18.6 C
Jindřichův Hradec
18.07. 2024
Články

Paddleboardy v Jindřichově Hradci: pádlujte s námi!

Víte, co znamená zkratka SUP? Stand Up Paddle aneb pádlování ve stoje, a je to sportovní aktivita, při které se jako jezdec pohybujete na paddleboardu ve stoje pomocí pádla. Paddleboard je nafukovací či pevný plovák různých velikostí a tvarů, který se hodí na jakoukoliv vodní plochu. A je skvělou zábavou pro všechny věkové kategorie. Může na něm sportovat dítě i senior. Můžete na něm sedět, ležet, stát, cvičit, číst si, relaxovat. A paddleboard je i skvělý prostředek, jak si vylepšit fyzickou kondici – při stání na „prkně“ musíte totiž balancovat, což vám dává jedinečnou možnost posílit střed těla, břišní, mezilopatkové a další svalové partie.

Paddleboardy jsou, jak jsme napsali výše, buď pevné nebo nafukovací, přitom nafukovací paddleboardy jsou dnes již vyráběné z takových materiálů, že pokud se rozhodnete koupit si nafukovací „prkno“, nemusíte mít strach, že o něj vzápětí přijdete např. při vytažení na břeh a podobně. Výrobní materiály jsou tak pevné, že vydrží násobně více, než obyčejné nafukovací čluny, lehátka a další vybavení, na které jste byli dodnes zvyklí.

A co je na paddleboardingu ještě skvělé? Že je cenově dostupný a můžete si vybrat paddleboard podle toho, jak zdatný jste sportovec a na jakou vodu se chystáte se svým novým vybavením vypravit. Podle toho si vyberete pevný paddleboard, užší a delší na větší vzdálenosti, naopak začátečník bude radši za paddleboard stabilnější, tedy kratší a širší.

 

 

A proč píšeme o paddleboardu zrovna nyní? Za prvé je ten pravý čas na zábavu s paddleboardem a za druhé v Jindřichově Hradci a v chatové oblasti u Počátek si můžete paddleboardy vypůjčit a pokud se vám sport na nich zalíbí natolik, že budete chtít mít paddleboard vlastní, můžete si ho i koupit. A co musíte udělat, abyste se na paddleboardu poprvé projeli? Stačí jen navštívit webové stránky www.14sup.cz a domluvit se!

 

 

Nově na HradecŽije:


14sup – Prodej a půjčovna paddleboardů