21.9 C
Jindřichův Hradec
15.06. 2024
Archivní

Soukromý: Pohádkový svět Jindry Čapka | Dům Štěpánka Netolického

Výstava „Pohádkový svět“ Jindry Čapka Vás zavede do prostředí fantazie plného pohádkových příběhů a kouzelných krajin do kterých vstupují nadpřirozené postavy a jejich kamarádi lidé, děti i zvířátka.

Jindra Čapek patří mezi nejvýraznější mezinárodně uznávané výtvarníky. Jeho život naplňuje převážně ilustrátorství, které s neuvěřitelným kouzlem oživuje příběhy knih pro děti i dospělé. Doma i v zahraničí oživil příběhy více než 70 knih, které vyšly v 25 světových jazycích na několika kontinentech. Své ilustrace vystavoval například v New Yorku, Tokiu, Madridu, Curychu, Benátkách atd.  Největší výstavu v České republice měl v roce 2022 v Českém  Krumlově, kde již téměř 20 let žije a tvoří. Další jeho velké výstava zavítá právě do Domu Štěpánka Netolického v Třeboni a bude k vidění od 1. dubna do 24. června 2023.

Na své si přijdou děti, neboť k výstavě bude připraveno i několik hravých karet. Pomocí nich budou děti objevovat detaily ilustrací a mohou si vytvořit i vlastní pohádkovou postavu.

Výstavu zahájíme za přítomnosti autora v sobotu 1. dubna 2023 v 17 hodin.

Více o autorovi najdete na www.jindracapek.cz