13.8 C
Jindřichův Hradec
16.06. 2024
Články

Podpořte Korbelovo chlorellové pivo ze starodávného mlýna na Hithitu!

Šimanovský korbel

Rádi bychom zrekonstruovali podlahy a střechu mlýna z roku 1618. Do mlýna bychom pak umístili varnu piva pro náš nízkoenergetický pivovar Šimanovský korbel. Nebude to jen tak obyčejný pivovar, protože v něm budeme vařit jedinečné pivo se sladkovodní řasou. Budeme rádi pokud nám tento cíl pomůžete splnit prostřednictvím Hithitu.

Rádi zkoušíte něco nového a neotřelého? My také! Spojili jsme naši vášeň pro obnovitelné zdroje se zlatavým mokem. Výsledek? Výtečné chlorellové pivo připravované v nízkoenergetickém minipivovaru. Momentálně pivo vaříme formou létajícího pivovaru (na pronajaté technologii), tato technologie však plně nevyhovuje našim potřebám. Navíc bychom rádi k výrobě využívali energii z místních obnovitelných zdrojů. Proč chlorellové pivo? I Chlorella patří mezi obnovitelné zdroje a zjistili jsme, že v pivu chutná nejlépe 😉

Kdo jsme ?
Jsme dva vizionáři a srdcaři. Naše záliba i vystudovaný obor je současně naše zaměstnání. Viktor se perfektně orientuje v oblasti techniky, Nikola přispívá znalostmi z oblasti farmacie a potravinářství. Využíváme naše zkušenosti a poznatky k vytváření něčeho nového, užitečného a přínosného pro všechny zúčastněné, s ohledem na životní prostředí. Máme společnost zabývající se problematikou obnovitelných zdrojů energie a energetickou soběstačností. Založili jsme Výzkumné a vývojové centrum obnovitelných zdrojů a elektromobility.

Jak to začalo…
V roce 2015 jsme začali nadšeně rekonstruovat malebnou usedlost v srdci jihočeské rybníkářské oblasti. Přáli jsme si vytvořit místo, které se bude pyšnit maximální energetickou úsporou s efektivním využitím obnovitelných zdrojů a s širokou variabilitou využití. Chtěli jsme zúročit naše znalosti v oblasti techniky a potravinářství, a protože jsme v turisticky oblíbené oblasti, začala se rýsovat konkrétní představa. Nízkoenergetický pivovar! A ne ledajaký, bude „zelený“ na více úrovních. Mezi obnovitelné zdroje patří i sladkovodní jednobuněčná řasa Chlorella a my jsme objevili, jak výtečně chutná v pivu. Zůstali jsme tedy věrní naší myšlence efektivního využití obnovitelných zdrojů a ještě jsme přitom mohli využít to, co jsme uměli.

Jak pokračujeme….
Šimanovský korbel vaříme tradičními postupy a přidáváme do něj dle patentovaného postupu sladkovodní řasu Chlorellu. Chlorella obsahuje vysoké množství vitamínů a minerálních látek a má blahodárný vliv při překyselení organismu, případně pálení žáhy (lidé kteří trpí pálením žáhy a překyselením, můžou cítit v pivu silnější hořkost než lidé bez těchto problémů). Používáme řasu té nejvyšší kvality od českého dodavatele. Při výrobě dbáme na to, aby došlo k maximálnímu uvolnění zdraví prospěšných látek do výsledného piva. Momentálně pivo vaříme formou létajícího pivovaru, tedy tam, kde nám pronajmou technologii a mají volnou kapacitu. Tato technologie ovšem plně nevyhovuje našim potřebám. Rádi bychom proto zrekonstruovali prostory mlýna z roku 1618, kde bychom chtěli umístit pivovar s vhodnou technologií. Díky naší dřevovýrobě jsme s pomocí brigádníků stihli svépomocí pro tuto chvíli vybudovat kiosek, kde čepujeme pivo pro naše návštěvníky. Pivo vaříme s láskou a k výrobě budeme v našem vznikajícím minipivovaru využívat energii z obnovitelných zdrojů, které máme v místě realizace k dispozici.

… a ještě něco navíc
Naše výborné chlorellové pivo pro vás máme navíc ve speciálních dárkových bedýnkách, při jejichž výrobě používáme dřevo z vlastní pily. Tento provoz je čistě ekologický, napájený energií z vodní elektrárny, případně fotovoltaických panelů. Dárková bedýnka je multifunkční, jakmile uhasíte žízeň, stačí vyndat mřížku a máte skvělou bedýnku třeba na nářadí.

Proč to děláme?
Máme vášeň pro obnovitelné zdroje. Objevujeme nové cesty a přístupy a s radostí je sdílíme s ostatními. V tomto případě se s vámi chceme podělit o výtečné chlorellové pivo a vaše milá podpora je pro nás znamením, že jdeme správnou cestou.

Děkujeme!

Nikola Hloušková – Šimanovský korbel