0.6 C
Jindřichův Hradec
4.02. 2023
Články

Policie ČR: Tragické nehody, napadení policisty ženou a cizinec s nabitou zbraní

Co řešili státní policisté v srpnu a začátkem září na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.


  • Tragická dopravní nehoda u Dolního Žďáru

Jindřichův Hradec – Dolní Žďár – Třicátá osmá oběť na jihočeských silnicích.

Krátce po třetí hodině odpolední dne 26. 8. 2016 došlo na hlavním silničním tahu I/34, v blízkosti obce Dolní Žďár na Jindřichohradecku, k tragické dopravní nehodě. Ta si vyžádala již bohužel třicátou osmou letošní oběť na jihočeských silnicích. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Dle prvotního šetření řidič (78) osobního automobilu tovární značky Peugeot, jedoucí ve směru od Třeboně na Jindřichův Hradec, zatím z neurčené příčiny přejel do protisměru, kde se střetl s nákladní dodávkou tovární značky Iveco. Při střetu utrpěl zranění, kterým na místě nehody podlehl. Řidič (48) dodávky utrpěl naštěstí pouze lehké poranění, se kterým byl následně převezen k dalšímu ošetření do jindřichohradecké nemocnice. Hmotná škoda na vozidlech byla odhadnuta na souhrnnou částku 350 000 korun. Policisté místo nehody uzavřeli, po následném uvolnění jednoho jízdního pruhu pak mohla vozidla projíždět místem nehody kyvadlově. Plný provoz byl obnoven krátce po sedmé hodině večerní.

Přesná příčina a okolnosti nehody jsou předmětem následného šetření jindřichohradeckých dopravních policistů. K objasnění všech skutečností byla u zemřelého nařízena zdravotní pitva.

Poslední prázdninový víkend bývá ve znamení zvýšeného provozu na silnicích. Rovněž i očekávané vysoké teploty mohou mít vliv na soustředění se řidičů na jízdu. Mějme tyto skutečnosti na paměti, neriskujme, nepřeceňujme své schopnosti a mysleme vždy na pravidlo šťastného návratu.


  • Kontrolovaný řidič měl u sebe nabitou zbraň

Jindřichův Hradec – Policisté zajistili u německého řidiče nabitou a nelegálně drženou pistoli.

Jindřichohradečtí policisté kontrolovali podezřelého řidiče, nakonec zjistili, že muž je ozbrojen střelnou zbraní s nábojem v nábojové komoře a nataženým kohoutkem.

V sobotu 20. srpna odpoledne zastavili policisté na nábřeží v Jindřichově Hradci podezřelé vozidlo ve špatném technickém stavu. Řidič s hlídkou nekomunikoval a odmítal vystoupit z vozidla. Po několika minutách se v uzamčeném vozidle začal třást a policisté se obávali, že muž má zdravotní potíže. Nakonec se jim podařilo se k uzamčenému řidiči dostat přes zavazadlový prostor vozidla. Muž se držel volantu a nereagoval na výzvy policistů. Policisté si všimli, že muž má v pouzdru na opasku krátkou střelnou zbraň, museli tak nakonec proti řidiči použít donucovací prostředky. Při bezpečnostní prohlídce u muže (25 let z Německa) skutečně nalezli samonabíjecí pistoli vz. TT 33 Tokarev s plným zásobníkem a nábojem zasunutým v nábojové komoře. Muž tak mohl okamžitě střílet. Jak policisté zjistili, zadržený německý občan není a nebyl držitelem zbrojního průkazu.

Zadržený řidič je podezřelý z trestného činu nedovoleného ozbrojování. Kde si zbraň opatřil a proč, budou policisté zjišťovat.


  • Nejdříve napadla jinou ženu, poté policistu

Jindřichův Hradec – Incident z baru skončil zahájením trestního stíhání ženy.

Přes dvě promile alkoholu v dechu, nadýchala pětatřicetiletá žena z Jindřichova Hradce, které se party v jednom z městských klubů, v noci z pátka na sobotu, tzv. hodně nepovedla. Nyní již obviněná měla mít na diskotéce incident s jinou ženou, ke kterému byla přivolána policejní hlídka. Když však policisté dorazili na místo, stali se terčem útoku ženy, právě oni. Policisté dle zákona ženu vyzvali, aby svého jednání zanechala, a následovala je na obvodní oddělení k podání vysvětlení týkající se napadení ženy. To se však ženě ani trochu nelíbilo, a velmi nevybíravým způsobem začala na jednoho z policistů křičet a nadávat mu. Ten ji chtěl opět usměrnit a dle zákona ji znovu vyzval, aby svého jednání zanechala. Obviněná se však místo toho napřáhla a na policistu zaútočila pěstí do obličeje. Následně agresivní žena putovala do policejní cely, kde měla čas na vystřízlivění a následné převzetí usnesení o zahájení trestního stíhání její osoby. Jindřichohradečtí kriminalisté ji viní ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.


  • Kradli v prodejně rovnou do tašek

J.Hradec –Chyceni při činu, platit však nechtěli.

Mladý muž a mladá žena ( oba r.1993) dne 12. srpna  v podvečerních hodinách,  po předchozí domluvě, vzali nejprve v oddělení papírnictví obchodního domu v J. Hradci několik papírových dárkových tašek a poté šli do oddělení drogerie. Zde do těchto tašek postupně dávali různé zboží v hodnotě 3 274 korun, se kterým se podezřelá žena pokusila projít ven z prodejny přes vstup, kde byla přistižena členy ostrahy. Tohoto využil mladý muž, její komplic, který z obchodu utekl přes vstup nejméně a to se dvěma taškami s odcizeným zbožím v hodnotě 879 korun. Jindřichohradečtí  policisté zjistili, že „ povedený páreček“ nekradl  poprvé, neboť  oba podezřelí byli v posledních třech letech potrestáni pro majetkový trestný čin. Případ převzali jindřichohradečtí kriminalisté. Policejní komisař dne 23. srpna  vypracoval usnesení o zahájení trestního stíhání dle ust. § 160 odst. 1, 5 tr. řádu.


  • Zapálenou pyrotechniku vhodil pod auto

J.Hradec – Třeboň – Škoda činí 100 000 korun.

V pátek 12.srpna v odpoledních hodinách v Lomnici nad Lužnicí dosud neznámý pachatel vhodil  zapálenou zábavnou pyrotechniku (fontánu), pod zde zaparkovaný osobní automobil Škoda Octavia v ulici Nové Město.  Poté došlo k zahoření plastových dílů spodní části vozidla a hoření se dále rozšířilo až do interiéru, čímž byla majiteli vozu způsobena škoda nejméně 100 000 korun. Expert ústavu požární ochrany na místě určil jako příčinu úmyslné zapálení. Po pachateli přečinu poškození cizí věci pátrají třeboňští policisté, kteří přijmou  jakékoliv informace vedoucí k dopadení pachatele na tísňové lince policie 158. Děkujeme.


  • Tragická nehoda v Jindřichově Hradci – 7. srpna

Jindřichův Hradec – Mladík zemřel pár hodin po tragickém střetu.

Bohužel další tragickou nehodu na jihočeských silnicích od noci v neděli 7. srpnavyšetřují dopravní policisté Územního odboru Jindřichův Hradec. Krátce po 22:30 hod. v Jindřichově Hradci, na Nežárecké ulici, jel mladý 26 letý řidič s osobním vozidlem tovární značky Volkswagen Touran, kdy pravděpodobně při projíždění křižovatkou s ulicí Mlýnská, nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, vjel vlevo mimo komunikaci, kde čelně havaroval do vzrostlého stromu. Při nehodě došlo k jeho těžkému zranění, kdy po příjezdu posádky Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje a prvotním ošetření, byl mladík transportován do zdravotnického zařízení. Zde v pondělí odpoledne následkům těžkého zranění podlehl.

Od počátku roku se jedná o 36. oběť v našem kraji a za posledních 10 dnů se jedná 7. oběť., především osob mladších 30 let.

Nelze kategoricky uvést jednoznačné příčiny uvedených nehod, ale u mladých řidičů lze předpokládat nezkušenost, přeceňování svých schopností a nerespektování fyzikálních zákonů. Myslete na to vždy před svou cestou, ať je za denní či noční doby.


 

Nejnovější články

Meziváleční sochaři – Václav Neubauer (část 2) | Jindřichohradecké sochy a památníky

Miloslav L

Veřejné bruslení – únor 2023

Miloslav L

Bowling 22 – Bar | Klub | Bowling

Miloslav L