Aktuálně

Pojďme jezdit v květnu do práce na kole!

„Do práce na kole“ je celostátní soutěž, kterou již pátým rokem organizuje pražské občanské sdružení Auto*Mat. Soutěž spočívá ve výměně auta, jakožto dopravního prostředku do práce, za kolo. Letos šlapeme za Romana!

Květen se blíží a soutěž „Do práce na kole“ je tu po roce zas!Soutěž je určená týmům zaměstnanců ze stejné firmy či instituce, kteří budou v období od 4. do 31. května 2015 dojíždět do práce na kole (elektrokole nebo koloběžce) a budou si své výsledky zapisovat do registračního systému na www.dopracenakole.net. Do soutěže se může zapojit neomezený počet týmů z jedné firmy nebo instituce. Každý tým tvoří dva až pět zaměstnanců. Registrace probíhá až do konce dubna. Zaregistrujte se a soutěžte tak o zajímavé ceny. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na Závěrečné KOLOpárty 12. června 2015.

Cílem projektu „Do práce na kole“ je omezit zbytečné zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce, zlepšit kondici lidí a oživit ulice. Je prokázáno, že lidé s pravidelnou fyzickou aktivitou trpí méně často chorobami, což je jistě zajímavé zaměstnavatele. Kolo nepotřebuje benzín, netrčí v dopravních zácpách a není nutné složitě hledat parkovací místo ani za ně platit. Na cesty do 4 km je kolo ve městě nejrychlejším dopravním prostředkem.

Sympatickou novinkou roku 2015 je podpora znevýhodněných osob v celoměstském měřítku. Jsou mezi námi lidé, kteří díky své nemoci znají pravou hodnotu zdraví. Zkusme naše nadšení přetavit v peníze pro potřebné. Ve spolupráci s Nadačním fondem rozvoje města Jindřichův Hradec vyhlašujeme motivační soutěž „Čím víc šlapu, tím víc pomáhám“. Letos společně podpoříme známého Jindřichohradečáka Romana Pišného, který, ač upoután na invalidní vozík, má duši velkého sportovce a ve sportovním dění našeho města má své nezastupitelné místo. Letos šlapeme za Romana!

Koordinátorem v Jindřichově Hradci je Město Jindřichův Hradec, spoluorganizátorem je kavárna FotoCafé a JHK Jindřichův Hradec, hlavním propagátorem je Hradeczije.cz.

Více informací naleznete na www.dopracenakole.net nebo na www.jh.cz odkaz DO PRÁCE NA KOLE

Zdroj: Koordinátor „Do práce na kole“