Aktuálně

Natalie Schwamová – klavír

Natalie Schwamová - klavír

Kulturní dům Střelnice vás zve v rámci předplatného Kruhu přátel hudby na koncert „NATALIE SCHWAMOVÁ – KLAVÍR“ dne 5. března od 19.00 hodin do kaple sv. M. Magdaleny.
Natalie Schwamová (1999) začala hrát na klavír v šesti letech na Hudební škole hlavního města Prahy. V současné době je studentkou doc. Františka Malého na Hudební akademii múzických umění v Praze. Natalie je vítězkou mnoha klavírních soutěží v České republice i zahraničí. Ve čtrnácti letech získala 2. místo v Mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni v seniorské kategorii do 30 let. V patnácti letech se stala nejmladší vítězkou Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. V roce 2015 se zúčastnila jako jedna z nejmladších prestižní světové klavírní soutěže Fryderyka Chopina ve Varšavě. V roce 2017 získala stipendium YAMAHA a dostala se do finále mezinárodní soutěže v Aarhusu, v Dánsku. Ve svých 10 letech debutovala jako sólistka Mozartova koncertu d moll KV 466 se Symfonickým orchestrem města Buenos Aires v Argentině, se kterým hrála i následující rok. Dále spolupracovala s Národním univerzitním orchestrem v Argentině, s Pardubickou komorní filharmonií, s Janáčkovou filharmonií v Ostravě, s Plzeňskou filharmonií a v roce 2014 a 2016 v Rudolfinu se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. V r. 2017 si zahrála Rachmaninovův 3. klavírní koncert s Aarhuským Symfonickým Orchestrem v Dánsku. Jako sólistka se představila na recitálech v Německu, Itálii, Rakousku, Dánsku, Španělsku, Argentině a USA.

Program: J. S. Bach – Toccata c moll BWV 911, R. Schumann – Papillons Op.2, F. Chopin – Balada f moll č.4, Op.52, W. A. Mozart – Sonáta a moll KV310, S. Prokofiev – Sonáta fis moll č.1, Op.1
Doprodej vstupenek začíná 10. 2. 2020 v pokladně KD Střelnice a nově i online www.kultura.jh.cz.

Vstupné 120,-, 60,-.

Ilustrační náhledové foto: artcomstudio / Pixabay