Aktuálně

Policie ČR: Dopadení dealerů drog a vypečená domovnice

Co řešili státní policisté v dubnu na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Čtyři dealeři drog dopadeni

J.Hradec – Kriminalisté slaví úspěch, vazba byla uvalena na všechny.

Policie poutaJindřichohradečtí kriminalisté nyní slaví  úspěch. Po dlouhodobé, usilovné a doslova mravenčí práci nyní spadla pomyslná klec, ve které uvízli čtyři muži, kteří v období od června 2012 do 18. dubna 2016 distribuovali pervitin a marihuanu.  Dealery  z Jindřichohradecka dne 18. dubna zadrželi kriminalisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou policie Jihočeského kraje. Následně kriminalisté provedli v současných bydlištích zadržených mužů domovní prohlídky, při nichž kromě omamných a psychotropních látek zajistili  i značný obnos finančních prostředků, množství nekolkovaného alkoholu a cigaret a jednu nelegálně drženou zbraň. Dne 19. dubna  policejní komisař obvinil všechny čtyři muže (r.1983, r.1989, r.1978, r.1970) z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými  a psychotropními  látkami a s jedy. Zároveň vypracoval  podněty k podání návrhu na vzetí  obviněných do vazby. Soud vazbu akceptoval u všech čtyřech obviněných. V případě soudem uznané viny hrozí obviněným distributorům drog až deset let odnětí svobody.

  • Tragická DN v Třeboni

Jindřichův Hradec – Policisté vyšetřují průběh a zavinění tragické dopravní nehody. Sražená chodkyně je letošní patnáctou obětí našich silnic.

Ve čtvrtek večer došlo k tragické dopravní nehodě v centru Třeboně. Kolem sedmé večer byl policistům nahlášen střet osobního motorového vozidla s chodci. Policisté na místě zjistili, že řidič (52 let Táborsko) vozidla značky Dacia, pravděpodobně oslněn sluncem, přehlédl dvě ženy (obě 68 let z Třeboně) přecházející vozovku mimo přechod a tyto vozem srazil.

Jedna žena byla ihned na místě posádkou zdravotnické záchranné služby ošetřena a s těžkým zraněním následně převezena do nemocnice. Druhá chodkyně na místě svým zraněním bohužel podlehla.  Policisté řidiče podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol, s negativním výsledkem. Vozidlo pak zajistili pro účely znaleckého zkoumání a řidiči na místě zadrželi řidičský průkaz. V rámci vyšetřování přesného průběhu a příčiny tragické dopravní nehody byla také nařízena soudní pitva zemřelé.

Od začátku letošního roku se jedná již o patnáctou oběť našich silnic. Pokud by obě ženy použily přechod pro chodce, který byl opodál, mohlo vše dopadnout jinak.

  • Sázel a stíral losy,vše neoprávněně

J.Hradec – Zpronevěřil společnosti téměř 350 000 korun.

Podezřelý muž ( r. 1969) v měsících červenec a srpen 2015 měl jako fyzická osoba podnikající pod IČ, v rozporu se svými právy a povinnostmi, vyplývající mu především ze „Smlouvy o obstarávání služeb“ uzavřené se společností a.s., si neoprávněně přisvojit  ve své provozovně v městečku na Jindřichohradecku  jemu svěřené losy, když  tyto měl setřít, aniž by jejich prodej registroval načítáním přes terminál. Dále měl provézt na terminálu společnosti, který mu byl svěřen do provozu, sázky v číselné hře  za které nevložil finanční hotovost a to vše ku škodě společnosti v celkové hodnotě ve výši nejméně 348 800 korun. Jindřichohradečtí kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality na základě trestního oznámení společnosti  a.s. provedli vlastní šetření k dokumentaci této trestné činnosti. Dne 25. dubna vyhotovila policejní komisařka usnesení o zahájení trestního stíhání podezřelého muže  pro přečin zpronevěra, které si  obviněný osobně převzal včerejšího dne. V případě soudem uznané viny mu hrozí trest odnětí svobody až na  pět let.

  • Předsedkyně SVJ podvedla členy

J.Hradec – Z fondu oprav měla čerpat neoprávněně.

Podezřelá žena jako předsedkyně SVJ  v obci  poblíž J.Hradce  nejméně  v době od října 2013 do  dubna 2015, patrně v úmyslu sebe obohatit, objednala elektronicky prostřednictvím internetu různé kancelářské potřeby  jako barevné papíry či  fotopapíry, tonery a  inkoustové kazety do tiskárny,  magnetické tabule, korkové nástěnky či FIMO hmotu, ale i odpadkové koše, různá svítidla i odbornou literaturu a to knihu pro těhotné ženy. Předmětné objednávky učinila jménem Společenství vlastníků jednotek a následně faktury vystavené za objednané zboží byly podezřelé ženě v J.Hradci proplaceny z Fondu oprav. Objednávky zboží žena prováděla patrně s úmyslem, si toto zboží ponechat pro svou potřebu. SVJ  byla způsobena  jednáním podezřelé ženy škoda ve výši nejméně  26.900 korun. Policejní komisařka služby kriminální policie a vyšetřování  z J.Hradce z oddělení hospodářské kriminality přečin podvodu precizně  zadokumentovala. Dne 18. dubna  vypracovala sdělení obvinění. Trestní stíhání ženy bude probíhat na svobodě. V případě soudem uznané viny této hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

  • Krádeže peněženek

J.Hradec – Bezpečný Hradec – Nepozornost přilákala zloděje.

O víkendu 16. 17. dubna došlo v J.Hradci  ke dvěma krádežím  peněženek. První krádež se udála   v OD Kaufland na sídl.Vajgar a to v oddělení s tabákem. Zde dosud neznámý pachatel využil nepozornosti poškozeného, který si v oddělení  tabáku  po nákupu novin  vložil peněženku do kapsy u vesty. Poté pachatel nikým neviděn tuto pánskou peněženku  odcizil  i se svým obsahem. Muž tak přišel nejen o občanský a řidičský průkaz, ale i o  finanční  hotovost 3 500 korun či kreditní kartu. Ke druhé krádeži peněženky došlo v prostorách Pivnice na Nábřeží, kdy host, jenž  byl ovšem již notně pod vlivem alkoholu, svou peněženku, kterou běžně ukládá do kapsy kalhot, náhle neměl. Faktem je, že peněženka nebyla nalezena  ani nebyla odevzdána jako nález.

  • Těžce zranil cyklistu

J.Hradec – Třeboň – S vozidlem a vozíkem jel dál.

Dne 13. dubna kolem 10:00 hodiny řídil muž (r.1955) vozidlo Volkswagen Tiguan   s připojeným přívěstným vozíkem v ulici Táboritská v Třeboni, ve směru od kruhového objezdu do centra města. Před křižovatkou s ul. Svobody  předjížděl cyklistu (r.1936), který na svém jízdním kole jel ve stejném směru. V průběhu tohoto předjíždění však  začal pravděpodobně se svým vozidlem a s připojeným vozíkem odbočovat vpravo do ulice Svobody a došlo ke střetu s  předjížděným cyklistou. Po střetu cyklista upadl na vozovku, kde zůstal ležet a řidič pokračoval dál v jízdě ulicí Svobody a to nejméně dalších 300 metrů, než byl zastaven policistou, jenž byl před tím svědkem této dopravní nehody. Z místa dopravní nehody byl poškozený s těžkými zraněními hlavy převezen do nemocnice Č. Budějovice, kde je hospitalizován s předpokládanou dobou léčení několik měsíců. Způsobená škoda, která je v tomto případě zanedbatelná činí nejméně 800 korun. Na místo nehody se ihned dostavili jak třeboňští policisté, tak  kompletní výjezdová skupina kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce  včetně  hlídky dopravních policistů. Příčiny, okolnosti i míra zavinění jsou i nadále v šetření jindřichohradeckých  kriminalistů.

  • Krádeže jízdních kol

J.Hradec – Bezpečný Hradec – Občané, buďte obezřetní.

Policisté z obvodního oddělení zaznamenávají  ve městě Jindřichův Hradec krádeže jízdních kol. Dne 3. dubna  neznámý pachatel odcizil pánského horské jízdní kolo sytě oranžové barvy zn. El Cameno v hodnotě 15 000 korun a to z bytového domu v ulici Třebického. Dne 7.dubna opět neznámý pachatel odcizil jízdní kolo z kolostavu u vlakového nádraží, dívčí horského  jízdní kolo  modro – žluté barvy v hodnotě 3 000 korun   nebylo nijak zajištěno. Policie žádá zejména obyvatele lokality sídliště U nádraží, kde ke krádežím nyní dochází nejčastěji, aby si svá jízdní kola, potažmo vstupy do bytových domů co nejvhodnějším způsobem  zajistili.

Zdroj: Policie ČR