6.7 C
Jindřichův Hradec
1.04. 2023
Články

Organizace Otevřená okna vyhrála v hlasování Bertíků

Boxy jsou uzavřené, hlasy sečtené. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celé České republice měli možnost hlasovat prostřednictvím žetonků – Bertíků o projektech na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Největší podporu nakupujících v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci získal projekt místní organizace Centrum pro rodinu Okénko.

Organizace Otevřená okna vyhrála v hlasování BertíkůO přízeň zákazníků v Českých Budějovicích a Jindřichově Hradci se utkaly projekty Městské charity České Budějovice a organizace Otevřená OKNA. Vítězem se stal projekt Centra pro rodinu Okénko, spravované organizací Otevřená OKNA, které tak získá od Nadačního fondu Albert 55 tisíc korun na jeho realizaci. Druhý projekt pak obdrží 35 tisíc korun.

„Kampaň Bertík pomáhá se setkala s velkým zájmem ze strany zákazníků, kterým moc děkujeme za podanou pomocnou ruku. Celkově vhodili nakupující po celé zemi do hlasovacích boxů přes půl milionu žetonů. Tato podpora nás velmi těší, protože svědčí o tom, že lidé nejsou lhostejní ke svému okolí a chtějí ho měnit k lepšímu,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Aktivity Centra pro rodinu Okénko nabízí dětem ze slabého sociálního prostředí individuální terapii k řešení jejich problémů a starostí, a preventivní program určený k tomu, aby se vyvíjely správným směrem. Jejich nedostatky ve vzdělání centrum řeší formou doučování takovým způsobem, aby se staly úspěšnými a šťastnými po všech směrech.

„Rádi bychom za celý tým organizace Otevřená Okna a jejího Centra pro rodinu Okénko poděkovali Nadačnímu fondu Albert za poskytnutí příležitosti zúčastnit se projektu Bertík pomáhá, který umožní podpořit naše stávající aktivity směřované k sociálně znevýhodněným dětem a rodinám. Díky této finanční podpoře umožníme společně těmto dětem, aby se realizovaly v rámci svých možností, zdokonalily se v učivu, a především zažily pocit vlastní důležitosti a hodnoty, našly své místo mezi vrstevníky a cítily se tak šťastné a spokojené. To vše je směřováno nejen k nim, ale i jejich rodinám, které se ocitají v nelehké životní situaci,“ říká Petra Davidová z organizace Otevřená OKNA.

Téměř čtyři miliony korun pro dobročinné projekty
Charitativní program „Bertík pomáhá“ letos přilákal ve 34 regionech Česka na 120 lokálních organizací. Mezi přihlášenými byly dětské domovy i nejrůznější dobročinné instituce. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celém Česku měli možnost hlasovat od 21. září do 11. října. Za každý nákup nad 200 korun obdrželi jeden žetonek, takzvaný Bertík. Jeho vhozením do připravených hlasovacích boxů pak nakupující dali hlas jednomu ze dvou místních projektů. Nadační fond Albert celkově rozdělí částku 3 700 000 korun.

Kampaň „Bertík pomáhá 2017“ navazuje na oblíbený projekt „S Bertíkem za dětským úsměvem“, který slavil úspěch v prodejnách Albert v letech 1999 –2012 a za tuto dobu podpořil stovky charitativních projektů částkou převyšující 80 milionů korun.

Nejnovější články

Kino Počátky na duben 2023

Miloslav L

AR SERVIS hledá automechanika

Miloslav L

Čtyři roční období na jednom místě IV. | Fotila Amálie

Miloslav L