Ostrava nastřílela u Vajgaru stovku a odváží si tak dva body

Ve středu 14. března odehráli basketbalisté Jindřichova Hradce další kolo nadstavby KNBL. Tentokrát jim byl soupeř z daleké Ostravy. Ten hlavně díky úspěšné střelbě a týmové hře vybojoval výhru 100:84.

Basket Fio banka Jindřichův Hradec – NH Ostrava 84:100

14.03.2018, 18:00:00 Rozhodčí: Stanislav Kučera, Rudolf Salvetr, Lukáš Kapaňa
Diváci: 421
Po čtvrtinách: (24:22,37:49,59:70)
Střelci domácí: Zuzák 19, Upchurch 18, Sinadinovic a Fait oba 10, Stegbauer 9, Petric 8, Rhymes 7, Dlugoš 3, Kantůrek, Bašta
Střelci hosté: Stanojevič, Medvecký a Bohačík všichni 18, Blagojevič a Stojačič oba 14, Woods 7, Klímek 5, Canada 4, Choleva 2, Svoboda
Trojky: 12:10 Fauly: 21:21 TH: 16/24 : 20/25

Vyrovnaná první čtvrtina 4. kolo skupiny A2 KNBL předpovídala boj až do poslední sekundy. Proti však byli hráči hostí z NH Ostravy, kteří ve druhé čtvrtině přitáhli obranu a vypracovali si náskok zhruba 10 bodů. Ten si až na marné pokusy domácích udrželi až do posledního hvizdu a odváží si tak z Jindřichova Hradce zasloužené 2 body.

Další utkání odehrají Lions na palubovce Slunety z Ústí nad Labem, kde se v neděli od 18:00 utkají o svou druhou výhru v sezoně.

Dušan Medvecký (NH Ostrava):
„Začali jsme laxně, dostali jsme 24 bodů v začátku a to hlavně díky špatné obraně. Po prostřídání základní sestavy jsme začali bránit trochu agresivně. Dostali jsme pouhých 13 bodů a to si myslím, že byl základ úspěchu. Dali jsme nějaké otevřené střely. Pak už jsme zápas kontrolovali. Když hrajeme organizovaně, hlavně s Milanem Stanojevičem na hřišti, tak to všechno funguje. Po zlepšení obrany jsme dotáhli zápas do vítězného konce, takže spokojenost.“

Rudolf Jugo (Fio basket JH):
„Gratuluji Ostravě k zasloužené výhře. Pracujeme hlavně směrem k baráži. Snažili jsme se předvádět dobrý basketbal delší dobu, než je našich klasických 15-20 minut. Ale opět jsme ztratili kontinuitu a koncentraci. Začali jsme hrát bez sebeúctu. Bylo těžké se Ostravě přiblížit, protože mají velmi dobré hráče, kteří dokáží okamžitě vyhodnotit určité situace, rychle dokážou postavit znova obranu. Dobře kontrolovali průběh hry a my se musíme soustředit na budoucnost. Tou je samozřejmě baráž, ve které se pokusíme udržet nejvyšší ligu v Jindřichově Hradci.

Adam Choleva (NH Ostrava):
„Potvrzuji slova trenéra. Po vlažnějším vstupu do utkání jsme si ve druhé čtvrtině vypracovali rozhodující rozdíl a to zejména agresivnější hrou v obraně. Dobře nás podrželi Canada s Danem Klímkem. Pak už jsme kontrolovali vývoj zápasu, takže druhá čtvrtina rozhodla.

Kenny Rhymes (Fio basket JH):
„Ostrava hrála lepší basketbal. My jsme opět ztratili koncentraci a neudrželi dobrý výkon po celých 40 minut.“