-4 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

Podzimní novinky v NATUR HOUSE

Se všudypřítomným podzimem i naše výživová poradna je připravena na sklizeň. V letošním roce jsme mnoha z Vás pomohli k vytouženým proměnám, které můžete sledovat například v pravidelně zveřejňovaných příbězích v měsíčníku Neon. Dne 7. listopadu držíme palce paní Jitce Němcové, která si jede z rukou Davida Hufa vyzvednout jednu z prních tří cen celostátní soutěže Nepostradatelní, proměna roku. Její příběh byl také zveřejněn jako úplně první příběh Naturhouse v časopise Tina. V zimním vydání časopisu Peso Perfecto bude zveřejněn příběh paní Jany Čechové z Žirovnice, který společně s dalšími můžete také shlédnout na internetovém serveru Hradec žije.

Natur House - Nová výchova ve výživěS velkou náruživostí se také věnujeme programu Převýchova ve výživě, který nyní již pravidelně každý týden šíříme v pořadu Přírodní lékárna na vlnách Českého rozhlasu každý čtvrtek. Pro ty z vás, kteří nemají možnost si v ranních hodinách pořad poslechnout, v archivech pořadů Českého rozhlasu naleznete záznam, který si můžete kdykoli přehrát. Zároveň vytváříme ke každé relaci články, kde najdete kromě receptu i mnoho dalších informací. Články jsou sdílené na facebookových portálech a již tři týdny po spuštění projektu měly jednu z největších sledovaností.

Články i nahrávky najdete na stránkách Český rozhlas České Budějovice, pořady, Přírodní lékárna.

Děkujeme Vám, vážení klienti, že nám věnujete takovou přízeň.

A co nyní jíst? Já osobně, vážení klienti, pořádám spanilé jízdy na vyhlédnutá místa do krajské metropole, kde se stále ještě dají koupit čerstvé švestky. Jsem si totiž vědoma toho, že to je nejlepší protijed podzimních depresí. Obsahují všechny vitaminy skupiny B ve vyváženém poměru tak, že je můžeme nazvat skutečným B-komplexem. (Podobnou službu v říši zeleninové poskytuje celer, zvláště ten řapíkatý). Vy již víte, že švestky sušené, stejně jako další sušené ovoce, není námi v první fázi hubnutí doporučováno. Ale existuje studie, která se na spojitost kvalitních sušených plodů a hubnutí zaměřila a zjistila, že lidé, kteří měli sušené švestky ke svačinám denně, v redukčním režimu byly schopni dosáhnout větších úbytků, než lidé, jež se jim vyhýbali. Mělo se za to, že svá pozitiva sehrála vláknina švestek, pocit uspokojení a zasycenosti, který lidem dopřávaly, a následně snáze mohli držet přísnější režim bez potíží.

Podzimní kuchyni nepochybně kralují dýně. Dají se připravit na mnoho způsobů, jsou skvělé jako polévky, dýňová pyré jako příloha k jídlu. Pečená dýně je také skutečnou lahůdkou, ale z dýně se dá připravit i mnoho lahodných dezertů, sušenek, pudinků. Pro zajímavost byla na internetovém portále Seznam právě dnes (29.10.)zveřejněn recept na dýńovou hořčici. Zajímavý pudink amerických osadníků můžete připravit podle receptu, který najdete právě na již zmíněných stránkách Českého rozhlasu. Dýně obsahuje velmi mnoho antioxidačních karotenoidů, které mají zásadní antikarcinogenní účinky. Obsahuje velmi mnoho vlákniny. Již pouhá polovina šálku dýňového pyré obsahuje 5g vlákniny.

Nejpozdnější ovoce, které dozrává na mé zahrádce, bylo mou oblíbenou hádankou pro mnohé mé kolegyně. Paní Hana Šoberová, redaktorka Českého rozhlasu, byla prvním člověkem, který ji rozluštil. Ty záhadné zelené angrešty bez chloupků jsou plody actinidie, tedy kiwi. Je skvělým spojencem pro imunitu, obsahuje totiž velmi mnoho vitaminu C, a to i tehdy, pokud si koupíte plody v supermarketu po dlouhou dobu skladované. Již jeden takový středně velký plod zásobí denní dávkou vitaminu C. Nezanedbatelné jsou také výrazné dávky luteinu a zeaxantinu, látek podporujících vitalitu našich očí.

Mnoho pohodových dní,

Mgr. Štěpánka Kutišová, výživová poradkyně


Vánoce bez kil navíc

Balíček Vánoce bez kil navíc obsahuje:

 • výživový plán na 3 týdny
 • rady, tipy a doporučení, jak si udržet štíhlou linii o vánočních svátcích
 • chutné a lehké recepty na vánoční cukroví a na občerstvení na Silvestra
 • potravinové doplňky
 • proteinové sušenky PEIPAKOA REGULARIS jako dárek

Vánoce bez kil navíc Vánoce bez kil navíc Balíček Vánoce bez kil navíc obsahuje:    výživový plán na 3 týdny   rady, tipy a doporučení, jak si udržet štíhlou linii o vánočních svátcích   chutné a lehké recepty na vánoční cukroví a na občerstvení na Silvestra   potravinové doplňky   proteinové sušenky PEIPAKOA REGULARIS jako dárek


Hledáte ideální dárek pro své blízké?

VÁNOČNÍ BALÍČKY PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ AŽ DO KONCE ROKU 2015

UNIVERZÁLNÍ VĚTŠÍ

ALOE VERA + ONA PLUS + VIVAT DIGEST sáčky

cena 1.059,- Kč, nyní AKČNÍ cena: -10%, tj. 953,- Kč

UNIVERZÁLNÍ MENŠÍ

ALOE VERA + ONA PLUS

cena 848,- Kč, nyní AKČNÍ cena: -10%, tj. 763,- Kč

ALOE VERA má dle starých Egypťanů název BOŽÍ KREV. Obsahuje více než 300 látek nezbytných pro lidské zdraví, pročišťuje organismus a pomáhá od únavy, posiluje imunitu, optimalizuje trávení.

Kapsle ONA PLUS obsahují rybí olej s vysokým podílem Omega 3 mastných kyselin. Je protizánětlivá, snižuje riziko kardiovaskulárních chorob, zlepšuje využití vápníku v těle. Vitamin E je antioxidant, zvyšuje detoxikační schopnost jater, posiluje imunitní systém. Pupalka dvouletá je cenný zdroj GLA (kyselina gama-linolenová), která urychluje spalování tuku a zabraňuje jeho ukládání. Pomáhá správné funkci jater. Prevence premenstruačního syndromu a klimakterických obtíží.

Sáčky VIVAT DIGEST upravují trávení. Obsahují laktobacily, výtažek z papáji a syrovátku.

BALÍČKY SESTAVÍME TAKÉ INDIVIDUÁLNĚ PODLE VAŠEHO PŘÁNÍ A ZDRAVOTNÍCH POTŘEB.

Nebo nechte výběr na každém samostatně a věnujte dárkový poukaz v hodnotě od 300,- Kč

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L