2.6 C
Jindřichův Hradec
3.02. 2023
Prezentace a produkty

Parní provoz na úzkokolejce nepřerušen

Jindřichohradecké místní dráhy našly způsob, jak navzdory teplému a suchému počasí zajistit bezpečný provoz svých parních vlaků. Denně proto na každou z jejich úzkokolejných tratí může vyjet jedna souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou.

Jindřichohradecké úzkokolejkyNebývale dlouhá vlna mimořádně teplého a suchého počasí si již na území ČR vynutila řadu bezpečnostních opatření a omezení. Kvůli nebezpečí vzniku požárů zakázaly např. některé krajské úřady na svém území i provoz nostalgických parních vlaků.

JHMD přijaly zvláštní bezpečnostní opatření prevence vzniku požáru a to tak, že za každým parním vlakem vyjíždí na trať požární drezína, která případná ohniska okamžitě uhasí. JHMD proto mohou pokračovat v parním provozu.

Z Jindřichova Hradce tak i nadále vyjíždí každý den parní vlak v 10.50 do Nové Bystřice, odkud se vrací na zpáteční cestu v 15:13. Zhruba dvou a půl hodinovou přestávku mohou cestující využít k návštěvě tamního Regionálního úzkokolejného muzea nebo k občerstvení v budově drážního skladiště adaptovaného na restauraci. V pracovní dny pak jezdí parní vlaky také z J. Hradce do Kamenice nad Lipou, vždy v 9:55 tam a 12:49 zpátky.

Nejnovější články

Jitka SuperCleaner nově dezinfikuje ozónem interiér vozu nebo nemovitosti

Miloslav L

Velikonoce v Čajovně U Zámku

Miloslav L

Naturhouse již deset let pomáhá Jindřichohradečákům na cestě za štíhlejší postavou

Miloslav L