Aktuálně

Noční představení “O té ohavné rebelii” | Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec

REZERVACE na pokladně hradu a zámku nebo ZDE
(zvolte noční prohlídky a termín v rozbalovacím seznamu)  REZERVACE NUTNÁ.

“O té ohavné rebelii”, příběh z války 30tileté

Divadelní noční prohlídka na zámku Jindřichův Hradec, které měla úspěšnou premiéru v roce 2021 díky velkému zájmu pokračuje v tomto roce.  Prohlídka se inspiruje událostmi první let Třicetileté války, které jsou také zvány Válkou českou. Zámek se bude muset bránit obležení armádou generála Henry Duvala de Dampiérre. Diváci budou svědky holdu stavovské šlechty Fridrichu Falckému v císařské kapli, poradě generálů v předvečer bitvy na Bílé hoře i části bitvy samotné. Nevynechá se drancování Prahy ani poprava vůdců rebelie na staroměstské náměstí rukou samotného kata Mydláře.

V této dějinné scenérii se objeví mnoho historických postav, jako například královna Alžběta Stuartovna, Lucie Otýlie z Hradce, Bonaventura hrabě Bukvoj, Jindřich Matyáš Thurn, Diviš Černín z Chudenic a další.

Spatříte skutečný boj o město s výstřely z mušket a děla, vojáky, tanec, oheň a kejklíře.

Vašimi průvodci bude všudypřítomný Osud a jeho nerozlučná sestřička Fortuna.

Prohlídka Vás také provede mnoha prostory jindřichohradeckého hradu a zámku a zavede Vás i do některých běžně nepřístupných míst.

Účinkovat budou šermířské a divadelní skupiny SHŠ Jindřich z Jindřichova Hradce, divadelní společnost Sígři, SHŠ Vendetta, taneční soubor Campanello a mnoho dalších jednotlivců, včetně kastelána jindřichohradeckého hradu a zámku – dohromady se na Vás těší přes třicet herců v dobových kostýmech.

Nedoporučujeme pro děti do 10 let.