13.9 C
Jindřichův Hradec
21.03. 2023
Články

Policie ČR: Dvojnásobná vražda a dvě tragické nehody na Jindřichohradecku

Co všechno řešili státní policisté v uplynulých týdnech na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Policie J. Hradec vyšetřuje dvojnásobnou vraždu

Policie ČR: Dvojnásobná vražda a dvě tragické nehody na JindřichohradeckuJihočeští policisté vyšetřují od páteční noci dvojnásobnou vraždu v okrese Jindřichův Hradec.

Jihočeští kriminalisté vyšetřují od páteční noci závažný zločin dvojnásobné vraždy, ke kterému došlo v jednom z vesnických domů na Jindřichohradecku. Policisté v domě nalezli zavražděné manžele, devětašedesátiletou ženu a pětasedmdesátiletého muže. Pachatel je zavraždil pravděpodobně v pátek během dne.

Muž podezřelý z tohoto závažného zločinu byl během víkendu zadržen na Slovensku, ve spolupráci se slovenskými kolegy. Kriminalisté tak budou žádat o jeho vydání do České republiky. Podle dosud zjištěných skutečností se muž na zločin připravoval, motivem jeho činu byly pravděpodobně rodinné rozepře. Případ je však teprve na samém začátku, podrobnosti by tak mohly být jen spekulacemi.

V případě, že bude muž za tento zločin odsouzen, hrozí mu trest odnětí svobody ve výši patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest.

  • Tragická dopravní nehoda v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec – Chodec na následky zranění z dopravní nehody v nemocnici zemřel.

Do smutné statistiky tragických dopravních nehod přibyla další, již šedesátá devátá oběť. V pátek 18. prosince dopoledne v Jindřichově Hradci projížděla řidička (40 let) osobního automobilu VW Polo po nábřeží Ladislava Stehny, kdy se pravděpodobně plně nevěnovala řízení vozu a srazila chodce (85 let), který přecházel komunikaci po přechodu pro chodce. Na místě zasahovaly složky IZS. Posádka zdravotnické záchranné služby poskytla sraženému chodci na místě neodkladnou péči a zraněného převezla do nemocnice. Chodec při nehodě utrpěl těžká zranění, kterým i přes veškerou péči lékařů následně v nemocnici podlehl. Alkohol nebyl u řidičky zjištěn.

Řidiči by měli být, zvláště v těchto dnech chvatu a spěchu za dárky, zvlášť opatrní. Nadělme si všichni pod stromeček šťastný návrat z cest ke svým rodinám a buďme na silnicích opatrní.

  • Vážné zranění v nemocnici

J.Hradec – Řidič NA přehlédl chodkyni.

Dne 29. září okolo osmé hodiny ranní  řidič (r.1957) nákladního automobilu Volkswagen Caddy při couvání před budovou hemodialyzačního střediska v areálu nemocnice v J. Hradci zřejmě nesledoval náležitě situaci za svým vozidlem a i přes nedostatečný rozhled ze svého vozidla si nezajistil náležitě poučenou osobu, která by mu umožnila bezpečné couvání a v důsledku tohoto přehlédl procházející chodkyni (r.1933), kdy zadní částí vozidla do ní narazil. Žena v důsledku střetu utrpěla těžké zranění s předpokládanou dobou léčení několika měsíců. Případ precizně zadokumentovali dopravní policisté a poté jej předali jindřichohradeckým kriminalistům. Dne 27. listopadu vypracoval policejní komisař sdělení obvinění pro trestný čin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Profesionální řidič je nyní trestně stíhán na svobodě. V případě soudem uznané viny mu hrozí až čtyři léta odnětí svobody.

  • Tragická dopravní nehoda – Otín

J.Hradec – U obce Otín vyhasl zbytečně lidský život.

Policie ČR: Dne 20. 11. kolem poledne  se na silnici II třídy č. 164  ve směru z Jindřichova Hradce na Otín  stala  tragická dopravní nehoda. Řidič vozu Citroen, jedoucí od obce Otín na obec Hospříz se pravděpodobně čelně střetl s protijedoucím vozidlem Škoda Fabia Combi, ve které cestovala matka se dvěma dcerami.

Řidič citroenu na místě svým zraněním podlehl. Matka i dcery utrpěli pravděpodobně lehké a středně těžká zranění. Příčiny, okolnosti  i míra zavinění jsou v šetření dopravních policistů a  výjezdové skupiny jindřichohradeckých kriminalistů. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému. Silnice vedoucí z Otína na Hospříz bude ještě po dobu půl hodiny zcela uzavřena. Dopravní policisté ve spolupráci s městskými strážníky provádí odklon dopravy.

Předem děkujeme řidičům za respektování policistů na místě samém.

  • Poškodil vozidlo i stavební materiál

J.Hradec – Vandal napáchal škodu za 132 000 korun.

Dosud neznámý pachatel v noci na 16. prosince v obci Pluhův Žďár na Jindřichohradecku překonal oplocení u domu, které tímto poškodil. Dále poničil obal u dvou palet stavebního materiálu, kdy způsobil škodu ve výši nejméně 80 000 korun. Poté  poškodil u domu zde zaparkované osobní vozidlo Ford Focus, u kterého poškrábal přední levý blatník a víko motoru, čímž způsobil škodu ve výši nejméně 40 000 korun.  Ve svém ničení pokračoval, když  nezjištěným předmětem poškodil parapet u okna v přízemí domu. Celkem tak majitelům napáchal škodu poškozením  ve výši nejméně 132 000 korun. Po vandalovi,   jenž se svým jednáním dopustil hned dvou trestných činů a to přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody, intenzivně pátrají jindřichohradečtí policisté.

  • Okradl vlastního příbuzného

J.Hradec – Nová Bystřice – Za krádež byl odsouzen i v Rakousku.

Novobystřičtí policisté již ví, kdo je pravděpodobným pachatelem krádeže, jenž  si v období od dubna  do 5.října  neoprávněně opatřil platební kartu, kterou měl poškozený  uschovanou ve skříni v místě svého trvalého bydliště v Nové Bystřici. Policisté ustanovili podezřelého muže, jenž je příbuzným poškozeného.  U karty měl poškozený  poznamenaný rovněž PIN kód, čehož příbuzný  jednoduše využil a  následně prostřednictvím této karty v nejméně 21 případech vybral z bankomatů v Nové Bystřici a J. Hradci, z účtu poškozeného částku 48 300 korun.  V jednom případě použil kartu na čerpací stanici v J.Hradci.  Poté kartu vrátil na původní místo.  Dále dne  24. listopadu  na zahradě u domu  z vrat garáže, vytrhl oko petlice, ve kterém byl uzamčený visací zámek  a z garáže odcizil auto nabíječku.  Jak novobystřičtí policisté zjistili, podezřelý muž  se svého jednání dopustil přesto, že byl za přečin krádež v posledních třech letech odsouzen, a to  dvakrát okresním soudem v J. Hradec  a rozsudkem Zemského soudu Krems an der Donau v Rakousku. Dne 1. prosince převzal sdělení podezření. Do dvou týdnů  pak stane opět před soudem.

  • Na internetu se seznámila s podvodníkem

J.Hradec – Vidina společné budoucnosti připravila ženu o 343 500 korun.

Podezřelý muž (r.1963) z Náchoda  v období od dubna do září  tohoto roku  měl v nejméně osmnácti případech vylákat, pod různými převážně smyšlenými legendami , od poškozené z J.Hradce, s níž se seznámil prostřednictvím internetové seznamky a jejíž důvěru si získal pod falešným příslibem společné budoucnosti a uváděním nepravdivých skutečností o své finanční situaci  a zamlčováním podstatných skutečností spojených s jeho osobním a pracovním životem, finančních hotovost v celkové výši nejméně 343 500 korun. Finanční hotovost si půjčoval, ačkoliv si byl plně vědom toho, že díky své tíživé finanční situaci, kdy neměl žádný oficiální finanční příjem a v období od roku 1996 do současné doby bylo proti němu vedeno u  soudu  nejméně 45 exekucí, dlužnou částku nemůže vrátit. Aby poškozená jeho opakovaným slibům a ubezpečování o vrácení zapůjčených peněz uvěřila, uzavřel s ní  dohodu o uznání dluhu na částku 240 000 korun splatnou do července 2015. Avšak i poté, zneužívaje vlivu na poškozenou, půjčoval si další finanční prostředky. Po opakovaných výzvách k vrácení dluhu, přislíbil celý dluh splatit  prodejem bytu. Do současné doby  však důvěřivé ženě ani část poskytnutých finančních prostředků nevrátil a s poškozenou přestal komunikovat. Policejní komisař po precizním zadokumentování případu dne 15. prosince předal podezřelému muži sdělení obvinění pro trestný čin podvod. V případě soudem uznané viny mu hrozí až pět let odnětí svobody.

 

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Házenkářky si přivezly z Kunovic těsnou prohru

Miloslav L

Příměstské tábory Svět Fantazie 2023

Miloslav L

Charita hledá dobrovolníky do nemocnice a centra sociálních služeb

Miloslav L