7.5 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Olymp vstoupil do čtvrtfinále vítězně

Druhé kolo play off už zaválo na jindřichohradecké hřiště o poznání vzdálenější, dalo by se říci až exotického soupeře – SHC Opava. S tímto soupeřem jsme se utkali pouze jednou  a to v 7. kole a na našem hřišti. Opavští si poradili ve třech zápasech s Českou Třebovou, se kterou ale měli docela komplikace a nechybělo málo a mohli jsme hrát s jiným soupeřem (výsledky utkání: 5:1, 2:3, 2:1p).

Olymp JH – SHC Opava 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Olymp vstoupil do čtvrtfinále vítězněNakonec jsme plně využili plnou sadu dresů, protože chyběli Lukáš Zayml, Marek Miláček a Adam Popelka, ale přesto jsem byli na kompletní 3 formace. Začátek nás nezastihl v příliš oslnivé formě. Možná nás zaváhání Štěcha a následný faul Plášila, který znamenal první gól v naší síti, když soupeř využil přesilovku, probudilo. Šetřili jsme si asi střelecký prach na konec první třetiny, protože 3 góly během 3 minut jsme v podstatě rozhodli zápas.

Možná jste si mohli, tedy ti, kteří byli přítomni, že je to všechno, ale nejlepší akce zápasu měla teprve přijít. V podstatě jde jenom o velmi dobrou nahrávku Martina Klimeše, který našel na levé tyči Patrika Zaymla a ten jenom slíznul smetánku.

První krok je za námi, ale ten druhý, daleko těžší je teprve před námi. Příští víkend vyjíždíme do předaleké Opavy. Naposledy jsem byli ve Slezsku na začátku naší druhé extraligové sezóny a nedopadlo to dobře (3K 13/14 – Karviná 0:5), čili je nejvyšší čas na to to napravit!

V ostatních sériích se mimochodem děly docela věci. Rakovník prohrál s Poličkou 3:1, Přelouč podlehla Jihlavě a Rondo porazilo Dobřany. Žádný z papírových favoritů nevyhrál. Zamotává se to. A to je dobře. Příští víkend se tudíž může stát cokoliv !!!

Střely: 34:14 |  Vyloučení: 3:4 |  Využití: 0:1 | V oslabení: 0:0 | Rozhodčí:

Branky: 10:46 Slanina (Čapek, Kohút), Zayml P. (Mátl D.), 13:27 Slanina (Čapek), 38:15 Zayml P. (Klimeš)

Jan Donauschachtl:Po vlažném začátku jsme se dokázali herně zvednout a náš výkon gradoval na konci první třetiny, kdy jsme dokázali dát 3 branky v rozmezí 3 minut a to v podstatě rozhodlo celý zápas. Další dvě třetiny se dohrávaly zcela v naší režii a soupeř hrozil v podstatě jen z přesilovek. Dokázali jsme naplno využít domácí prostředí a teď nás čeká horký opavský asfalt, kde budeme chtít potvrdit formu a postoupit do semifinále. Olymp nikdy nehrál play off tak daleko, bude náročné cestování a bude náročné se zas přeorientovat na asfalt, ale cestu známe, potrénujeme na asfaltu a věřím, že tenhle tým v Opavě jednou vyhraje a postoupí.

Zdroj – Martin Marko – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec

Foto: Lucie Hunalová

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L