3.3 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Články

„Otevřený dvůr“ v Plasné přivítal stovky návštěvníků

„Otevřený dvůr“ v Plasné přivítal stovky návštěvníků

 

V sobotu 30. listopadu 2013 se od 10.00 do 16.00 hodin otevřel dvůr na statku v Plasné u Kardašovy Řečice pro návštěvníky tradičního vánočního trhu nejen chráněných dílen. Za celkem příjemného počasí předvedl „OTEVŘENÝ DVŮR“ svou dvanáctiletou tradici stále se rozšiřující nabídkou výrobků, hudby a občerstvení.

„Rekordní počet 33 stánků, ozvučený doprovodný program a předvánočně naladění návštěvníci. To vše přispělo k velmi příjemné benefiční akci a následně vysokému výtěžku ve výši  40.805,- Kč,“ sdělila nám ředitelka Kamila Tomšíková a dodala: „Velmi nás potěšila velká podpora médií. Díky nim nás navštívily stovky lidí, mezi kterými nechyběli i naši sponzoři. Výtěžek z akce použijeme na provoz chráněné dílny v Plasné a chráněných bydlení v Plasné, v Jindřichově Hradci a Kardašově Řečici. Zde pracují a žijí lidé s mentálním postižením.“

Chráněné dílny a řemeslníci připravili svoje výrobky k prodeji na stánky již v 9 hodin. V 10 hodin potom začala přehlídka hudebních vystoupení: kvartet pana Macha z Kardašovy Řečice, pěvecký sbor JAKOUBEK z Jindřichova Hradce, pěvecký soubor NOVA DOMUS ze ZŠ Štítného pod vedením paní Písařové-Přibylové. Bubínkový orchestr HAKUNA MATATA zapojil diváky do svého vystoupení a na kytaru zahrál PEPA NEJEDLÝ. Všichni vystoupili bez nároku na honorář. Velký úspěch mělo divadlo DELL´ARTE z Českých Budějovic, které předvedlo „Jak se v Čechách strašívalo za dob našich babiček“.

Děkujeme všem, kteří tuto benefiční akci podpořili – účinkujícím, dobrovolníkům, médiím a v neposlední řadě sponzorům.

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L