6.9 C
Jindřichův Hradec
25.03. 2023
Články

Od pondělí se z důvodu rekonstrukce uzavře parkovací plocha v jezuitské koleji

Od pondělí 13. března do středy 10. května 2017 bude probíhat investiční akce Zpevnění plochy dvora jezuitské koleje. Náhradním parkovištěm bude parkoviště Jitřenka. 

Od pondělí se z důvodu rekonstrukce uzavře parkovací plocha v jezuitské koleji„Právě z důvodu uzavření parkovací plochy v jezuitské koleji rada města schválila změnu ceníku na parkovišti Jitřenka do 31. května, kde se možnost bezplatného parkování prodlouží z jedné na čtyři hodiny a každá další započatá hodina bude zpoplatněna částkou pět korun,“ upřesnil starosta města Stanislav Mrvka.

Předmětem zakázky je zpevnění plochy dvora jezuitské koleje na západní straně (stávající parkovací plocha). Bude provedeno odvodnění plochy, zádlažba žulovou dlažbou z vlastního materiálu města (jedná se o kamennou dlažbu z Klášterské ulice, kostka „16“) a novou dlažbou (kamenná kostka „10“), nové veřejné osvětlení, budou osazeny kamerové body a provedena příprava na osazení parkovacího automatu a sadové úpravy. „Plocha se změní na řádné parkoviště, které bude mít 47 parkovacích míst. Část parkoviště bude na parkovací automat a některé místa budou využívaná jako vyhrazená stání. Parkování bude příčné,“ doplnil starosta Mrvka.

Zpevnění plochy dvora jezuitské koleje bude provádět firma SaM silnice a mosty, Česká Lípa za cenu 3 989 764,41 Kč bez DPH se lhůtou realizace 59 dnů.


Ceník parkování na parkovišti Jitřenka:


od 1. 10. do 31. 5.
4 h zdarma
další započatá 5,- Kč
doba placeného stání: PO – PÁ: 7 – 18 hodin, SO: 7 – 12 hodin


od 1. 6. do 30. 9.
½ h 5,- Kč
1 h 10,- Kč
doba placeného stání: PO – PÁ: 7 – 18 hodin, SO: 7 – 12 hodin

Zdroj: Město Jindřichův Hradec

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L