Po sympatickém výkonu prohra Lions s Nymburkem

Domácí vstoupili do zápasu odvážně a díky týmovému výkonu se drželi s Nymburkem ve hře. Díky agresivitě Šouly se LIONS dostali do vedení 15 – 11, favorit však hru do konce první čtvrtiny vyrovnal.

BK LIONS J.Hradec – ČEZ Basketball Nymburk: 69 – 92 (20-20, 35 – 42, 51 – 73)

Po sympatickém výkonu prohra Lions s NymburkemAni druhé hrací dějství nenapovídalo očekávanému tlaku Nymburku. Domácí i nadále drželi krok a sympatickou hrou ztěžovali soupeři zápas. Postupně se rozehráli i ostatní domácí hráči a trenéři hostí museli na palubovce nechat své opory.

Do druhého poločasu však Nymburk vlétl s jinou agresivitou a postupně začal odskakovat. U týmu domácích se vytratila z důvodu velkého tlaku agresivita a soupeř získal rozhodující náskok.

Poslední čtvrtina se již dohrávala a Nymburk došel k povinné výhře. Domácí však zanechali sympatický dojem a získali otevřený potlesk od napěchované sportovní haly.

Po sympatickém výkonu prohra Lions s NymburkemHostující trenér Lubomír Růžička: “Chci pogratulovat domácím k velmi sympatickému publiku, přišla na českou ligu vysoká návštěva, za což jsme rádi, že jsme mohli hrát před plným domem. Domácí hráli velice kolektivně a bojovně, zejména Jirka Šoula hrál na útočné polovině s velkou agresivitou a jeho 19 bodů drželo domácí stále na dostřel, v poločase o 7 pro nás. To nás trošku vybičovalo k vyšším obrátkám a myslím, že jsme druhý poločas kontrolovali a vyhráli zaslouženě. Ale pochvala pro domácí za bojovnost a předvedenou hru.

Domácí trenér Karel Forejt: “Děkuji za tým a za klub za kompliment. My jsme věděli, že proti Nymburku je těžké udržet vyrovnanou hru. Chtěli jsme být v dílčích segmentech soupeřem, což se nám povedlo. Z naší strany, až na pár hluchých minut vydařený poločas. Souhlasím, že jsme hráli kolektivně, ale už jsme měli 2 výpadky, kdy jsme neměli mozek na hřišti a Nymburk nám odskočil. Druhou půli už hodnotit nechci, naše hra se rozpadla na individuální akce některých hráčů a to se mi tedy vůbec nelíbilo. Ale souhlasím s tím, že Nymburk přidal na obrátkách a došel si pro výhru.“

Statistiky utkání: 69 – 92 (20-20, 35 – 42, 51 – 73), 850 diváků

Trojky: 7 – 11

TH: 12/10 – 18/15

Doskoky: 39 – 37

Fauly: 21 – 18

Body domácí: Šoula 19, Young 15, Lamar 12, Nofflet 11, Novák P. 5, Zuzák 4, Vošlajer 3

Body hosté: Randle 18, Dixon 15, Sant-Roos 14, Peterka a Pomikálek 6, Houška 5, Hruban, Kříž a Vaughn 4, Svoboda 2