21.9 C
Jindřichův Hradec
20.05. 2024
Archivní

Otto Hejnic Organism – jazzový koncert | Muzeum fotografie a MOM

Muzeum fotografie a MOM

Koncert světových jazzových hvězd Brian Charette, Osian Roberts, Otto Hejnic.

Jazzové koncerty v bývalé jindřichohradecké Jezuitské koleji – tedy v současném Muzeu fotografie už mají dlouholetou tradici.

Také projekty českého bubeníka a skladatele Otto Hejnice patří už víc, jak deset let, k tomu nejlepšímu, co se na naší jazzové scéně objevuje. Se svým současným s názvem Organism, kterým je doslova mezinárodní uskupení jazzových hvězd, se objeví u nás v Jindřichově Hradci, v Muzeu fotografie.

Toto spojení je zárukou nevšedního hudebního zážitku.

Organism je česko-americko-velšské trio špičkových jazzových hudebníků, kterými jsou:

Brian Charette – New York City – Hammond varhany

Nominovaný na Grammy Award, časopis DownBeat jej označuje za jednoho z nejlepších současných hráčů newyorské scény, koncertuje a nahrává s takovými hudebními osobnostmi jako Paul Simon (Simon & Garfunkel), Joni Mitchell, Chaka Khan, Cyndi Lauper, Michael Bubelé, John Patitucci, Oz Noy, Vinnie Colaiuta ad.. V poslední době se pravidelně objevuje v kritikách mezi třemi nejlepšími Hammond hráči na světě. Je uznávaným skladatelem i hudebním pedagogem, vede jazzové kurzy po celém světě vč. pražské Ježkovy akademie, píše pro Keyboard Magazine, New York City Jazz Record nebo Downbeat. Je i držitelem černého pásku kung-fu.

https://www.briancharette.com/

Osian Roberts – Londýn – tenor saxofon

Pochází z Velšské hudební rodiny a na saxofon hraje už od svých 9 let. Jazzový saxofon vystudoval v Royal Academy of Music v Londýně. Hraje a nahrává s velikány jazzu jako George Mraz nebo Cedar Walton, Peter Washington ad. Koncertoval už ve více než 25 zemích a vydal 4 vlastní alba. Svůj čas nyní dělí mezi Velkou Británii a Českou republiku.

https://www.osianrobertsjazz.com/

Otto Hejnic – Praha – bicí

Po absolutoriu na pražské státní konzervatoři u profesora Veselého (obor bicí) se věnoval také pianu a skladbě. Na dva roky se stal firemním hráčem pro Yamaha drums. Získal stipendium ke studiu na Berklee Boston, působil v USA, v NewOrleans natočil své první album. Dodnes natočil 6 vlastních a přes 40 alb jako sideman. S vlastním triem hraje 14let po celém světě: USA, Mexico, HonkKong, Shangai a takřka všechna evropská podia, skládá vlastní hudbu např.: k filmu Hotelier (Abrham, Landovský, Pucholt, Šafránková, Kačer..) k divadelní hře Sleeping Arround (Strašnické divadlo 2010) a samozřejmě i pro své současné uskupení Organism, který uslyšíme nyní v MF. Otto také fotografuje.

http://ottohejnic.com/cs/

V průběhu koncertu Otto i slovem uvede atmosféru svých pečlivě promyšlených a propracovaných skladeb. Provede nás bájnou zaniklou zemí Beringia, která v místě Beringova průlivu kdysi spojovala Asii se severní Amerikou a přes kterou někdy v době před dvaceti tisíci lety přišli do Ameriky její původní obyvatelé.

Součástí koncertu bude i křest druhého alba tohoto seskupení.

Na toto vše se můžeme těšit ve středu

24. 5. 2023 od 20. hod.

Koncert se uskuteční na nádvoří, v případě nepříznivého počasí ve vnitřních prostorách MFMOM.

Předprodej a rezervace vstupenek v pokladně MFMOM (tel 384 361 946) v otevírací dobu muzea.

Vstupné 200 Kč