Aktuálně

Policie ČR: Agresor napadl čtyři ženy a řidička nacouvala do policisty na motorce

Co řešili státní policisté v srpnu a v září na Jindřichohradecku? Podívejte se s námi na výpis ze zajímavých případů.

  • Agresor napadl čtyři ženy
Fight pěst policie
Ilustrační foto: ToNic-Pics / Pixabay

J.Hradec – Spoluobčané muže zadrželi, předali policii, vazba byla uvalena.

Agresivní muž (r.1991) v podnapilém stavu dne 13. září kolem 22:15 hodiny, na místě veřejnosti přístupném v ulici Panská v J.Hradci  za přítomnosti nejméně čtyř osob, po předchozí rozepři měl fyzicky napadnout čtveřici žen ( r. 1985 až r.1993). První z poškozených měl nohou kopnout do oblasti hlavy, čímž upadla na zem, kde ji nohou měl kopat do zad, hrudníku, hlavy i obličeje a to nejméně pěti kopy, kdy některým z nich se ubránila rukou a následně omdlela. Ženě měl způsobit zranění, jenž si vyžádalo lékařské ošetření a hospitalizací v nemocnici v J. Hradci s dobou léčení nejméně tří týdnů. Druhou poškozenou měl opět nohou kopnout do žeber a do levé ruky, čímž ji způsobil přinejmenším pohmoždění ruky s lékařským ošetřením. Třetí ženu měl rovněž  nohou kopnout do hlavy za levé ucho, čímž ji měl způsobit přinejmenším pohmoždění krku a bolesti hlavy s lékařským ošetřením a vystavením dočasné pracovní neschopnost. Poslední čtvrtou ženu se měl podezřelý muž pokusit nohou kopnout do obličejové části hlavy a jen díky tomu, že se poškozená kopu uhnula, nezpůsobil jí žádné zranění.

Podezřelého muže na místě zadrželi spoluobčané a předali jej policistům z obvodního oddělení, kteří ho umístili do policejní cely. Agresor, který není pro policisty neznámou osobou, se svého jednání dopustil i přesto, že byl mimo jiné pro přečin výtržnictví odsouzen rozhodnutím Okresního soudu v J.Hradci k nepodmíněnému trestu odnětí svobody, kdy trest vykonal v červenci 2017.

Po zadokumentování  přečinu úmyslného ublížení na zdraví  a přečinu výtržnictví předali policisté z obvodního oddělení případ kriminalistům. Policejní komisař vypracoval dne 15. září usnesení o zahájení trestní stíhání, které si podezřelý muž téhož dne převzal. Na již obviněného muže podal podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Soud návrh akceptoval a vazba byla uvalena.

  • Nacouvala vozem do policisty na motorce

J.Hradec – Žena si spletla jízdní pruh a způsobila nehodu.

Dne 18.září  ve 13.40 hodin došlo k dopravní nehodě, když  řidička (r.1983) osobního vozidla BMW 520 D zastavila v J.Hradci na ulici Jarošovská před křižovatkou s ulicí Claudiusova. Zde si uvědomila, že stojí ve špatném jízdním pruhu. Zařadila zpátečku a počala couvat v době, kdy za ní již stál policista se služebním motocyklem BMW  v barevném provedení PČR. Řidička tak nacouvala zadní částí vozidla do přední části motocyklu. Při dopravní nehodě ke zranění řidičky vozu ani ke zranění policisty naštěstí nedošlo. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Na osobním vozidle BMW vznikla škoda nejméně 5 000 korun. Škoda na služebním motocyklu policie byla minimálně  10 000 korun. Nehodu i nadále prošetřují dopravní policisté z J.Hradce.

  • Druhovi vyhrožovala zabitím

J.Hradec –Třeboň- Užila motorovou pilou, hodila po něm krumpáč i vidle, poté vzala sekeru.

Podezřelá žena (r.1993) dne 5.září  v podvečerních hodinách  měla na dvoře rodinného domu v obci na Třeboňsku  opakovaně vyhrožovat svému druhovi zabitím. Měla se jej snažit dostihnout a své výhrůžky umocňovala tím, že měla mít  v rukou motorovou pilu. Když tuto se jí pilu nepodařilo nastartovat, měla po druhovi hodit krumpáč i vidle. Následovala sekera, kterou měla vytáhnout  ze špalku a  s ní se měla proti druhovi opět rozběhnout, čímž v muži vzbudila důvodnou obavu o jeho zdraví a život a donutila jej vyběhnout z domu. Třeboňští policisté přečin nebezpečné vyhrožování řádně zadokumentovali. Avšak vzhledem k tomu, že poškozený  vyslovil nesouhlas s trestním stíháním své družky, třeboňští policisté  dne 12. září  trestní věc odložili  v souladu se zákonem.

  • Senior přišel o 127 000 korun

J.Hradec – Pod záminkou žízně se vnutila žena do domu a kradla.

Toto úterý 12. září v době kolem 09:00 hodiny až 09:30 hodiny připravily dvě ženy seniora o jeho finanční úspory  v obci Hospříz na Jindřichohradecku. První neznámá pachatelka vstoupila bez souhlasu poškozeného  do jeho rodinného domu, kde pod záminkou žízně vešla do kuchyně, kterou stihla do příchodu seniora prohledat a odcizit z komody v kuchyni finanční hotovost ve výši 2  000 korun.  Poté záměrně odváděla pozornost poškozeného, kdy v nestřeženém okamžiku další neznámá pachatelka bez souhlasu poškozeného vnikla do ložnice  rodiného domu, kterou prohledala a zde odcizila peněženku tzv. kasírtašku s finanční hotovostí ve výši 125 000 korun. Poté obě ženy z domu seniora odešly.

Jindřichohradečtí kriminalisté žádají občany o pomoc při ustanovení pachatelek přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Kdo z Vás si všiml pohybu dvou žen (jedna byla silnější postavy a blond vlasů) po obci Hospříz v úterý 12. září v dopoledních hodinách či  viděl například dvě ženy nasedat do auta, nechť se přihlásí jindřichohradeckým kriminalistům cestou tísňové linky 158. Za veškeré Vaše informace předem děkujeme.

Jindřichohradecká policie opět varuje:Senioři  buďte opatrní, zamykejte řádně branku i vstupní dveře do domu. Dbejte rovněž na uzamčení zadních dveří a zásadně nikoho cizího do svého obydlí nepouštějte. Pokud Vás neznámá osoba žádá o pomoc a  vzbuzuje  tím soucit či lítost,  buďte neoblomní! Pokud se jí opravdu rozhodnete pomoci, do bytu či domu ji nikdy nepouštějte! Svoji opatrností předejdete možnému okradení!

  • Nález mrtvého muže – doplnění informace

Jindřichův Hradec – Mláka – Hledáme svědky události.

Krátce po jedenácté hodině před půlnocí včerejšího dne (sobota 2. 9. 2017) přijali policisté oznámení o nálezu bezvládného těla mladého muže, které leželo ve vodě při levém břehu Nové řeky v katastru obce Mláka, a to přibližně 200 metrů od místního vodáckého kempu, kde se právě konal Open Air festival Muffin. I přes veškerou snahu muže, který mladíka našel, rovněž tak zdravotnického dozoru festivalu a na místo přivolaných záchranářů, se nepodařilo nalezeného mladíka přivést k životu. Přesná příčina smrti nebyla stanovena.

Na místo se dostavili místně příslušní třeboňští policisté a rovněž tak výjezdová skupina jindřichohradeckých kriminalistů. V zemřelém byl ustanoven muž (26) z Vodňanska. K objasnění přesné příčiny úmrtí nařídili policisté soudní pitvu.

K objektivnímu posouzení všech skutečností této události vyzýváme každého, kdo by mohl k objasnění uvedeného případu poskytnout jakoukoliv důvodnou informaci, a to zejména k dění na místě v souvislosti s uvedeným skutkem v době mezi 22:30 až 23:15 hodin, aby ji předal třeboňským policistům na jejich služebně v Riegrově ulici číslo 1227, telefonním čísle 974 244 702, či přímo jindřichohradeckým kriminalistům na lince 974 233 111 či policejní lince č. 158. Děkujeme.

Doplnění informace:

Dle informace od pořadatelů Muffin Open Air nebyl dotčený muž návštěvníkem festivalu a dle získaných poznatků se měl pohybovat mimo prostor této akce. Za prvotní nepřesnou informaci se omlouváme.

  • Kdo usmrtil cyklistu a s vozidlem ujel?

J.Hradec – Kriminalisté žádají o pomoc veřejnost.

Dne  31. srpna v době od 08:00 hodin do 10:30 hodin dosud neznámý řidič nezjištěného nákladního automobilu bílé barvy, patrně tovární značky Volvo, měl zavinit  na silnici I třídy č. 23 v místě, které je ve směru od J. Hradce na Děbolín vzdálené 10 metrů za křižovatkou s místní komunikací vedoucí na Nový Dvůr u J. Hradce dopravní nehodu. Při nehodě z dosud nezjištěných příčin při jízdě ve směru od J. Hradce na Děbolín zezadu narazil do před ním jedoucího cyklisty (r.1936), který v důsledku tohoto nárazu byl i s jízdním kolem  značky Merida Crossway 8500 odhozen do pravého příkopu, kde na následky utrpěných těžkých zranění na místě zemřel. Řidič nákladního vozidla z místa nehody ujel. Případ na místě převzala výjezdová skupina  služby kriminální policie a vyšetřování z J.Hradce.

Kriminalisté na případu stále intenzivně pracují a žádají veřejnost o spolupráci.  Hledáme svědky nehody, záznamy z autokamer, případně další osoby, které si v uvedenou dobu všimli cyklisty nebo  výše uvedeného nákladního vozidla, které bylo po nehodě ve své přední části viditelně poškozeno.

  • Vyhrožoval zabitím nájemníkům bytu

J.Hradec – Třeboň – S pistolí se domáhal vstupu, skončil v cele.

Podezřelý muž (r.1989) dne 26. srpna  v podvečerních hodinách na chodbě domu v Třeboni, měl s pistolí v ruce, kopat do dveří bytu, kde žije jeho bývalá partnerka a domáhat se vstupu do bytu. Dále zde měl demonstrativně manipulovat se závěrem zbraně. Na adresu nájemníků bytu vykřikovat vulgární výhrůžky s tím, že je prý zabije a zastřelí, což v nich vzbudilo důvodnou obavu o jejich život a zdraví. Přivolaná hlídka třeboňských policistů muže zadržela. Následně byl podezřelý muž vyzván k vydání zbraně, kdy policisté zjistili, že se jedná o zbraň plynovou. Podezřelý muž byl podroben dechové zkoušce, kdy hladina alkoholu přesáhla dvě promile. Poté byl převezen do Č.Budějovic a umístěn do policejní cely. Po vystřízlivění si převzal včerejšího dne sdělení podezření a poté byl třeboňskými policisty ze zadržení propuštěn. Do dvou týdnů stane před soudem.

  • Úmrtí cyklisty

Jindřichův Hradec – Policisté vyšetřují úmrtí cyklisty, havaroval pravděpodobně z důvodu zdravotní indispozice.

Úmrtí cyklisty u Lomnice nad Lužnicí vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu Jindřichův Hradec. V sobotu, několik minut po třetí odpoledne byla policistů oznámena nehoda cyklisty na silnici I/24 na trase Lomnice nad Lužnicí – Veselí nad Lužnicí. Jak policisté předběžně zjistili, čtyřiašedesátiletý cyklista pravděpodobně vlivem náhlé zdravotní indispozice již nezvládl jízdu na kole a havaroval u krajnice. Lékař na místě konstatoval smrt a nařídil zdravotní pitvu, policisté vyrozuměli rodinu zemřelého.

  • Okradl spícího muže

Jindřichův Hradec – Majitel auta si zdřímnul, okradl ho zloděj.

Drzost některých zlodějů nemá obdoby. Třeboňští policisté, šetří od pátečních ranních hodin případ, ve kterém okradl muže spícího v autě, v jedné z ulic města, neznámý zloděj. Ten se nebál vlézt do vozidla značky Mercedes, kde poškozený spal, a ukradl mu peněženku s platební kartou, osobními doklady a finanční hotovostí. Muži způsobil krádeží věcí škodu ve výši 3 600 korun. Policisté po zloději pátrají.

  • Pátrání po pohřešovaném muži bylo úspěšné

Dačice –Pospával v lese obklopen prázdnými láhvemi.

Ve čtvrtek 17. srpna dopoledne  byli dačičtí policisté požádáni svými kolegy z Telče, aby pomohli  při pátrání po pohřešovaném muži (r.1965), který odešel dne 11. srpna z místa trvalého bydliště na Vysočině  na houby a do současné doby se nevrátil. Naposledy se  telefonicky ozval svému otci dne 13. srpna a od té doby je nekontaktní. Na základě této žádosti začali dačičtí policisté  po pohřešovaném muži pátrat. Pátrací akce skončila šťastně téhož dne  v 11.40  hodin, když byl pohřešovaný muž vypátrán v lesíku poblíž Starého Hobzí. Dačickým policistům se naskytl zajímavý pohled, když vypátraný muž pospával na zemi a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Vedle sebe měl prázdné láhve od piva a téměř prázdnou láhev tvrdého alkoholu o objemu 0,5 litru. Probuzený muž na výzvu dačických policistů předložil svůj občanský průkaz a prokázal svou totožnost. Když se poté podrobil dechová zkoušce, přístroj naměřil nejméně 2,40 promile alkoholu. Vypátraný muž policistům měl sdělit, že se potuluje po okolí Dačic a Starého Hobzí, kde chodí po lesích a polích, navštěvuje hospody a přes noc pospává pod širým nebem. Dle jeho slov je absolutně v pořádku, zcela zdráva a  nikdo mu neublížil.  O úspěšném pátrání  byl vyrozuměn operační důstojník, oznamovatel i policisté z Telče, jenž  pátrání  vyhlašovali.

Zdroj: Policie ČR