20.4 C
Jindřichův Hradec
19.06. 2024
Archivní

Pohádková země Vítězslavy Klimtové | Stará radnice

Městská kultura Jindřichův Hradec vás zve na výstavu od 6. 6. 2023 do 31. 8. 2023.

POHÁDKOVÁ ZEMĚ Vítězslavy Klimtové – skřítci, strašidla a další pohádkové bytosti ve Staré radnici v Jindřichově Hradci. Ilustrace z pohádkových knih, dioramata s loutkami z Pohádkové země, listy s charakteristikou loutek, video o autorce.

Do pohádkové země se dostanete celkem snadno. Stačí navštívit Starou radnici v Jindřichově Hradci a objevit rozsáhlý svět skřítků, vodníků, víl, rusalek i čertíků výtvarnice Vítězslavy Klimtové. Je to sice svět pohádkový, ale vnímaví lidé prý mohou s těmito bytostmi zažít neobyčejná setkání i v reálném světě! Alespoň tak to za svého života tvrdila jejich autorka.

Výstava nabídne jedinečnou příležitost představit tvorbu Vítězslavy Klimtové určenou nejenom dětem ale i dospělým s dětskou duší. Kromě početné rodiny pohádkových postav, představí také ilustrace pohádkových knih V. Klimtové. Součástí výstavy bude také Kamínková dílnička, ve které si můžete podobně jako kdysi paní Klimtová ozdobit kamínek postavičkou skřítka, víly či jiné pohádkové bytosti a odnést si ho domů … anebo ho schovat někde venku a nechat putovat světem, aby dělal radost druhým. S odvahou tedy zavítejte do našeho pohádkového světa a seznamte se s bytůstkami obývajícími prostory Staré radnice. Opatrně našlapujte, ať žádnou z nich nevyplašíte. Jsou to bytosti bázlivé a lekavé. Je třeba je ochraňovat.