Olymp se nezastavil ani v Opavě a postupuje do semifinále

Přes tři sta kilometrů za námi, veledůležité utkání před námi. Dva aspekty, které když se spojí, tak to nevěstí nic dobrého. Nejdelší výjezd v sezóně jsme absolvovali až k prozatím nejdůležitějšímu utkání do Opavy, kde nás domácí přivítali ke druhému čtvrtfinále.

SHC Opava – Olymp JH 3:4 (0:1, 0:3, 3:0) – stav 2:0 – postup OLY

Olymp se nezastavil ani v Opavě a postupuje do semifináleCestování a zase cestování. Kéž bychom tak měli vlastní autobus. Bohužel a tak jsme jeli hezky auty. O cestování ale samozřejmě psát nebudu.

Jak to v důležitých zápasech bývá a je to pragmatické, nehrne se žádný soupeřů do zbytečného rizika, které by mohlo ovlivnit celý průběh zápasu. Týmy vždy spoléhají na klasické zbraně a těch mi máme pár. Se soupeřem jsme neměli moc zkušeností, ale to co nám v prvním zápase v ZC nevyšlo, nám vyšlo v druhém (1. ČF) a tak jsme mohli pokračovat v tom, co jsme započali. Velkou zelenou tomu vystavil kapitán, kterému se podařilo využít ještě dozvuk přesilové hry, navíc šatňákem.

Ve druhé třetině, která dopadla z našeho pohledu nejlépe se nám podařila, hned dvojitá, spolupráce dvou „klasických Olympáků“ Plášila s Hunalem. První nahrával a druhý střílel. Jak píšu již delší dobu, je super, že se nám produktivity daří rozprostřít mezi téměř všechny hráče. Člověk se potom těší na to, kdo v zápase překvapí. David Mátl uzavřel nevědomky náš střelecký účet a bylo na soupeři, jak se se situací vyrovná a co udělá proto, aby mu sezóna neskončila již nyní.

Minimálně k překvapení mě toho udělal poměrně hodně, ač tomu poměr střel nenapovídá. Možná to trošku připomínám loňský 5. čtvrtfinálový zápas v tom ohledu, že domácí nesložili zbraně a třemi brankami ve třech minutách zadělali na pořádnou zápletku. Bohužel jsem v zápasu nebyl, tak pouze můžu komentovat zápis a zbytečné vyloučení domácího hráče 3 minuty před koncem. Nemohu ale soudit.

Výsledek jsme si pohlídali, trošku jsme si pohráli s našimi nervy a mohli přivítat semifinále !

Soupeřem nám bude Rakovník, soupeř z největších. Domácí zápas vypukne 14. května od 15:00. Uvidíme s jakou přijedeme z hřiště soupeře.

David Mátl (střelec vítězného gólů): „Od začátku zápasu se zápas vyvíjel podle našich představ. Myslím, že jsme byli lepší, soupeř se k nám těžko dostával, naopak my jsme si vytvářeli šance a jedna se nám podařila využít, když Pláša nahrával a Maté jako správný kapitán zavěsil pod víko. Ve druhé třetině jsme byli ještě lepší a když pan nahrávač tohoto utkání Pláša dvakrát namazal Hunymu, bylo to již o tři branky. Poté jsem dal gól i já a bylo to 0:4. Ve třetí jsme „trochu“ polevili, dostali 3 góly, ale nakonec jsme to ubránili a pak se již mohlo slavit.

Jan Donauschachtl (head coach): „V Opavě se hrál dvě třetiny vyrovnaný hokejbal, v kterém jsme byli lepší o jednu využitou přesilovku, dvě vyhrané bule a jeden slalom. Stav 0:4 nás trochu uspokojil a soupeř následně sehrál svoji nejlepší třetinu v sérii a snížil během tří minut na 3:4. Víc už jsme Opavě naštěstí nedovolili a zaslouženě jsme postoupili do semifinále, kde vyzveme suveréna letošního ročníku – Rakovník. Osobně se na tuto sérii těším a soupeře jsem si přál, do Krupky, na nejhorší asfalt v lize, se nám fakt nechtělo.

Branky: 14:01 Landkammer (Plášil, Škarda), 18:59 Hunal (Plášil), 23:18 Hunal (Plášil), 27:47 Mátl D. (Škarda)

Střely: 41:31 | přesilovky 5:5 | využití 1:0 | diváků: 69 | Rozhodčí Zbořil, ???