2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Muzeum Jindřichohradecka: Muzejní noc bude v japonském stylu

V rámci muzejního Japonského roku 2015 bude i letošní muzejní noc spjata tématem Japonska. Bude se konat v pátek 12. června od 18.00 do 22.00 hodin v prostorách minoritského kláštera ve Štítného ulici. V rámci muzejní noci bude ke shlédnutí výstava Japonských hraček, v průběhu večera zde budou probíhat komentované prohlídky.

Japonská muzejní nocKonferenční sál se přemění v kino, kde se budou promítat ukázky z japonských animovaných filmů, od těch pro nejmenší až po ty pro dospělé. V prostorách kláštera a na dvorech okolo bude opět připravena hra s úkoly pro děti. Ty se mohou těšit na skládání origami, ikebanu, kaligrafii a tvorbu kytiček kanzashi, ale také si budou moci vyzkoušet několik základních japonských bojových umění nebo třeba jen prostou chůzi na koturnech. Dokladem o splnění úkolu budou razítka z jednotlivých stanovišť, která budou děti sbírat do map.Každý, kdo ukáže vyplněnou mapu u vstupního stánku, obdrží malou pozornost.

V rajském dvoře bude výstavka bonsají a také se zde budou odehrávat různá představení a vystoupení – zlatým hřebem budou krátké japonské frašky v podání herců Malého divadla kjógenu z Brna. Na zadním dvoře postavíme velkou čajovnu, kde budou návštěvníci muzejní noci moci ochutnat japonské čaje a jako občerstvení bude zařízen stánek s tradičním japonským suši.

Pavla Míchalová


Program:

Japonská muzejní noc

Nejnovější články

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L

Kino Počátky na únor 2023

Miloslav L