-1.6 C
Jindřichův Hradec
5.02. 2023
Články

OLYMPIC nastartoval novou éru

V sobotu 10. října přijede do Jindřichova Hradce legendární česká kapela Olympic, která zahraje opět v KC Jitka.

OLYMPIC nastartoval novou éru
Zdroj: facebook.com/skupina.olympic/

Frontman kapely Petr Janda se na koncert již těší, jako pokaždé. „Až těšení pomine, skončím,“ říká. Naposledy tady hráli u příležitosti oslav k padesátce. „Dobře si ten koncert pamatuji. Hráli jsme tady ještě s Ferdou Peroutkou, dokonce ve stejným sále. Bude tam někde uvnitř velkej smutek,“ přiznal muzikant. Nyní přijedou se svým novým bubeníkem. Možná dojde od publika ke srovnání, ale jak říká Petr Janda, srovnání je v tomto případě velmi těžké.

Olympic se podle něho nachází přesně v momentě, kdy jsou na sebe členové kapely už zvyklí a dostali se do úžasné formy. „Natočili jsme tři alba, to třetí jsme dodělali před pár dny a nastartovali tak novou éru. Obzvlášť ta třetí deska je opravdu povedená,“ hodnotí Petr Janda.

Návštěvníci koncertu se mohou těšit i na nové písničky. I přestože kolem sebe mají velkou konkurenci, zatím obstály. Změna písniček se týká hlavně textů. „Máme už svůj věk a už se některá témata pro nás nehodí. Ve zvuku jsme trošku jinde už jen proto, že Martin hraje jinak a má odlišný zvuk bicích,“ vysvětluje. Posun lze zaznamenat také ve sborech. Nikdy je totiž neužívali v takové míře, jako na těchto třech albech.

OLYMPIC
Zdroj: facebook.com/skupina.olympic/

Kapela Olympic momentálně připravuje seriál pro ČT Art. Bude to deset dílů z Malostranské besedy, tedy živých koncertů, které měly podtitul „Procházka historií“ anebo Retro 1 až 10. „Je to neskutečnej dokument o tom, jak se kapela po padesáti letech naučí a přehraje výběr písní ze všech alba na deseti koncertech,“ říká. Jelikož se také blíží další výročí půlkulatin, začíná Olympic připravovat slavnostní koncert, který se odehraje až za dva roky.

Na příští rok chystáme další album, složené z písní amatérských i profesionálních skladatelů. Vůbec nemáme představu, kolik se toho může sejít a jestli to vůbec dáme dohromady, bude-li to dostatečně reprezentativní. Jsem hodně zvědavej,“ sdělil frontman. Pokud má někdo pocit, že takovou píseň má, může ji zaslat na CD na adresu BESTIA a.s. Osadní 12a Praha 7 170 00.

Lucie Schmiedová

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L