Aktuálně

Muzeum Jindřichohradecka zve na noční prohlídky kostela sv. Jana Křtitele

Od července se do kostela sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci vrací komentované Toulky nočním tajemným kostelem. Jako každoročně se prohlídek střídavě ujmou archeolog muzea Mgr. Vladislav Burian a renomovaný průvodce Bc. Petr Pokovba st. Toulky budou probíhat především o prázdninových měsících během července a srpna.

Muzeum Jindřichohradecka zve na noční prohlídky kostela sv.
Jedna z mnoha toulek nočním kostelem sv. Jana Křtitele v Jindřichově Hradci. (Foto: Josef Böhm)

Nejspíše se někteří z Vás ptají, proč navštívit noční kostel sv. Jana Křtitele? Je skutečně tento církevní objekt tajemným? Nezodpovězenou otázkou je také skutečnost, proč je kostel očividně „křivý“? Jistě každého zaujmou postavy dvanácti apoštolů bez hlav. Skutečně tajemné jsou nestvůrky a příšerky z poloviny 14. století namalované v ostění gotických oken, včetně postavy ležícího muže v triumfálním oblouku kostela. „Tajemství“ je však v kostele mnohem více. Ne jen proto Vás chceme všechny srdečně pozvat jménem Muzea Jindřichohradecka k prohlídce tohoto českého gotického církevního skvostu.

Termíny – pátečních – Toulek jsou: 13. července a 10. srpna 2018 – provádí P. Pokovba; 27. července a 31. srpna 2018 – provádí V. Burian. Další informace o jednotlivých Toulkách naleznete na webu Muzea Jindřichohradecka a na pokladně Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ul., kde si také můžete vstupenky zakoupit.

Vladislav Burian

noční prohlídky kostela sv. Jana Křtitele