19. století. Těšit se můžete na dámy v krinolínách a pány ve fracích. Zařídili jsme pro Vás také fotosalón, kde se budete moci nechat zvěčnit v nádherných nákladných kostýmech. Jelikož Muzejní noc vyšla na stejné datum jako Noc kostelů, připravili jsme pro Vás ve 20.45 hodin noční prohlídku kostela sv. Jana Křtitele. Muzejní noc vyvrcholí módní přehlídkou v podání DS Jablonský a živým obrazem s překvapivým námětem. O čerstvé koláče se postará „střapatá“ Bohunka a chybět nebude ani pivo a klobásy. Muzejní noc bude ukončena salvou z děla ve 22.00 hodin.

Pavla Míchalová – Muzeum Jindřichohradecka

Nejnovější články

Salonek u slunečnice | masáže

Miloslav L

AR SERVIS hledá Pracovníka příjmu

Miloslav L

Daniel Paťha Tennis Academy – DPTA

Miloslav L