Aktuálně

Muzeum fotografie a MOM představí fotografie Neckargemündu

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií zve návštěvníky na výstavu Neckargemünd, připravenou k 20. výročí partnerství měst Jindřichův Hradec a Neckargemünd; vernisáž proběhne v sobotu 4. 6. 2016 od 10.00 hodin. Veřejnost může tentýž den využít volného vstupu do všech výstavních prostor muzea u příležitosti Dnů města J. Hradec.

Muzeum fotografie a MOM představí fotografie NeckargemünduVýstava fotografií přibližující malebný německý Neckargemünd, který pojí již 20 let oficiální partnerství s Jindřichovým Hradcem, potěší především ty z příchozích, kteří jej prozatím nestihli navštívit osobně. Vernisáž výstavy pojmenované příznačně Neckargemünd proběhne za účasti autora snímků Dr. Helmuta Slogsnata v prostorách prvního podlaží Muzea fotografie a moderních obrazových médií v sobotu 4. 6. 2016, začátek v 10.00 hodin. Ke zhlédnutí zde bude až do konce června.

Nadto po celý den 4. 6. 2016 od 10.00 do 12.30 a od 13.00 do 17.00 hodin mohou návštěvníci muzea využít v rámci Dnů města J. Hradec volný vstup do všech výstavních prostor, kde uvidí mimo jiné i nedávno zahájenou výstavu Pocta fotografů Karlu IV., připravenou k 700. výročí narození význačného panovníka.

O autorovi fotografií z výstavy Neckargemünd

Muzeum fotografie a MOM představí fotografie NeckargemünduDr. Helmut Slogsnat (nar. 1945) studoval na univerzitě v Heidelbergu teologii, klasickou filologii a anglistiku a amerikanistiku. Několik desítek let žije v Neckargemündu, mnoho let byl profesorem na místním gymnáziu, lektorem na univerzitě v Heidelbergu a ředitelem gymnázia v Mannheimu. Aktuální výstavou v Jindřichově Hradci chce Helmut Slogsnat přiblížit obyvatelům partnerského města prostřednictvím fotografií své město.

Otevírací doba na výstavní program: úterý až neděle a svátky 10.00–12.30, 13.00–17.00 hodin. Domluvit lze i jiné termíny. Plné vstupné 90 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 160 Kč, pro školní skupiny 30 Kč za osobu.

Zdravotně handicapované osoby a vždy jedna osoba jako doprovod mají vstup do muzea zdarma. Vstup zdarma mají dále děti do 10 let, novináři, držitelé průkazu AMG ČR, NPÚ etc. Muzeum je vybaveno bezbariérově.

Více informací o programech a službách muzea pro veřejnost je k nalezení na www.mfmom.cz.