Ostrava jede z Jindřichova Hradce s porážkou

BK LIONS J.Hradec – NH OSTRAVA  89:82 (23:18, 43:39, 73:58)

Zápas začal velmi nervózně a bylo to vidět. Hned úvodní nájezd domácího podkošáka s číslem 42 Ryana Cantyho byl neúspěšný a vzápětí na druhé straně se též neproměnil podkošový hráč Ostravy Painter. Takto pokračovala hra dál a nekoukatelný basketbal pokračoval, až v 2. minutě zápasu se trefil již zmiňovaný Ryan Canty, kdy po dvou neproměněných jasných šancí zasadil první body v zápase. Na druhé straně se trefil hráč s číslem 3 Deshawn Painter a to hosté probudilo po několika ztrátách a následných neproměněných šancí domácích se hosté dostali do vedení s rozdílem 9 bodů. Následoval Time-out domácích, již ve třetí minutě. Po promluvě trenéra domácích se tým hradeckých LVŮ vzchopil a dostal se do vedení 14:11. Kdy po dobu 4 minut se tým hostí nemohl trefit a v 9. minutě následoval Time-out hostí. Ale to byl už domácí tým ve vedení s rozdílem 8 bodů. První čtvrtina skončila 23:18 pro domácí.

Začátek druhé čtvrtiny byl ve znamení hostujících, kteří hned ze začátku čtvrtiny dokázali vyrovnat. Ovšem domácí měli pohotovou odpověď a po dvou daných trojkách a nájezdu Malcolma Brookse zase odskočili na rozdíl 6ti bodů. Začala přetahovaná o každý bod a tak čtvrtina skončila 43:39.

• Ostrava jede z Jindřichova Hradce s porážkou

Druhý poločas však začal úplně jinak. Domácí tým vystoupil ze šatny s hlavou vzhůru a probudil v sobě kočkovitou šelmu. Vše načal dunkem Ryan Canty, vzápětí trefil trojku Brooks, Terrell Lipkins též zasadil tříbodový projektil, trenér Medvecký za necelé 3 minuty reagoval dvěma time-outy, neboť domácí se odpoutali od týmů hostí skórem 53:39. Po skončení Time-outu hráč hostí Painter konečně prolomil zoufalost Ostravy a tak dal první body čtvrtiny celku hostí. Pak, ale hráč domácích Terrell Lipkins našel ve vzduchu Canty a vznikla nádherná akce Alley Oop. Celá hala byla na nohou, ale tým Ostravy neotálel a na druhé straně odpověděl trojkou z rychlého protiútoku. Po technické chybě domácího LVA Jiřího Šouly za nesportovní komentář, tým hostí přidal po proměněné šestce další tříbodový projektil a náskok domácí byl stažen na 7 bodů. LVI však nedali hlavy dolů a po faulu Starlinga Smitha na střílejícího Malcolma Brookse, který obě šestky proměnil, následovala další smeč v podání domácího centra s číslem 50 Chrise Tawiaha a po další trojce Terrella Lipkinse se LVI dostali na rozdíl 14 bodů. Tento náskok drželi až do konce čtvrtiny, která skončila 73:58.

Začátek 4. čtvrtiny byl vyrovnaný a tak až do 4. minuty držel tým domácích náskok 14 bodů. Avšak po proměněných dvou trojkách se tým Ostravy dostal na rozdíl pouhých 8 bodů. Jenže hráči od Vajgaru neotáleli a nakrmili domácího Tawiaha a tím drželi náskok. Ale tým hostí se dokázal ještě vzchopit a snížil vzápětí rozdíl na 7 bodů. Natož našel odpověď domácí Dalibor Fait a dlouhý útok na 24s zakončil neskutečnou smečí přes 2 hráče a v tu chvíli všichni věděli, že je konec. Zápas skončil skórem 89:82.

Hostující trenér Růžička Lubomír: “Pokud jsme chtěli hrát o Play-Off, nemohli jsme dostat 89 bodů. Dneska katastrofická obrana co se týče hlavně 3. čtvrtiny. Dostali jsme 30 bodů a takhle se nebojuje o Play-Off. Nicméně gratulace Jindřichově Hradci. Nechali jsme opět rozehrát Brookse jako každý zápas. Dal nám 30 bodů, i když jsme na tohohle hráče upozorňovali. S tím že jsme nastoupili do toho utkání, že to dostaneme zadarmo jako v Prostějově. Ta katastrofa ve druhém poločasu, kde jsme nebránili a ztráceli jsme míče. Hlavně co se týče rozehrávačů mají osm ztrát dohromady a všechno to bylo o tom, že Hradec najížděl a vyhledával volné hráče na perimetru a následně proměňoval a tím se dostal do laufu. Protože jsme nebránili, tak jsme prostě prohráli. Kdybychom bránili, tak bychom nedostali 90 bodů a s takovímto výkonem jsme neměli dnes šanci vyhrát. Ještě jednou gratulace Jindřichovu Hradci.“

Domácí trenér Karel Forejt:“Děkujeme za gratulaci. Myslím si, že si kluci za tento výkon tu výhru zasloužili. Měli maximální bojovnost, ikdyž tedy na nás spadla jistá deka. Způsobená dvěma těžkými porážkami v Ostravě, tam jsme dvakrát prohráli o 20 bodů a měli jsme velký respekt. Respekt z trojko-palby Ostravy a tu jsme, můžu říct, dnes eliminovali, co se týče nějakých pokusů. Dali jsme si pozor oproti minulých utkáních, ale zase nám vylítli body z vymezeného území a to na 42 bodů. A to Ostravu drželo ve hře. Dostali jsme fůru jednoduchých košů, tam byl moment, kdy se Ostravským odrazil 3-4 míč přímo do ruky a dali nám velice šťastně úplně lehký koš. Dneska vyhrál bojovnější tým. My jsme víc to vítězství chtěli a to asi rozhodlo.“

BK Lions Jindřichův Hradec

Nejlepší hráč: Malcolm Brooks (27 bodů, 5 asistencí a 8 získaných faulů)
Statistiky utkání: 650 diváků
Trojky: 9 – 6
TH: 18/22 – 16/20
Doskoky: 39/43
Fauly 20/23
Body domácí: Brooks 27, Lipkins 17, Tawiah 13, Canty 9, Šustek a Fait 6, Zuzák 5, Šoula 4, Novák J. 2
Body hosté: Painter (15 doskoků) a Riewer 15, Bohačík 14, Canada 13, Smith 8, Mays 7, Popovič 6, Bratčenkov 4