Osmé kolo znamená pro basketbalisty další porážku.

Ve svatomartinskou sobotu 11. listopadu zavítal Fio basket na palubovku Turů bojovat o první výhru v sezoně. Na tu si jindřichohradečtí budou muset bohužel ještě počkat, ve Svitavách padli 90:71.

DEKSTONE Tuři Svitavy – Basket Fio banka Jindřichův Hradec 89:71

Po čtvrtinách: (20:15, 39:35, 67:48)

basketbalBoj na palubovce favorita pro Jindřichův Hradec nezačal vůbec špatně. V prvním poločasu bylo ze strany hostujících vidět velká bojovnost, snaha v obraně a touha po první výhře v sezoně. Druhý poločas se však „probudili“ domácí Tuři, kteří po vstupu 7-0 převzali otěže zápasu. Svitavští, které v posledních týdnech trápí marodka hlavních hvězd, spoléhali na trio českých mladíků Kotásek (19 let) – Puršl (20 let) – Kovář (17 let), kteří svoji šanci naplno využili.

Deváté kolo odehrají „bankéři“ před domácím publikem v sobotu 18. listopadu proti USK Praha. Místenky si můžete koupit na webu www.bkjh.cz/vstupenky.

Karel Forejt hodnotí zápas:
„Gratuluji Lubošovi k zaslouženému vítězství. Svitavy, ikdyž jsou oslabeni, byli favoritem tohoto utkání. My jsme na naše poměry odehráli vcelku slušný první poločas. Byla tam vidět vůle a hlavně hlad po prvním vítězství a přerušit nelichotivou sérii. Bohužel jsme nezachytili začátek druhého poločasu. Po několika koších soupeře jsme ztratili hlavu a to je to, čeho se vždycky nejvíc obávám. Pak se v týmu neobjeví jediný člověk, který by v tom zápase zůstal mentálně a který by dokázal ten tým podržet. Musím zopakovat, že hrajeme bez playmakera (rozehrávače), který se trápí neskutečným způsobem. My tuto pozici nahrazujeme hráči, kteří nejsou primárně rozehrávači, a pak je ta naše hra taková ‚rozháraná‘ a nejsme konkurence schopní. Pozitivní na dnešním zápasu je snad je to, že kluci z lavičky dostali minuty na hřišti a myslím si, že nezklamali.