Po prodloužení vypadli Lions z Českého poháru

Proti momentálně třetímu celku KNBL jsme sehráli vyrovnaný zápas, ve kterém jsme většinu času tahali za delší konec pomyslného provazu.

Basketbal
Ilustrační foto: Lukáš Šamal

V první čtvrtině nás táhl zejména Marek Welsch, který byl nebezpečný v útoku, rozesílal asistence svým spoluhráčům a k tomu odváděl precizní práci v obraně nebezpečného Nata Westa. Důležité bylo, že se k němu přidali Will Brown a Štěpán Borovka. První herní úsek skončil 31:27 v náš prospěch.

V druhé čtvrtině jsme utáhli šrouby v obraně, povolili jsme Sovám jen 17 bodů a zároveň jsme byli efektivní na útočné polovině. Výsledkem bylo osmibodové poločasové vedení 52:44.

Na začátku druhého poločasu jsme ustáli nápor USK a podařilo se nám udržet osmibodový náskok, 3. čtvrtina skončila 79:71. V této kvartě se prosazovali zejména naši podkošoví hráči, kteří skórovali z vymezeného území nebo z čáry trestného hodu.

Ve čtvrté čtvrtině se projevila naše úzká rotace osmi hráčů a problémy s fauly. V normální hrací době se nám vyfaulovali celkem tři hráči a soupeř v koncovce úspěšně nasadil press po celém hřišti. To vedlo k tomu, že jsme prvně v druhém poločase dvanáct vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny ztratili vedení, když jsme faulovali Kyla Mangase při tříbodové střele. Mangas proměnil všechny tři trestné hody, srovnal skóre na 98:98 a poslal zápas do prodloužení.

V prodloužení se nám vyfauloval již čtvrtý hráč a následně jsme podlehli širší rotaci USK 107:112.

Náš tým předvedl skvělý kolektivní výkon, kdy rovnou šest hráčů zaznamenalo dvouciferný počet bodů a další hráč dal 9 bodů. Po dlouhé době jsme soupeře výrazně přeskákali 55:42. Rovněž jsme měli výrazně větší počet finálních přihrávek 28:19. I přes citelné absence Torina Dorna a Jordana Strawberryho a omezenou minutáž Chimobiho Ikegwuruky s ohledem na jeho vytížení v Young Guns turnaji, jsme byli jen krůček od vítězství. Všichni hráči dnes zaslouží uznání za ukázkové nasazení a bojovnost. Tento výkon je příslibem pro další ligová utkání.

Nejlepší zápas v našem dresu dnes odehrál Marek Welsch, který zaznamenal velký double-double 28 bodů, 12 asistencí, 6 doskoků, 3 zisky, 3 bloky a vynutil si na sebe 10 faulů. Jeho celková validita byla 32 za 41 odehraných minut.

Svým nejlepším zápasem v našem dresu se blýskl také Will Brown, který zaznamenal double-double. Zapsal 12 bodů, 10 doskoků, 5 asistencí, 2 bloky a 1 zisk. Jeho celková validita byla 27 za 30 minut.

Velmi dobrý výkon předvedl rovněž Štěpán Borovka. Zaznamenal 15 bodů, 9 doskoků a 5 asistencí. Jeho celková validita byla 21 za 36 minut.

Děkujeme všem našim fanouškům za vytvoření domácí atmosféry a věříme, že nás v našem příštím zápase podpoří ještě více příznivců.

Body Lions: Welsch 28, Stegbauer 16, Borovka 15, Quinn 13, Brown 12, Victor 10, Novotný 9, Ikegwuruka 4
Body USK: Mangas 34, Vyroubal 20, Štěrba 19, West 18, Kyzlink 8, Macháč 6, Vlk 5, Bátovský 2