2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

Ohlédnutí za Svatováclavskými slavnostmi (Fotogalerie)

Město Jindřichův Hradec připravilo ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů města Jindřichův Hradec Svatováclavské slavnosti. Podzimní jarmark se na dolním náměstí konal již po páté. Přes počáteční naschvály, které přichystalo počasí, se akce rozvinula v hromadné veselí, jehož účastníci zaplnili takřka celé náměstí.

Návštěvníci Svatováclavských slavností mohli okusit širokou paletu kulinářských výrobků slaných i sladkých chutí a to vše zapít vínem i čerstvým burčákem. Prostor celé akce ohraničovaly dále stánky s kořením, šperky, keramikou nebo hračkami.

V brzkých dopoledních hodinách rozezvučely okolí Sousoší Nejsvětější Trojice příjemné tóny cimbálové hudby, které s vytříbeným citem vyluzovaly housličky, kontrabas a cimbál muzikantů kapely Varmuža. Výborný hudební i vizuální zážitek pak korunovala zpěvačka, která byla oděna do tradičního kroje. K nepochybné radosti nejen sedících diváků bylo možné už ve druhé polovině vystoupení schovat deštníky.

Cimbálovou muziku vystřídala po poledni na pódiu dechová kapela Babouci, toho času nejdéle působící těleso dotčeného žánru na našem území. Babouci, kteří loni oslavili 150 let své existence, dále přispěli k všeobecně dobré náladě, jež byla čitelná z rozzářených obličejů většiny přítomných návštěvníků.

Grandiózní finále celé akce pak završil řízný bigbít v podání Milana Schelingera a jeho Bandu. Za dobře odvedenou práci patří díky nejen účinkujícím hudebníkům, organizátorům a trhovcům, ale také mistru zvukaři.

Mnozí návštěvníci, soudě dle početných jednotlivců, dvojic i celých rodin, kteří odcházeli z náměstí s pohupujícími se lahvemi burčáku a vína, jakožto s dalším rozličným zbožím, dozajista zakončili oslavu sv. Václava v přátelské pohodě i ve svých domovech.

Petr Kolář

Foto: Amálie Buřilová

 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L