10.2 C
Jindřichův Hradec
24.03. 2023
Články

Policie ČR: Hrozil vypálením baru i s hosty a zlomená čelist na tuningu

Co řešili státní policisté v červenci a začátkem srpna na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.


  • Hrozil obsluze, hostům i zapálením baru

Policie poutaJ.Hradec –Z vozidla přinesl kovovou ráčnu a vyhrožoval do příjezdu policistů.

Podezřelý (r.1994) dne 7. července kolem 04:00 hodin v herna baru v J. Hradci, nejprve uvnitř baru měl opakovaně slovně napadat a urážet obsluhu a dva hosty. Posléze jednoho  z hostů měl napadnout venku před barem, kde se poškozený útoku bránil a způsobil si lehké oděrky na čele a obou dolních končetinách. Poté podezřelý odešel ke svému vozidlu, zaparkovanému poblíž herny. Z tohoto vyndal kovovou ráčnu o délce 30 cm a opět vešel do herny. V napřažené ruce s kovovou ráčnou  hrozil poškozenému usmrcením a vykřikoval, že hernu zapálí, což vzbudilo u přítomných osob důvodnou obavu o jejich život a zdraví. Jindřichohradečtí policisté agresora na místě zadrželi  a umístili jej do policejní cely. Ještě předtím se však podrobil dechové zkoušce, jenž byla pozitivní, kdy nadýchal nejméně 1,70 promile. Po vystřízlivění si téhož dne převzal podezřelý muž sdělení podezření pro dva trestné činy a to přečin nebezpečné vyhrožování a přečin výtržnictví. Do dvou týdnů stane před soudem.


  • Inkasoval na tuningu ránu, má zlomenou čelist

J.Hradec – Bezpečný Hradec – Tunning párty se neobešla bez zranění.

Tuning párty na letišti v Jindřichově Hradci pořádaná o víkendu 2. a 3. července se neobešla bez následků. V sobotu 2.července,  okolo 4:30 hodin  ráno, zde  neznámý pachatel úderem do obličeje  napadl účastníka párty.  Poškozenému způsobil otevřenou zlomeninu dolní čelisti a další zranění v obličeji. Následně se podezřelý muž ztratil v davu.   Jindřichohradečtí policisté přijmou jakékoliv informace  vedoucí k dopadení pachatele na tísňové lince policie. Děkujeme.


  • Pátrání po vozidle

Jindřichův Hradec – Nová Bystřice – Škoda Fabia.

Vyhlašujeme pátrání po odcizeném osobním automobilu tovární značky Škoda Fabia, černé barvy, registrační značky 6C1 6811. Vůz byl odcizen v době od půlnoci do desáté hodiny dnešního dne (31. 7. 2016) z parkovací plochy před bytovým domem číslo 281 v ulici Švermova v Nové Bystřici na Jindřichohradecku. Markantními znaky vozidla jsou sportovní křídlo na dveřích zavazadlového prostoru a černostříbrné elektrony. Jakékoliv informace jak z místa činu, tak k pohybu, výskytu, případně k nabídce prodeje uvedeného vozu, sdělte prosím policistům Obvodního oddělení Nová Bystřice na jejich služebně na Vitorazské ulici číslo 671, telefonním čísle 974 233 730, případně cestou policejní linky číslo 158. Děkujeme.


  • Krádež motocyklů

J.Hradec – Bezpečný Hradec – Po Babetách pátrají policisté.

Jindřichohradečtí policisté pátrají po  odcizených  motocyklech. První případ se udál dne 10. července  v čase od 01:30hod. do 12:40 hod., kdy neznámý pachatel odcizil motocykl Babeta červené barvy bez přidělených RZ. Babeta bez pohonných hmot byla odstavena u lampy veřejného osvětlení na sídl. Vajgar u domu čp. 722. Majiteli tak byla způsobena škoda ve výši nejméně  7000 korun. Ve druhém případě dne 15. července  v čase od 13:00 hod. do 13:30 hod. opět neznámý pachatel  odcizil motocykl Babeta, tentokrát černošedé barvy bez přidělených RZ, v hodnotě nejméně 4 800 korun. Motocykl byl odstavený v ulici Vídeňská u domu čp. 26. Poznatky k osobě pachatele sdělte na tísňovou linku policie 158. Děkujeme.


  • Nadýchal téměř 4 promile

J.Hradec – Další řidič se notně „posílil“ před jízdou.

V úterý 19. července dne v rámci dohledu nad BESIP zastavili a kontrolovali policisté z J.Hradce řidiče (r.1980), jenž   řídil osobní vozidlo Renault Scénic a to   z  Nová Bystřice směrem do J. Hradce.V ulici Vídeňská u městského hřbitova  se řidič dobrovolně podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger, jenž  byla pozitivní. Řidič nadýchal téměř 4 promile alkoholu. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz   a další jízdu mu zakázali. Včerejšího dne si převzal  sdělení podezření  neboť svým jednáním  naplnil znaky trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Do dvou týdnů stane před soudem.


  • Odešel s plným batohem a bez placení

J.Hradec – Byl zadržen po činu,nekradl poprvé, je trestně stíhán.

Podezřelý muž dne 18. července  odcizil z prodejních regálů v supermarketu  v J. Hradci, želé bonbóny, vanilkové   sušenky a  limonády s citronovou příchutí. Odcizené zboží uschoval do batohu, prošel s ním bez řádného zaplacení prostorem pokladen.  V prostoru za pokladnami zadržen ostrahou supermarketu. Odcizené zboží v hodnotě 391 korun bylo následně nepoškozené vráceno zpět do prodeje. Jak policisté z obvodního oddělení J.Hradec zjistili podezřelý  se krádeže dopustil i přesto, že byl pro tentýž trestný čin v posledních třech letech odsouzen a to dvěma rozsudky  OS J.Hradec, kdy uložený trest obecně prospěšných prací dosud nevykonal. Téhož dne si podezřelý muž převzal sdělení podezření pro přečin krádeže. Do dvou týdnů stane opět před osudem, jenž rozhodne o dalším trest.


  • Tři promile za volantem v jednu odpoledne

J.Hradec – Dopravní policisté řidiče odhalili.

Dopravní policisté z J.Hradce  v rámci dohledu nad BESIP dne 3. července,  kolem jedné hodiny odpolední v Kardašově Řečici zastavili muže (r.1962),  jenž řídil  vozidlo Renault Megane. V rámci  kontroly se řidič podrobil dechové zkoušce přístrojem Dräger  ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a policisté se nestačili divit. Řidič kolem jedné hodiny odpolední nadýchal přes tři promile alkoholu. Dopravní policisté řidiči na místě další jízdu zakázali a přečin ohrožení pod vlivem návykové látky předali kolegům z obvodního oddělení. Včerejšího dne pak řidič z rukou policistů převzal sdělení podezření. Do dvou týdnů stane před soudem.

Zdroj: Policie ČR

Nejnovější články

Nahlédněte do praxe s přednáškami Fakulty managementu

Miloslav L

Soutěž v Domě gobelínů s názvem „TEXTILNÍ FANTAZIE“

Miloslav L

Jaro se blíží! | Fotila Amálie

Miloslav L