Aktuálně

Na podporu třídění a recyklace baterií projede Hradcem Recyklojízda.

Na podporu třídění a recyklace baterií projede Hradcem Recyklojízda.

Na podporu třídění a recyklace baterií projede v červnu Českou republiku již podruhé tým Recyklojízdy. Tříčlenná skupinka nadšenců na elektrokolech si dala za cíl zdolat za 10 dní 800 kilometrů. 

Na cestu se vydá 13. června 2018 z Frenštátu pod Radhoštěm. Cílovým místem bude 22. června 2018 město Cheb. Na cestě bude mít 24 zastávek v českých a moravských městech. Jednou z nich bude i Jindřichův Hradec.

Vzkaz od Recyklojízdy: Přineste nám baterky

V Jindřichově Hradci bude mít Recyklojízda svou zastávku 18. června v 8:30 – 9:00 hod na náměstí Míru. Půjde o krátké setkání s obyvateli, školáky a se zástupci městského úřadu. Tým Recyklojízdy už nám dnes vzkazuje: „Největší radost nám uděláte, když nám přinesete použité baterie. Na kolech je sice neodvezeme, ale rádi se pro ně po Recyklojízdě vrátíme.“

Použité baterie pro Recyklojízdu můžete už nyní odevzdávat na Městském úřadě – Klášterská 135/II (maxi tube vedle podatelny), v Informačním středisku – Panská 136/I a ve Sběrném dvoře – U Cihelny.

Recyklojízda je otevřený projekt, a pokud si vedle sběru baterií chcete užít i společné zážitky, můžete se k týmu Recyklojízdy připojit a část nebo celou cestu s nimi zdolat na kole či elektrokole. Bližší informace o trase jsou k dispozici na webu recyklojizda.ecobat.cz.

Zdroj: Archiv města Jindřichův Hradec