Aktuálně

Policie ČR: Agresor napadl čtyři ženy a řidička nacouvala do policisty na motorce

Co řešili státní policisté v srpnu a v září na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Agresor napadl čtyři ženy
Fight pěst policie
Ilustrační foto: ToNic-Pics / Pixabay

J.Hradec – Spoluobčané muže zadrželi, předali policii, vazba byla uvalena.

Agresivní muž (r.1991) v podnapilém stavu dne 13. září kolem 22:15 hodiny, na místě veřejnosti přístupném v ulici Panská v J.Hradci  za přítomnosti nejméně čtyř osob, po předchozí rozepři měl fyzicky napadnout čtveřici žen ( r. 1985 až r.1993). První z poškozených měl nohou kopnout do oblasti hlavy, čímž upadla na zem, kde ji nohou měl kopat do zad, hrudníku, hlavy i obličeje a to nejméně pěti kopy, kdy některým z nich se ubránila rukou a následně omdlela. Ženě měl způsobit zranění, jenž si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizací v nemocnici v J. Hradci s dobou léčení nejméně tří týdnů. Druhou poškozenou měl opět nohou kopnout do žeber a do levé ruky, čímž ji způsobil přinejmenším pohmoždění ruky s lékařským ošetřením. Třetí ženu měl rovněž  nohou kopnout do hlavy za levé ucho, čímž ji měl způsobit přinejmenším pohmoždění krku a bolesti hlavy s lékařským ošetřením a vystavením dočasné pracovní neschopnost. Poslední čtvrtou ženu se měl podezřelý muž pokusit nohou kopnout do obličejové části hlavy a jen díky tomu, že se poškozená kopu uhnula, nezpůsobil jí žádné zranění.

Podezřelého muže na místě zadrželi spoluobčané a předali jej policistům z obvodního oddělení, kteří ho umístili do policejní cely. Agresor, který není pro policisty neznámou osobou, se svého jednání dopustil i přesto, že byl mimo jiné pro přečin výtržnictví odsouzen rozhodnutím Okresního soudu v J.Hradci k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, kdy trest vykonal v červenci 2017.

Po zadokumentování  přečinu úmyslného ublížení na zdraví  a přečinu výtržnictví předali policisté z obvodního oddělení případ kriminalistům. Policejní komisař vypracoval dne 15. září usnesení o zahájení trestní stíhání, které si podezřelý muž téhož dne převzal. Na již obviněného muže podal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Soud návrh akceptoval a vazba byla uvalena.

  • Nacouvala vozem do policisty na motorce

J.Hradec – Žena si spletla jízdní pruh a způsobila nehodu.

Dne 18.září  ve 13.40 hodin došlo k dopravní nehodě, když  řidička (r.1983) osobního vozidla BMW 520 D zastavila v J.Hradci na ulici Jarošovská před křižovatkou s ulicí Claudiusova. Zde si uvědomila, že stojí ve špatném jízdním pruhu. Zařadila zpátečku a počala couvat v době, kdy za ní již stál policista se služebním motocyklem BMW  v barevném provedení PČR. Řidička tak nacouvala zadní částí vozidla do přední části motocyklu. Při dopravní nehodě ke zranění řidičky vozu ani ke zranění policisty naštěstí nedošlo. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Na osobním vozidle BMW vznikla škoda nejméně 5 000 korun. Škoda na služebním motocyklu policie byla minimálně  10 000 korun. Nehodu i nadále prošetřují dopravní policisté z J.Hradce.

  • Druhovi vyhrožovala zabitím

J.Hradec –Třeboň- Užila motorovou pilou, hodila po něm krumpáč i vidle, poté vzala sekeru.

Podezřelá žena (r.1993) dne 5.září  v podvečerních hodinách  měla na dvoře rodinného domu v obci na Třeboňsku  opakovaně vyhrožovat svému druhovi zabitím. Měla se jej snažit dostihnout a své výhrůžky umocňovala tím, že měla mít  v rukou motorovou pilu. Když tuto se jí pilu nepodařilo nastartovat, měla po druhovi hodit krumpáč i vidle. Následovala sekera, kterou měla vytáhnout  ze špalku a  s ní se měla proti druhovi opět rozběhnout, čímž v muži vzbudila důvodnou obavu o jeho zdraví a život a donutila jej vyběhnout z domu. Třeboňští policisté přečin nebezpečné vyhrožování řádně zadokumentovali. Avšak vzhledem k tomu, že poškozený  vyslovil nesouhlas s trestním stíháním své družky, třeboňští policisté  dne 12. září  trestní věc odložili  v souladu se zákonem.

  • Senior přišel o 127 000 korun

J.Hradec – Pod záminkou žízně se vnutila žena do domu a kradla.

Toto úterý 12. září v době kolem 09:00 hodiny až 09:30 hodiny připravily dvě ženy seniora o jeho finanční úspory  v obci Hospříz na Jindřichohradecku. První neznámá pachatelka vstoupila bez souhlasu poškozeného  do jeho rodinného domu, kde pod záminkou žízně vešla do kuchyně, kterou stihla do příchodu seniora prohledat a odcizit z komody v kuchyni finanční hotovost ve výši 2  000 korun.  Poté záměrně odváděla pozornost poškozeného, kdy v nestřeženém okamžiku další neznámá pachatelka bez souhlasu poškozeného vnikla do ložnice  rodiného domu, kterou prohledala a zde odcizila peněženku tzv. kasírtašku s finanční hotovostí ve výši 125 000 korun. Poté obě ženy z domu seniora odešly.

Jindřichohradečtí kriminalisté žádají občany o pomoc při ustanovení pachatelek přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Kdo z Vás si všiml pohybu dvou žen (jedna byla silnější postavy a blond vlasů) po obci Hospříz v úterý 12. září v dopoledních hodinách či  viděl například dvě ženy nasedat do auta, nechť se přihlásí jindřichohradeckým kriminalistům cestou tísňové linky 158. Za veškeré Vaše informace předem děkujeme.

Jindřichohradecká policie opět varuje:Senioři  buďte opatrní, zamykejte řádně branku i vstupní dveře do domu. Dbejte rovněž na uzamčení zadních dveří a zásadně nikoho cizího do svého obydlí nepouštějte. Pokud Vás neznámá osoba žádá o pomoc a  vzbuzuje  tím soucit či lítost,  buďte neoblomní! Pokud se jí opravdu rozhodnete pomoci, do bytu či domu ji nikdy nepouštějte! Svoji opatrností předejdete možnému okradení!

  • Nález mrtvého muže – doplnění informace

Jindřichův Hradec – Mláka – Hledáme svědky události.

Krátce po jedenácté hodině před půlnocí včerejšího dne (sobota 2. 9. 2017) přijali policisté oznámení o nálezu bezvládného těla mladého muže, které leželo ve vodě při levém břehu Nové řeky v katastru obce Mláka, a to přibližně 200 metrů od místního vodáckého kempu, kde se právě konal Open Air festival Muffin. I přes veškerou snahu muže, který mladíka našel, rovněž tak zdravotnického dozoru festivalu a na místo přivolaných záchranářů, se nepodařilo nalezeného mladíka přivést k životu. Přesná příčina smrti nebyla stanovena.

Na místo se dostavili místně příslušní třeboňští policisté a rovněž tak výjezdová skupina jindřichohradeckých kriminalistů. V zemřelém byl ustanoven muž (26) z Vodňanska. K objasnění přesné příčiny úmrtí nařídili policisté soudní pitvu.

K objektivnímu posouzení všech skutečností této události vyzýváme každého, kdo by mohl k objasnění uvedeného případu poskytnout jakoukoliv důvodnou informaci, a to zejména k dění na místě v souvislosti s uvedeným skutkem v době mezi 22:30 až 23:15 hodin, aby ji předal třeboňským policistům na jejich služebně v Riegrově ulici číslo 1227, telefonním čísle 974 244 702, či přímo jindřichohradeckým kriminalistům na lince 974 233 111 či policejní lince č. 158. Děkujeme.

Doplnění informace:

Dle informace od pořadatelů Muffin Open Air nebyl dotčený muž návštěvníkem festivalu a dle získaných poznatků se měl pohybovat mimo prostor této akce. Za prvotní nepřesnou informaci se omlouváme.

  • Kdo usmrtil cyklistu a s vozidlem ujel?

J.Hradec – Kriminalisté žádají o pomoc veřejnost.

Dne  31. srpna v době od 08:00 hodin do 10:30 hodin dosud neznámý řidič nezjištěného nákladního automobilu bílé barvy, patrně tovární značky Volvo, měl zavinit  na silnici I třídy č. 23 v místě, které je ve směru od J. Hradce na Děbolín vzdálené 10 metrů za křižovatkou s místní komunikací vedoucí na Nový Dvůr u J. Hradce dopravní nehodu. Při nehodě z dosud nezjištěných příčin při jízdě ve směru od J. Hradce na Děbolín zezadu narazil do před ním jedoucího cyklisty (r.1936), který v důsledku tohoto nárazu byl i s jízdním kolem  značky Merida Crossway 8500 odhozen do pravého příkopu, kde na následky utrpěných těžkých zranění na místě zemřel. Řidič nákladního vozidla z místa nehody ujel. Případ na místě převzala výjezdová skupina  služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce.

Kriminalisté na případu stále intenzivně pracují a žádají veřejnost o spolupráci.  Hledáme svědky nehody, záznamy z autokamer, případně další osoby, které si v uvedenou dobu všimli cyklisty nebo  výše uvedeného nákladního vozidla, které bylo po nehodě ve své přední části viditelně poškozeno.

  • Vyhrožoval zabitím nájemníkům bytu

J.Hradec – Třeboň – S pistolí se domáhal vstupu, skončil v cele.

Podezřelý muž (r.1989) dne 26. srpna  v podvečerních hodinách na chodbě domu v Třeboni, měl s pistolí v ruce, kopat do dveří bytu, kde žije jeho bývalá partnerka a domáhat se vstupu do bytu. Dále zde měl demonstrativně manipulovat se závěrem zbraně. Na adresu nájemníků bytu vykřikovat vulgární výhrůžky s tím, že je prý zabije a zastřelí, což v nich vzbudilo důvodnou obavu o jejich život a zdraví. Přivolaná hlídka třeboňských policistů muže zadržela. Následně byl podezřelý muž vyzván k vydání zbraně, kdy policisté zjistili, že se jedná o zbraň plynovou. Podezřelý muž byl podroben dechové zkoušce, kdy hladina alkoholu přesáhla dvě promile. Poté byl převezen do Č.Budějovic a umístěn do policejní cely. Po vystřízlivění si převzal včerejšího dne sdělení podezření a poté byl třeboňskými policisty ze zadržení propuštěn. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Úmrtí cyklisty

Jindřichův Hradec – Policisté vyšetřují úmrtí cyklisty, havaroval pravděpodobně z důvodu zdravotní indispozice.

Úmrtí cyklisty u Lomnice nad Lužnicí vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Jindřichův Hradec. V sobotu, několik minut po třetí odpoledne byla policistů oznámena nehoda cyklisty na silnici I/24 na trase Lomnice nad Lužnicí – Veselí nad Lužnicí. Jak policisté předběžně zjistili, čtyřiašedesátiletý cyklista pravděpodobně vlivem náhlé zdravotní indispozice již nezvládl jízdu na kole a havaroval u krajnice. Lékař na místě konstatoval smrt a nařídil zdravotní pitvu, policisté vyrozuměli rodinu zemřelého.

  • Okradl spícího muže

Jindřichův Hradec – Majitel auta si zdřímnul, okradl ho zloděj.

Drzost některých zlodějů nemá obdoby. Třeboňští policisté, šetří od pátečních ranních hodin případ, ve kterém okradl muže spícího v autě, v jedné z ulic města, neznámý zloděj. Ten se nebál vlézt do vozidla značky Mercedes, kde poškozený spal, a ukradl mu peněženku s platební kartou, osobními doklady a finanční hotovostí. Muži způsobil krádeží věcí škodu ve výši 3 600 korun. Policisté po zloději pátrají.

  • Pátrání po pohřešovaném muži bylo úspěšné

Dačice –Pospával v lese obklopen prázdnými láhvemi.

Ve čtvrtek 17. srpna dopoledne  byli dačičtí policisté požádáni svými kolegy z Telče, aby pomohli  při pátrání po pohřešovaném muži (r.1965), který odešel dne 11. srpna z místa trvalého bydliště na Vysočině  na houby a do současné doby se nevrátil. Naposledy se  telefonicky ozval svému otci dne 13. srpna a od té doby je nekontaktní. Na základě této žádosti začali dačičtí policisté  po pohřešovaném muži pátrat. Pátrací akce skončila šťastně téhož dne  v 11.40  hodin, když byl pohřešovaný muž vypátrán v lesíku poblíž Starého Hobzí. Dačickým policistům se naskytl zajímavý pohled, když vypátraný muž pospával na zemi a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Vedle sebe měl prázdné láhve od piva a téměř prázdnou láhev tvrdého alkoholu o objemu 0,5 litru. Probuzený muž na výzvu dačických policistů předložil svůj občanský průkaz a prokázal svou totožnost. Když se poté podrobil dechová zkoušce, přístroj naměřil nejméně 2,40 promile alkoholu. Vypátraný muž policistům měl sdělit, že se potuluje po okolí Dačic a Starého Hobzí, kde chodí po lesích a polích, navštěvuje hospody a přes noc pospává pod širým nebem. Dle jeho slov je absolutně v pořádku, zcela zdráva a  nikdo mu neublížil.  O úspěšném pátrání  byl vyrozuměn operační důstojník, oznamovatel i policisté z Telče, jenž  pátrání  vyhlašovali.

Zdroj: Policie ČR

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. více informací

V nastavení souborů cookie na těchto webových stránkách je zvoleno „povolit soubory cookie“, abyste si mohli jejich prohlížení užít co nejlépe. Jestliže budete dále používat tyto webové stránky, aniž byste změnili nastavení souborů cookie, nebo kliknete na tlačítko „Přijmout“ níže, vyjádříte tak svůj souhlas s tímto nastavením.

Zavřít