Aktuálně

Muzeum fotografie a MOM zve v prosinci na výstavy, besedy i fotografování v kostýmech

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií zve v prosinci návštěvníky ke zhlédnutí aktuálních výstav, jako Magická krajina, Filmové století Bohumila Hrabala či celosezonní prezentace Petr Velkoborský – fotografie, již doprovodí v úterý 9. 12. od 18.00 hodin autorská komentovaná prohlídka, na kterou naváže beseda s fotografem v rámci pořadu Science Café v místní kavárně.

Muzeum fotografie a MOM zve v prosinci na výstavy, besedy i fotografování v kostýmechVe středu 10. 12. v 17.00 hodin lze přijít na tematický pořad ke 100. výročí  začátku první světové války; uvede ho prohlídka Císařských manévrů, výstavy připomínající krom uvedeného i 175. výročí vynálezu fotografie, a prohlídka snímků vytištěných ze skenů fotografií k tématu válečného období, které muzeu poskytli k naskenování laskavě ze svých alb soukromí dárci. Následná přednáška dr. Františka Fürbacha k velké válce s promítáním diapozitivů o životě vojáků na různých místech fronty a s besedou s návštěvníky, připomene též tehdejší dění v Jindřichově Hradci a okolí. – Jak komentovanou prohlídku 9. 12., tak prohlídku výstav a setkání s historikem o den později připravilo muzeum pro veřejnost jako předvánoční dárek, tedy s volným vstupem.

Letos se budou moci opět zájemci o adventu nechat vyfotografovat v muzejním fotoateliéru v historických kostýmech, využít tu pak mohou několik zbrusu nových rekvizit. Na akci, jež připadá na víkend 13. a 14. 12., je však nutné objednání předem. Snímky jsou k dispozici ihned k odnesení domů na datovém nosiči, vybrané budou vytištěny na zakázku zhruba do týdne.

Na výstavy je možné přijít až do konce roku o sobotách, nedělích, svátcích 10.00–12.30, 13.00–17.00 hodin a od úterý do pátku v době 10.00–16.00 hodin (s výjimkou 24. a 31. 12.), a to za zvýhodněné vstupné – základní činí 50 Kč (pro dospělé), snížené 30 Kč (pro děti od deseti let, studenty a penzisty), rodinné 80 Kč. Školní skupiny platí 20 Kč za osobu, pedagogický doprovod má vstup zdarma. Otevřen je takto i muzejní shop s pestrým výběrem odborných fotografických publikací, kalendářů, pohlednic či autorských tisků.

Muzeum fotografie a moderních a obrazových médií