9.7 C
Jindřichův Hradec
26.03. 2023
Články

Po výhře v Jihlavě drží Olymp první příčku

Hokejbalový Olymp jede hájit na sever Moravy první místo

Proti SK Jihlava, nejbližšímu soupeři ze sedmnácti, s nimiž se hokejbalisté Olympu J. Hradec potkají v I. lize 2016/2017, hrál vedoucí celek soutěže v 9. kole na jeho hřišti. Vítězstvím na Vysočině se bodově osamostatnil na prvním místě tabulky před Opavou, se kterou se střetne v neděli 30. října (11 hod.) na její půdě. Už o den dříve se ovšem Olymp od 15 hodin představí v Karviné.

SK Jihlava – TJ HBC Olymp J. Hradec 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Branky a asistence: 38. Pometlo (Brázda) – 27. Miláček (Škarda), 34. Prokop (Hadrava). Střely na branku: 26:21. Vyloučení: 2:3. Rozhodčí: Boháček – Hrazdíra, 65 diváků.

PROFIL KLUBU - TJ HBC Olymp Jindřichův hradecPřed výjezdem do Slezska, kde jsou nejvzdálenější protivníci Olympu, si nejlepší jihočeský tým odskočil na šedesátikilometrový výlet do krajského města Vysočiny, aby se tam střetl v souboji dvou týmů, kterým se v současné době daří. Jindřichohradecký tým zatím bodoval pokaždé, domácí Jihlava z pěti poslední kol posbírala 13 bodů. V duelu se tedy těžko hledal favorit, navíc podmínky hostům ztěžoval i povrch hřiště. „Jihlavský asfalt je vyhlášeným oraništěm, technický hokejbal se na něm příliš provozovat nedá. Mně osobně to ovšem tolik nevadí,“ uvedl před zápasem útočník Olympu Marek Miláček, jenž svá slova podtrhl vedoucí brankou, jíž vstřelil na začátku 25. minuty, kdy jej přihrávkou našel Ivan Škarda – 1:0. Další góly hosté v druhém dějství nepřipojili, i když příležitosti na posun skóre měli.

Typický vstup Jihočechů do třetí třetiny, jímž v sezóně už několikrát rozhodli o výsledku, přinesl své ovoce i na jihlavské půdě. Nátlaková hra s neustálým pohybem Ježkům zamotala hlavy a parádnímu individuálnímu průniku Marka Hadravy jen dělali statisty. Ten akci vyšperkoval zlatonosnou přihrávkou Janu Prokopovi, jenž bez problému navýšil náskok – 2:0. Druhá trefa přišla právě včas, jelikož o chvíli později Jihlava snížila, když Adam Pometlo využil vyhrané vhazování před brankářem hostů Janem Janákem. Domácí tým se posléze snažil o vyrovnání, avšak tlak si nevypracoval a nic nevymyslel ani v posledních dvou minutách třetí třetiny, kdy hrál až téměř do konce přesilovku.

Jan Janák (J. Hradec – brankář): „Byla velká zima s teplotou jen kousek nad nulou, k tomu jihlavský tankodrom, na kterém si míček dělal, co chtěl. Museli jsme být aktivní a zároveň trpěliví, abychom uspěli. Mohlo to být klidnější, kdybychom využili některé šance po našem prvním gólu. Také třetí třetinu jsme začali důrazně, což se vyplatilo. Jenom škoda, že jsme si nechali dát snižující branku, ale i tak si myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Jihlavskému klubu přejeme plastový povrch, který budou za tři týdny pokládat a fanouškům, kteří za námi přijeli, děkujeme za podporu.“

Jan Donauschachtl (J. Hradec – trenér): „Zápasy v Jihlavě nemají s moderním hokejbalem nic společného. Povrch je druhý nejhorší v republice. Proto jsme zvolili jinou taktiku, hráli jsme jednoduše, prostě jinak než jsme zvyklí, drželi jsme míček. Přestože je výhra těsná, tak vcelku jistá, protože jsme soupeře k ničemu nepustili. Jsou to cenné tři body, vážíme si jich. Teď jedeme do Karviné a Opavy, kde hájit první příčku bude velmi těžké, nicméně rozhodně tam nepojedeme jen bránit a očekávám, že zápasy budou mít úroveň play-off. Takové vždy baví víc, než pořád útočit do plných.“

Roman Pišný – více sportu na http://ventilator.websnadno.cz

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L