12.4 C
Jindřichův Hradec
22.03. 2023
Články

Otevřená okna: VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ…..

VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ…..

…….AŽ NA PATNÍK POSLEDNÍ NAPÍŠU KŘÍDOU JMÉNO SVÉ A POD NĚJ, ŽE JSEM ŽIL HROZNĚ RÁD….

Pavel Bobek

Otevřená okna: VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ…..V Oknech cestujeme rádi již dvanáct let. Jezdíme na tábory, trhy, přátelská setkání, soutěže, vzdělávací akce… Jezdili jsme a půjčovali si auta, přívěsy, prosili o výpomoc přátele i podnikatele. Vše, co jsme chtěli uskutečnit, to jsme uskutečnili – s pomocí rodin a přátel. 2. listopad 2015 byl pro naše cestování dnem vskutku pohádkovým. Dostali jsme darem nádherné velkoprostorové auto Ford Tourneo Custom. Auto je zcela nové, bylo darováno Kontem Bariery ze společného projektu Konta Bariery a Globus s názvem „AUTA BEZ BARIER“.

Otevřená okna: VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ…..Auto v tento slavnostní den přijela předat ředitelka Konta Bariery paní Božena Jirků a Lumír Jung, ředitel Globus České Budějovice. Mnoho šťastných kilometrů s novým autem popřál též pan starosta Stanislav Mrvka, který auto slavnostně pokřtil. Velkou událost jsme oslavili společným obědem v Chráněném bydlení Okénko. Na jeho přípravě si dali opravdu záležet klienti i zaměstnanci chráněného bydlení. I proto, že pomoc formou automobilu nebyla zdaleka první ani jediná. Konto Bariery v minulosti přispělo na počítač s braillským řádkem pro nevidomého klienta Oken, dále na nájezdovou rampu do chráněného bydlení pro imobilní klienty, rovněž na vybavení chráněného bydlení.

Otevřená okna: VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ…..
skupina děvčat a lektorky z výcviku nových dobrovolnic pro program Pět P

Život Oken je tak již po mnoho let propojen s pomocí této silné, pracovité a transparentní nadace. Pro nás bylo velmi silným zážitkem setkání s ředitelkou a několika pracovníky nadace. Společně strávené chvíle i příjemné rozhovory nám daly řadu dobrých impulzů pro naši práci. Auto jsme rovnou použili na zajímavý výlet do Příbrazi. Tamější Svatomartinské odpoledne – krásné setkání s přátelskými lidmi, tancem, divadlem, trhy, pohoštěním, završené příjezdem sv. Martina na bílém koni, bylo pro klienty Oken prvním zážitkem, díky autu snadno dosažitelným. Moc se těšíme na další…

Otevřená okna: VEĎ MNE DÁL, CESTO MÁ…..A aby radosti nebylo málo, přivítali jsme do našich řad rovněž nové dobrovolníky. Čtyři studentky FM VŠE se během dvoudenního výcviku připravily na práci v Pět P, další čtyři studentky – tentokrát ze střední zdravotnické školy, zavítaly do řad dobrovolníků D-klubu. Beseda v galerii, pořádaná Centrem pro rodinu Okénko, byla živá a plně obsazená. A tak nám barevné podzimní dny přinesly mnoho síly a radosti pro dny adventní. Opět připravujeme výstavu našich výrobků do OMC sv. Floriána, pozvání na vánoční trhy na zámku i pozvání na zajímavá setkání pro veřejnost i pro pěstouny – tentokrát s tematikou rituálů a vánočního tvoření. Na všechny spřízněné duše se velmi těšíme.

Drahomíra Blažková

Prosincové pozvánky:

28. 11. – 31. 12. „Advent v Okénku“ – výstava výrobků chráněných a sociálně terapeutických dílen Okénko v OMC sv. Florián, Růžová 41

5. 12. 14. 00- 18. 00 hod „Na skle malované“ – předvánoční supervizní – kreativní setkání pro pěstouny.

Pražská 104, 4 hodiny vzdělávání

9. 12. 17.30 hod. Adventní benefiční koncert pro OKNA

Kaple sv. Maří Magdaleny , pořádá Rotary club a ZUŠ Jindřichův Hradec

10. 12. 18.00-20.00 “Rituály aneb co nás může v životě podpořit“

Prodejní galerie Okénko, Růžová 41, diskuzní pořad pro veřejnost i pěstouny, 2 hodiny vzdělávání

12. a 13. 12. „Vánoční punčování pro Okna“ v Panské ulici vedle knihkupectví Kanzelsberger

Pořádá Rotary Club Jindřichův Hradec

12. a 13. 12. prodejní stánek Oken v rámci Adventu na zámku

Nejnovější články

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L

Zubní pohotovost

Miloslav L

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L